Zajęcia muzyczne - nauka

Indywidualna nauka śpiewu i gry z elementami teorii i harmonii prowadzona jest w zakresie: śpiew - muzyka rozrywkowa, fortepian, keyboard, akordeon, saksofon, klarnet, gitara, gitara elektryczna, gitara basowa, kontrabas, perkusja. Nasi instruktorzy to profesjonaliści, a zarazem pasjonaci z dużym doświadczeniem. Indywidualne zajęcia w ognisku muzycznym inspirują dzieci i młodzież do podejmowania działań twórczych, rozwijają talent, a także kształtują wrażliwego na sztukę odbiorcę. Uczestnicy mają również zapewnioną możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na koncertach oraz występach podczas wielu imprez i uroczystości.

mklocekMałgorzata Szpunar - lekcje śpiewu. Wieloletnia chórzystka zespołu „Gospel Rain”, z którym nagrała płytę „N” oraz "Ogień". Wzięła również udział w nagraniu płyty „Zamyślenia” Ireny Santor oraz dwóch singli Budki Suflera: „Tylko dla orłów”, „Stąd do gwiazd” a także piosenki „Leć muzyczko” Golec uOrkiestra. Jurorka wielu konkursów muzycznych.  Razem z zespołem miała możliwość występowania na jednej scenie z:  Piotr Cugowski, Stanisława Celińska, Natalia Niemen, Janusz Radek, De Mono, Raz Dwa Trzy, Golec uOrkiestra, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Pectus, Kinga Preis, Adam Woronowicz, Mateusz Pospieszalski, Adam Nowak, Kasia Kowalska, Voo voo, Jorgos Skolias, Urszula, Adam Krylik, Mieczysław Szcześniak, T.Love, Monika Kuszyńska, Natalia Niemen, Patrycja Gola, Mate.o, Andrzej Lampert, Olga Szomańska, Kasia Dereń, Beata Bednarz, Kuba Badach, Piotr Nazaruk. Wzięła udział w koncertach telewizyjnych takich jak: „Top of The Top Sopot Festival – 50 lecie zespołu The Beatles”, „Nie lękajcie się iść pod prąd”, „Jasnogórskie kolędowanie z Polsatem”, „Śpiew Murów 44”, „Golec uOrkiestra w Bukowinie Tatrzańskiej”. Muzyka to dla niej drugie życie, dlatego też nie wyobraża sobie bez niej świata. Zawsze żartuje, iż prawdopodobnie urodziła się na scenie by już od dziecka występować. Śpiewanie daje jej ogromną radość, wolność jak i spełnienie. Aktualnie zajmuje się również oprawą muzyczną ślubów oraz imprez okolicznościowych (profil na FB: link). 

agnieszkaklarAgnieszka Łakoma - instrumenty klawiszowe, klarnet, saksofon, gitara. Od najmłodszych lat jej pasją jest muzyka. W wieku 10 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w M-GOK-u w Opolu Lub. pod kierunkiem p. Romana Kurzępy. Edukację muzyczną kontynuowała w Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie, gdzie uczyła się w klasie fortepianu i klarnetu. Ukończyła wyższe studia z zakresu wychowania muzycznego (UMCS w Lublin). W 2000 roku w rozpoczęła pracę instruktorską w GOK w Puchaczowie. Od wielu lat jest członkiem orkiestry dętej "Helicopters Brass Orchestra" w Świdniku, gdzie doskonali swój warsztat muzyczny. W Opolskim Centrum Kultury od 2008 roku prowadzi zajęcia gry na instrumentach klawiszowych, gitarze oraz instrumentach dętych: saksofon, klarnet. Telefon kontaktowy: 501569708

