Dzień Singla - Koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet / Bomba film "Belgica"

singiel
15 lutego 2017 - dzień po Walentynkach - zapraszamy Państwa na koncert zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet oraz darmową projekcję filmu "Belgica" w ramach cyklu Bomba Film na Filmoffo.
Mało kto wie, że od 2005 roku po raz pierwszy obchodzono Singles Awareness Day, czyli Dzień Singla. Możemy przyjąć, że jest to pewna alternatywa dla bardzo popularnych Walentynek. Już sama data mówi wiele – 15 lutego - zaledwie dobę po walentynkach. Dzień Singla ma zatem pozwolić zamanifestować radość ze swojej niezależności, a zarazem pokazać, że życie w pojedynkę wcale nie jest gorsze. Coraz częściej nieangażowanie się w stałe związki to nie smutna konieczność czy zrządzenie losu, ale świadomy wybór – zwłaszcza młodych ludzi, pochłoniętych karierą i ceniących niezobowiązujące ziemskie przyjemności :) Czy zatem single świętują swój dzień samotnie? Prawdopodobnie nie, bo w samej Polsce jest ich podobno ponad 5 milionów.
Zapraszamy miłośników ambitnej muzyki i kina!

Zepół Aleksandra Kutrzepa Quartet (godz. 18.00, cena biletu: 10zł)

Zespół tworzy autorskie kompozycje w stylistyce modern jazzu. Muzyka artystów charakteryzuje się wirtuozerią, nowatorskimi rozwiązaniami harmonicznymi, melodyką, perfekcyjnością i precyzją. Tematy kompozycji, mimo trudności wynikającej ze specyfiki tego konkretnego gatunku muzycznego, są bardzo melodyjne, obrazowe, a zarazem nieprzewidywalne.
Aleksandra Kutrzepa - skrzypce
Bartek Garczyński - gitara
Michał Studniarek - bas
Robert Kutrzepa - perkusja

Belgica - reż. Felix van Groeningen (godz. 19.00, wstęp wolny)

Film opowiada historię dwóch braci: charyzmatycznego i wybuchowego Franka, męża, ojca i nieuleczalnego kobieciarza oraz jednookiego Jo, właściciela speluny o nazwie Belgica. Gdy Frankowi udaje się uczynić z baru modne miejsce dla miłośników dobrej muzyki, pięknych ludzi i rozpasanej rozrywki, bracia zostają partnerami w biznesie i pracują nad jego rozwojem. Belgica szybko się rozrasta i wydaje się, że bohaterowie odkryli perfekcyjny przepis na sukces. Do momentu, gdy odkryją, że prowadzenie biznesu na tę skalę to coś o wiele bardziej skomplikowanego niż im się wydawało, a ich wzajemna relacja i życie prywatne mocno na tym cierpi. Precyzyjnie skonstruowana, opowiadana w szybkim tempie historia pokazuje braci na upajającej drodze na szczyt i następujące po niej upadek i wypalenie.