Sport

Przedstawiamy gminny kalnedarz imprez na sezon 2015/2016

Reprezentacja powiatu i gminy Opole Lubelskie na XVIII Wojewódzkich Igrzyskach LZS
1,5 tys. osób wzięło udział w XVIII Wojewódzkich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych „Krasnobród 2017”. Rywalizowało ze sobą 16 powiatów i 39 gminy w 30 konkurencjach na obiekcie Klubu MGKS Igros Krasnobród
W w/w imprezie uczestniczyła reprezentacja gminy Opole Lubelskie, która oparta była na zawodnikach LKS Czarni Puszno, która wystąpiła w następujacym składzie : Paweł Podgajny, Gabriel Podgajny, Kamil Wójtowicz, Karol Wójtowicz, Bartłomiej Wójtowicz, Marcin Jurak, Konrad Jurak, Mateusz Jackowski, Lech Madejek, Piotr Madejek.
Reprezentacja naszego powiatu uczestniczyła w nastepujących konkurencjach:
Piłka nożna mężczyzn uczestniczyło 14 drużyn (nasza drużyna zajeła 10 miejsce)
Konkurs siłacza- kategoria powyżej 85 kg startował 21 zawodników - miejsca naszych reprezentantów Lech Madejek i Bartłomiej Wójtowicz (11 do 21)
Przerzucanie opony traktorowej startowało 30 zawodników - miejsca naszych reprezentantów Lech Madejek i Bartłomiej Wójtowicz (11 do 30)
Po rozegraniu wszystkich konkurencji w klasyfikacji gminnej pierwsza trójka:
1.Tyszowce
2.Rachanie
3.Wierzbica
35. Opole Lubelskie
w klasyfikacji powiatów
1.Tomaszów Lubelski
2.Zamość
3.Chełm
16.Opole Lubelskie

przygotował – Sławomir Ignatowski


Reprezentacja naszego miasta uczestniczyła w rajdzie rowerowym po Kazimierskim Parku Krajobrazowym

W dniu 27 sierpnia 2017r reprezentacja Opola Lubelskiego uczestniczyła w rajdzie rowerowym po Kazmierskim Parku Krajobrazowym. Organizatorem rajdu była Lokalna Grupa Działania „ Zielony Pierścień” Kośmin powiat puławski.Trasa rajdu : start Opole Lubelskie, Park Miniatur i Labiryntów w Rąblowie, Kębło (wizyta w „Dolinie Szkła”, komponowanie herbat z ziół i degustacja), Wąwolnica (zwiedzanie muzeum przy Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej), Drzewce, Klementowice (wizyta na „Owocowym Przystanku” i degustacja przetworów owocowych, Nowy Pożóg, Stara Wieś (wizyta w „Manufakturze Różanej i degustacja przetworów), Stary Pożóg, Stok, Celejów, Rąblów i meta w Opolu Lubelskim. Do przejechania rowerem było 130 km. Rajd rowerowy po Kazimierskim Parku Krajobrazowym cieszył się dużym zainteresowaniem, pasjonatów dwóch kółek z powiatów puławskiego, lubelskiego i opolskiego.

przygotował - Sławomir Ignatowski


Festyn sportowo-rekreacyjny drużyn OSP
W dniu 09.08.2017r na boisku piłkarskim w Pusznie Godowskim odbył się festyn sportowo-rekreacyjny drużyn : OSP z Kluczkowic, OSP Gęś powiat Parczew i OSP Puszno Godowskie.
Głównym punktem festynu był turniej piłki nożnej, zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”

Wyniki meczów:
OSP Puszno Godowskie – OSP Gęś 3:2
OSP Gęś – OSP Kluczkowice 4:2
OSP Puszno Godowskie – OSP Kluczkowice 0:2

Tabela końcowa turnieju piłki nożnej drużyn OSP
1.OSP Gęś
2.OSP Kluczkowice
3.OSP Puszno Godowskie

