Zapowiedzi

Recital fortepianowy puławskiego pianisty i nauczyciela Rafała Maciąga, odbędzie się 5 maja 2015r. o godz. 17.00 w Opolskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 15

Rafał Maciąg (ur. 24.04.1987 r. w Puławach) – pianista, prawnik. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. W 2011 r. ukończył studia pianistyczne na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem prof. Waldemara Wojtala. Natomiast w 2012 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Laureat konkursów pianistycznych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Czynnie uczestniczył w fortepianowych i kameralistycznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy muzyków (Dang Thai Son, Andrzej Jasiński, Aleksey Orlovetsky, Boris Petrushansky, Pavel Vernikov). Występował także z Berlińską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, Elbląską Orkiestrą Symfoniczną.

Od września 2013 r. jest zatrudniony na stanowisku nauczyciela fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach oraz w Społecznycm Ognisku Muzycznym w Puławach.

5 maja 2015
Sala widowiskowo-kinowa OCK
godz. 17.00

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!