oronEwelina Oroń - instrumenty klawiszowe, gitara. Absolwentka kierunku: Pedagogika wczesnoszkolna i specjalna ukończonego w Wyższej Szkole Pedagogiki w Warszawie oraz absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na UMCS w Lublinie. Uczyła się również w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego. Jest wieloletnim członkiem znanego i cenionego w Polsce i na świecie chóru "Szczygiełki" z Poniatowej oraz chóru J. Czerwińskiej na UMSC w Lublinie. Wiele razy reprezentowała Polskę na festiwalach i konkursach, co wpłynęło na podjęcie przez nią kolejnych studiów artystycznych. Ukończyła wiele przedmiotów związanych z kształceniem przedszkolnym, wczesnoszkolnym i jest specjalistą w tym przedziale wiekowym. Koncertując z chórami występowała razem z Budka Suflera, Natalia Kukulską, Krystyną Prońko, Markiem Stefankiewiczem i innymi gwiazdami muzyki rozrywkowej i klasycznej. W wieku lat 16 rozpoczęła przygodę ze śpiewem solowym koncertując i śpiewając podczas wesel z zespołem „Song” z Poniatowej. W pracy zawodowej stworzyła wiele zespołów dziecięcych, młodzieżowych i osób starszych. Od ośmiu lat pracując jako instruktor ds. muzyki ma na koncie wiele sukcesów. Każdy udział jej grup w konkursie Kolęd w Karczmiskach został uwieńczony I miejscem, jest samodzielnym organizatorem wielu koncertów i eventów między innymi Przeglądu Małych Form Teatralnych w Poniatowej, koncertów w Domach Kultury, szkołach, współpracuje przez kontakty z lokalnymi dziennikarzami z radiem Lublin, Dziennikiem Wschodnim. Stworzyła wiele grup koncertujących: chór młodzieżowy „Magnificum” w Bełżycach, zespół gitar klasycznych w Poniatowej, chórek dziecięcy „Kolorowe Nutki” w Bełżycach, chórek przedszkolny wokalno-taneczny „Piccolo Coro” w Opolu Lubelskim, zespół śpiewaczy „Jarzębinki” w Bełżycach. Wszystkie te grupy koncertowały, otrzymywały nagrody na zewnętrznych przeglądach. Jej zespoły były prezentowane na dniach miast. Zespół „Jarzębinki” wziął udział w programie telewizyjnym „Kawa czy herbata” promując lubelskie tradycje. Twórca wniosku do projektu, za który nagrała płytę z zespołem. Pochodzi z muzykalnej, artystycznej rodziny. Jej córka mając 8 lat, od pięciu lat gra na dwóch instrumentach. 

pawelmuzPaweł Januszek - instrumenty klawiszowe. Umiejętności gry na instrumentach klawiszowych (fortepian, akordeon) zdobywał w ognisku muzycznym prowadzonym przez Towarzystwo Muzyczne im. H.Wieniawskiego w Lublinie. Uczestnik, organizator i juror podczas lokalnych konkursów muzycznych. Jest inicjatorem projektu Jazz Workshop Group. W latach 1997-2003 zatrudniony na stanowisku instruktora ds. muzyki w Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Łaziskach, gdzie prowadził zespoły wokalno-instrumentalne. Jako pracownik OCK sprawuje funkcję instruktora zespołów muzycznych. Zajmuje się również realizacją dźwięku podczas imprez kulturalnych, przeglądów, konkursów i konferencji. Pianista w zespole jazzowym http://jazz-band.pl/ oraz w zespole muzycznym Funky Town.

 

 

Zdjęcie: Zapraszamy na lekcje gry w Ognisku Muzycznym OCK:- gitara- gitara basowa- instrumenty klawiszowe- perkusja- śpiew- instrumenty dęteInformacje: sekretariat OCK (ul.Lubelska 30) tel. 818272567

REGULAMIN UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH / OŚWIADCZENIA - do pobrania

Gdzie: Pracownia muzyczna "Spichlerz", sala prób "Kotłownia" (piwnica), sala muzyczna "Magazyn" (parter)

Kiedy: Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piatku (wg ustaleń z instruktorami) w godz.: 12.00 - 20.00

Koszt zajęć w roku 2016/2017: 30zł. - godzina lekcyjna

Zapisy i informacje: 818272567