Skład drużyny OSP Gęś:
Kamil Jaszczuk, Michał Nieścioruk, Mikołaj Pajdosz, Adam Klimkowicz, Hubert Ziemiewicz, Mateusz Sak, Wojciech Milaniuk, Mateusz Jaszczak, Łukasz Kossowski.
Skład drużyny OSP Kluczkowice:
Szymon Grzywa, Sebastian Grzywa, Piotr Jakóbowski, Grzegorz Duda, Kamil Duda, Piotr Sokół, Jakub Czopek, Mateusz Buława, Mateusz Sak, Paweł Kocon, Jarosław Deszczak, Arkadiusz Czopek.
Skład drużyny OSP Puszno Godowskie:
Kamil Wójtowicz, Karol Wójtowicz, Marcin Jurak, Jakub Jurak, Marcin Adamczyk, Mateusz Jurak, Kamil Bielecki, Paweł Podgajny, Gabriel Podgajny, Dominik Kęcik, Krystian Kuś, Wiesław Król, Kail Król, Jakub Dym, Maciej Kołośiński, Adrian Turek, Emil Dacka, Krzysztof Dębiński, Damian Kęcik.

Konkurencje rekreacyjne:
Konkurs siłacza – wyciskanie ciężarka 17,5 kg
1.Damian Pietroń (56 razy)
2.Jacek Sagan (40 razy)
3.Robert Gołofit (30 razy)
4.Maciek Kołosiński (22 razy)
Przerzucanie opony
1.Robert Gołofit czas 53.34
2.Maciej Kołosiński czas 57.90
3.Mateusz Dębiński czas 59.36
4.Jakub Dym czas 59.54
Przeciąganie liny
1.Reprezentacja Puszna Godowskiego
2.LKS Czarni Puszno
3.OSP Gęś
4.Puszno
Skład drużyny Puszno Godowskie :
Adam Gołofit, Waldemar Kęcik, Jacek Sagan, Łukasz Sagan, Grzegorz Dębiński
Skład drużyny LKS Czarni Puszno :
Krzysztof Klocek, Damian Pietroń, Damian Turek, Karol Wojtowicz, Maciej Kołosiński.

Organizatorzy festynu to: OSP Puszno Godowskie, LKS Czarni Puszno i OCK Opole Lubelskie

przygotował – Sławomir Ignatowski OCK


Reprezentacja naszego miasta uczestniczyła w rajdzie rowerowym po produkt lokalny.

W dniu 29 lipca 2017r reprezentacja Opola Lubelskiego uczestniczyła w rajdzie rowerowym po produkt lokalny. Organizatorem rajdu była Lokalna Grupa Działania „ Zielony
Pierścień” Kośmin powiat puławski.Trasa rajdu : start Opole Lubelskie, Wąwolnica, Drzewce (Izba produktów lokalnych i rustykalny ogród), Zabłocie (olejarnia „Skarby Natury”), Klementowice
(Owocowy przystanek- moje owoce), Rablów (Park Miniatur i Labiryntów), meta Opole Lubelskie
Do przejechania rowerem było 125 km.
Rajd po produkt lokalny cieszy się dużym zainteresowaniem, pasjonatów dwóch kółek z całego województwa lubelskiego.

przygotował- Sławomir Ignatowski


IV Turniej piłki nożnej 5-osobowej sadowników o Puchar Burmistrza Opole Lubelskiego

Na boisku piłkarskim przy ul.600-lecia w dniu 25.06.2017r odbył się turniej piłki nożnej     5-osobowej sadowników o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego w ramach imprezy „Manufaktura Smaków 2017”
Uczestniczyły następujące drużyny sadowników :
Skoków
Puszno
Jankowa
Niezdów
Elżbieta
   
Wyniki meczów :
Puszno – Elżbieta 2:0
Jankowa – Puszno 0:0
Puszno – Skoków 4:1
Niezdów – Puszno 0:0
Elżbieta – Jankowa 0:2
Elżbieta – Skoków 1:2
Niezdów – Elżbieta 1:1
Jankowa – Skoków 0:1
Niezdów – Jankowa 0:1
Skoków – Niezdów 0:1
    
Końcowa tabela turnieju :
1.Puszno
2.Jankowa
3.Skoków
4.Niezdów
5.Elżbieta

Skład zespołu Puszna:
Korad Jurak, Marcin Jurak, Bartłomiej Wójtowicz, Gabriel Podgajny, Marcin Koral, Adrian
Turek, Konrad Gąsiorowski, Mateusz Siekierka, Danil Pyśniak
kierownik drużyny : Antoni Jurak

