Konkursy i przeglądy muzyczne

PRZEGLĄD SZANT I PIESNI ŻEGLARSKIEJ (Kąpielisko Miejskie w Opolu Lubelskim)

Zapraszamy Państwa do brania udziału w Przeglądach Szant i Pieśni Żeglarskiej w ramach imprezy plenerowej „Szanty i ryby w Opolu Lubelskim”. Celem konkursu jest popularyzowanie muzyki szantowej i żeglarskiej. W konkursie mogą brać udział wyłącznie soliści i zespoły amatorskie, które wykonują muzykę związaną z morzem, szanty, pieśni kubryku i inne pieśni żeglarskie. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.
DO POBRANIA: regulamin konkursu i karta zgłoszenia uczestnictwa


FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDA POLSKA"

Co roku, Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim z wielką przyjemnością zaprasza wszystkich wykonawców śpiewających kolędy i pastorałki do wzięcia udziału w FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDA POLSKA".
Do udziału w konkursie zapraszamy solistów i zespoły wokalne ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Każdy utrzymuje otrzyma dyplom uczestnictwa, a najlepsi wykonawcy nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do udziału w Finale Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska".
Kartę zgłoszenia oraz regulamin konkursu do pobrania poniżej. Zgłoszenia należy dostarczyć osobiście do sekretariatu OCK w Opolu Lubelskim, przy ul.Lubelskiej 30, 24-300 Opole Lubelskie
Poniżej do pobrania karta zgłoszenia oraz regulamin:

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

logo


WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SPIEWAJĄCY SŁOWIK"

OCK jest organizatorem etapu powiatowego w/w festiwalu. Celem konkursu jest promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego doboru repertuaru. Udział w konkursie umożliwia wymianę pomysłów, doświadczeń wśród wykonawców, instruktorów i nauczycieli. Jury wyłania wśród uczestników zwycięzców, przyznaje nagrody i nominuje do finału konkursu organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.  
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz opiekunom za trud włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Bardzo cieszy nas fakt, iż poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a sam konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Opolu Lubelskim za współorganizację oraz ufundowanie nagród dla osób nominowanych.
powiat


KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW

Szanowni Państwo kolejny raz mamy przyjemność zaprosić do udziału w Konkursie Młodych Instrumentalistów. Konkurs ma zasięg powiatowy i kierowany jest do placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych na terenie powiatu opolskiego. Dotychczasowe nasze spotkania i Państwa zainteresowanie utwierdzają nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych starań mających na celu organizację właśnie takiej formuły prezentacji kulturalnych dokonań naszych młodych artystów i ich opiekunów. Wieloletnie doświadczenia ukazują jak bogata i wspaniała jest twórczość dzieci i młodzieży rozwijana i pielęgnowana w zakamarkach szkolnych sal i ośrodków kultury. Prezentacje pozwalają "ocalić od zapomnienia„ choćby na krótką chwilę to co piękne oraz stwarzają możliwość profesjonalnego pokazu dla szerszej widowni.
W bieżącym roku Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim proponuje zmagania artystyczne w dziedzinie muzyki instrumentalnej.
Najlepsi wykonawcy i zespoły z poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie szkoły oraz placówki kulturalne z terenu powiatu opolskiego.
Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie oraz na stronie internetowej OCK (www.ockopolelubelskie.pl )
Osoba kontaktowa: Małgorzata Borowiak i Paweł Januszek tel. 81 827 25 67

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

KONKURS