Organizatorzy turnieju :
Burmistrz Opola Lubelskiego
Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej
Gmina Opole Lubelskie
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim

przygotował: Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie


W dn.16.07.2017r i dn.25.07.2017r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Skokowie odbył się XI turniej piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lub. o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Organizatorzy turnieju to: Rada Miejska Opolu Lubelskim, Gmina Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie.
W turnieju uczestniczyło 13 reprezentacji sołectw i osiedli, które podzielono losowo na trzy grupy. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Kolejność w grupach:

Grupa A
1.Sołectwo Niezdów II
2.Sołectwo Wrzelowiec
3.Sołectwo Emilcin
4.Sołectwo Skoków
Grupa B
1.Sołectwo Niezdów I
2.Sołectwo Kluczkowice
3.Sołectwo Elżbieta
4.Sołectwo Sewerynówka
Grupa C
1.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
2.Sołectwo Świdry-Ćwiętalka
3.Sołectwo Puszno
4.Sołectwo Dębiny
5.Sołectwo Truszków
Do dalszych rozgrywek w dn.23.07.2017r (według regulaminu turnieju) awansowało po 3 najlepsze zespoły z grup A,B,C.Dziewięć najlepszych reprezentacji podzielono na dwie grupy I i II (mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”)
Kolejność w grupach :

Grupa I
1.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
2.Sołectwo Emilcin
3.Sołectwo Kluczkowice
4.Sołectwo Niezdów II

Wyniki meczów:
Centrum Opole Lubelskie – Emilcin 5:1
Centrum Opole Lubelskie – Niezdów II 4:0
Centrum Opole Lubelskie – Kluczkowice 3:2
Emilcin – Niezdów II 2:0
Emilcin – Kluczkowice 2:0
Niezdów II – Kluczkowice 1:1

Grupa I
1.Sołectwo Elżbieta
2.Sołectwo Świdry-Ćwiętalka
3.Sołectwo Puszno
4.Sołectwo Niezdów I
5.Sołectwo Wrzelowiec
Wyniki meczów :
Niezdów I – Puszno 0:1
Niezdów I – Świdry Ćwiętalka 1:2
Niezdów I – Elżbieta 2:5
Niezdów I – Wrzelowiec 1:1
Puszno – Świdry Ćwiętalka 0:0
Puszno – Elżbieta 1:1
Puszno – Wrzelowiec 1:1
Świdry Ćwiętalka – Elżbieta 2:2
Świdry Ćwiętalka – Wrzelowiec 3:1
Elżbieta – Wrzelowiec 3:0

rozegrano mecze o miejsca I-IV w turnieju:

I półfinał : Osiedle Centrum Opole Lubelskie – Sołectwo Świdry Ćwietalka 4;0
II półfinał : Sołectwo Elżbieta – Sołectwo Emilcin 4:1
o III miejsce : Sołectwo Emilcin– Sołectwo Świdry Ćwiętalka 0:1
o I miejsce : Centrum Opole Lubelskie – Sołectwo Elżbieta 3:1
       
Skład Osiedla Centrum Opole Lubelskie :
Kamil Korecki, Paweł Barwiński, Szymon Bakalarz, Michał Rożek, Michał Adamczyk, Marcin Dajos, Wojciech Gasiński, Andrzej Fliszkiewicz, Szymon Ciosek.
końcowa tabela turnieju:
1.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
2.Sołectwo Elżbieta
3.Sołectwo Świdry Ćwiętalka
4.Sołectwo Emilcin
5.Sołectwo Puszno
6.Sołectwo Kluczkowice
7.Sołectwo Niezdów I
8.Sołectwo Niezdów II
9.Sołectwo Wrzelowiec
10.Sołectwo Dębiny
11.Sołectwo Skoków
12.Sołectwo Sewerynówka
13.Sołectwo Truszków

Sponsorzy turnieju: Agro-Godex Dominika Czarnota, Związek Sadowników RP o/Wandalin
przygotował : Sławomir Ignatowski


KOMUNIKAT z III turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Sołtysa wsi Elżbieta

Dnia 09.07.2017r na boisku sportowym w Elżbiecie odbył się turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Sołtysa wsi Elżbieta.Głównym organizatorem turnieju było sołectwo Elżbieta, współorganizator OCK Opole Lubelskie.
Uczestniczyło 6  drużyn piłkarskich z terenu gminy Opole Lubelskie , które losowo podzielono na dwie grupy A i B. W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.

Kolejność w grupach A i B

GRUPA  A           GRUPA   B
1.Elżbieta          1.Centrm Opole Lubelskie
2.Niezdów         2.Kluczkowice
3.Oldboje          3.Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
                        
I półfinał : Elżbieta – Kluczkowice 1:2
II półfinał : Centrum Opole Lubelskie – Niezdów 3:1
mecz o V miejsce : Oldboje – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie 5:5 karne 2:0
mecz o III miejsce : Niezdów – Elżbieta 2:3
mecz o I miejsce : Centrum Opole Lubelskie – Kluczkowice 5:1
                                        
Końcowa tabela turnieju :
1.Centrum Opole Lubelskie
2.Kluczkowice
3.Elżbieta
4.Niezdów
5.Oldboje
6.Gimnazjum Nr1 w Opolu Lubelskim
        
Centrum Opole Lubelskie  wystąpiło w następującym składzie :
Kamil Korecki, Michał Adamczyk, Wojciech Sawicki, Wojciech Gasiński, Michał Rożek, Paweł Barwiński.
            
przygotował: Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie


REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej 5-osobowej Sadowników o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

Cel zawodów:
turniej w ramch imprezy Manufaktura Smaków
popularyzacja i umasowienie rekreacji ruchowej wśród sadowników
stworzenie możliwości aktywnego wypoczynku
wyłonienie najlepszej drużyny
Termin i miejsce zawodów:
turniej piłki nożnej odbędzie się w dniu 25.06.2017r w godz.14-18
boisko piłkarskie za parkiem
Kierownictwo zawodów:
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim

Cały regulamin dostępny pod linkiem: REGULAMIN


Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim i Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lub zaprasza reprezentacje Wszego sołectwa , osiedla do udziału w XI Turnieju Piłki Nożnej 5-osobowej Sołectw i Osiedli Gminy Opole Lubelskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim.
Miejsce : boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej w Skokowie
Termin : dn. 16.07.2017r godz. 9.00 , dn. 23.07.2017r godz. 9.00
Termin zgłoszenia reprezentacji do turnieju upływa w dniu 30.06.2017r.
(zgłoszenia nie będą przyjmowane po upływie w/w terminu)
Zgłoszenia należy dokonać osobiście w biurze OCK ul.Lubelska 30 w Opolu Lubelskim
lub elektronicznie e-mail:slawomir.ignatowski@ockopolelubelskie.pl
Przy zgłoszeniu reprezentacji, organizator wymaga listę zawodników (nazwisko i imię ,data urodzenia i adres zameldowania stałego lub czasowego) uczestniczących  w turnieju.
Szczegóły organizacji turnieju, w załączonym regulaminie.

REGULAMIN - DO POBRANIA
 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim: Marek Plis


Mistrzowskie granie w Opolu Lubelskim !

W dniu 04.06.2016r sala gimnasrtyczna Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim była areną
zmagań tenisistów stołowych. Do naszego miasta zjechało liczne grono zawodników z Sandomierza, Piotrawina gmina Łaziska i naszego miasta.
Od godzin rannych rywalizacja odbywała się w kategorii młodzieżowej rocznik 2000 i młodsi.

Najlepszymi okazali się :
1.Dominik Maciąg - LUKS Fala Piotrawin
2.Michalina Górska – LUKS Fala Piotrawin
3.Sylwia Stala – KS Sandomierz
4.Szymon Zakrzewski – KS Opolanki Opole Lubelskie
5.Lukasz Gazda – KS Opolanki Opole Lubelskie

W turnieju głównym uczestniczyło 14 zawodników i 1 zawodniczka
Najlepszymi okazali się :
1.Dawid Stąpór – KTS Sandomierz
2.Dominik Maciąg -LUKS Fala Piotrawin
3.Dariusz Wydra – KS Sandomierz
4.Jarosław Adamczyk – KS Opolanki Opole Lubelskie
5-6.Michalina Górska – LUKS Fala Piotrawin
Artur Stąpór - Sandomierz
7-8.Marek Krupa – KS Opolanki Opole Lubelskie
Krzysztof Stala – KS Sandomierz

Skład reprezentacji KS Opolanki Opole Lubelskie : Jarosław Adamczyk, Marek Krupa, Tomasz Marzec, Kamil Pałka, Stanisław Babski, Szymon Zakrzewski i Łukasz Gazda

Organizator turnieju to Opolskie Centrum Kultury i Klub Sportowy Opolanki Opole Lubelskie

przygotował – Sławomir Ignatowski KS Opolanki Opole Lubelskie


Dnia 01.05.2017r na boisku Orlik przy ul.Fabrycznej 28 w Opolu Lubelskim odbył się turniej piłki nożnej 6-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
Głównymi organizatorami turnieju było Opolskie Centrum Kultury współorganizator to Gmina Opole Lubelskie.
Uczestniczyło 6 zespołów, które zostały losowo podzielone na dwie grupy. W grupach rozegrano mecze „każdy z każdym”

Wyniki meczów :
Grupa A
LZS Niezdów – LKS Czarni Puszno 1:0
LZS Orły Kluczkowice – LZS Niezdów 2:2
LKS Czarni Puszno – LZS Orły Kluczkowice 0:0
Grupa B
Huttenes Lublin – LZS Viktoria Wolica 4:0
Centrum Opole Lubelskie – Huttenes Lublin 1:1
LZS Viktoria Wolica – Centrum Opole Lubelskie 0:1

I pófinał : LZS Niezdów – Centrum Opole Lubelskie 0:1
I pófinał : Huttenes Lublin – LZS Orły Kluczkowice 5:0
mecz o III miejsce : LZS Orły Kluczkowice – LZS Niezdów 2:0
mecz o I miejsce : Huttenes Lublin- Centrum Opole Lubelskie 1:0
        
Końcowa tabela turnieju :
1.Huttenes Lublin
2.Centrum Opole Lubelskie
3.LZS Orły Kluczkowice
4.LZS Niezdów
5.LZS Victoria Wolica
6.LKS Czarni Puszno
       
Huttenes Lublin wystąpił w następującym składzie :
Marcin Mendel, Piotr Kowal, Mateusz Żminda, Rafał Górski, Tomasz Martynial, Daniel Misztal.
          
przygotował : Sławomir Ignatowski


Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego (1 Maja 2017, godz.10.00)

Regulamin - do pobrania

pn


Ferie 2017 na sportowo z OCK

I.Halowy turniej mini piłki nożnej „ferie 2017 na sportowo z OCK”
W dn.17.01.2017r odbył się halowy turniej mini piłki nożnej .Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim.
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury
Najlepsi to :
1.Szymon Zakrzewski i Łukasz Gazda - Poniatowa
2.Piotr Piątek i Mateusz Cieślak - Chodel
3.Alex Czopek (Zajączków) i Kacper Turski (Elżbieta)

II.ITurniej tenisa stołowego rocznik 2006 i młodsi„Opolski Grubba Poszukiwany”
W dn.18.01.2017r odbył się turniej tenisa stołowego rocznik 2006 i młodsi
Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Niezdowie. Organizatorem  turnieju było Opolskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa w Niezdowie
Najlepsi to :
1.Mateusz Rzepecki – Leonin (SP Skoków)
2.Adrian Kubiś - Skoków
3.Dominik Szafran - Niezdów
4.Ernest Staniek – Skoków

III.Halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej dziewcząt rocznik 2002 i młodsze „ferie 2017 na sportowo z OCK”
W dn.19.01.2017r odbył się halowy turniej piłki nożnej dziewcząt rocznik 2002 i młodsze.
Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr1 ul.szkolna 5 w Opolu Lubelskim. Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury.
Najlepsi to :
1.UKS Dubler V Opole Lubelskie
2.UKS Dubler II Opole Lubelskie
3.UKS Dubler IV Opole Lubelskie
4.UKS Dubler III Opole Lubelskie
Skład zespołu UKS Dubler V Opole Lubelskie : Zuzanna Gąsior, Anita Kania, Weronika Kania, Wiktoria mulier, Karolina Fredo. Trener Grzegorz Starczynowski
Skład zespołu UKS Dubler II Opole Lubelskie : Julia Kubiś, Kinga Bień, Julia Król, Ola Słotwińska, Milena Kosowska, Zuzia Szmit. Trener Grzegorz Starczynowski.

IV. II turniej tenisa stołowego rocznik 2006 i młodsi „Opolski Grubba Poszukiwany”
W dn.24.01.2017r odbył się II indywidualny turniej tenisa stołowego rocznik 2006 i młodsi
Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lub.
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury.
Najlepsi to :
1.Adrian Kubiś - Skoków
2.Mateusz Rzepecki – Leonin
3.Dominik Szafran – Niezdów
4.Gabriela Śliwińska – Skoków

V.III turniej tenisa stołowego rocznik 2006 i młodsi „Opolski Grubba Poszukiwany”
W dn.25.01.2017r odbył się III indywidualny turniej tenisa stołowego rocznik 2006 i młodsi
Miejsce imprezy to pomieszczenia szkolne Szkoły Podstawowej w Skokowie.
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa w Skokowie.
Najlepsi to :
1.Adrian Kubiś - Skoków
2.Mateusz Rzepecki- Leonin
3.Dominik Szafran – Niezdów
4.Ernest Staniek – Skoków

Końcowa klasyfikacja po III turniejach :
1.Adrian Kubiś – Skoków tytuł „Opolski Grubba”
2.Mateusz Rzepecki – Leonin
3.Dominik Szafran – Niezdów
4.Gabriela Śliwińska – Skoków
5.Ernest Staniek – Skoków

VI.Indywidualny turniej tenisa stołowego rocznik 2000 i młodsi „ferie 2017 na sportowo z OCK”      
W dn.25.01.2017r odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego rocznik 2000 i młodsi
Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim. Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum kultury.      
Najlepsi to :
1. Grzegorz Kołosiński – świetlica Świdno gmina Chodel   
2. Sebastian Błaszczyk – świetlica Świdno gmina Chodel
3. Piotr Piątek – KS Opolanki Opole Lubelskie
4. Szymon Zakrzewski – KS Opolanki Opole Lubelskie
5. Łukasz Gazda – KS Opolanki Opole Lubelskie
6. Alan Łajca – KS Opolanki Opole Lubelskie
7-8. Jan Plis – Fala Piotrawin
Emilia Chudzicka – Fala Piotrawin
9.Mateusz rzepecki – OCK Opole Lubelskie
10.Mikołaj Rzepecki – OCK Opole Lubelskie

przygotował – Sławomir Ignatowski



Komunikat z XXVIII halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

W dniach 22.01.2017r , 29.01.2017r odbył się XXVI halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
W turnieju uczestniczyło 10 zespołów klubowych z terenu powiatu opolskiego, puławskiego i lipskiego
Zgłoszone zespoły, losowo podzielono na dwie grupy A i B w grupach mecze rozegranosystemem „każdy z każdym”

Kolejność w grupach :
Grupa A                                                                                              
1.LKS Pogoń Trzebiesza
2.GLKS Elżbieta II
3.UKS Viktoria Solec
4.Bystra Bochotnica
5.KS Zaborze              

Grupa B
1.GKS Wodniak Piotrawin
2.ZS Orły Kluczkowice       
3.LKS Czarni Puszno
4.LZS Niezdów
5.GLKS Elżbieta      

Zespoły które zajęły miejsce 1,2,3 w grupach walczyły systemem „każdy z każdym” o miejsca 1-6 w końcowej klasyfikacji turnieju.
Pogoń Trzebiesza- Elżbieta II 2:0
Victoria Solec- Pogoń Trzebiesza 1:2
Wodniak Piotrawin- Pogoń Trzebiesza 0:0
Pogoń Trzebiesza- Orły Kluczkowice 2:2
Czarni Puszno – Pogoń Trzebiesza 2:6
Elżbieta II – Victoria Solec 1:0
Wodniak Piotrawin – Elżbieta II 3:1
Elżbieta II- Orły Kluczkowice 3:1
Czarni Puszno- Victoria Solec 2:1
Wodniak Piotrawin – Victoria Solec 3:0
Orły Kluczkowice- Victoria Solec 5:2
Wodniak Piotrawin – Elżbieta II 3:1
Orły Kluczkowice- Wodniak Piotrawin 0:2
Czarni Puszno- Wodniak Piotrawin 0:5
Czarni Puszno- Elżbieta II 1:1
Orły Kluczkowice – LKS Czarni Puszno 3:0

Zespoły które zajęły miejsce 4,5 w grupach, walczyły o miejsce 7 w turnieju.
Mecz Bystra Bochotnica – LZS Niezdów 5:2
Mecz LZS Niezdów – GLKS Elżbieta 2:1
Mecz GLKS Elżbieta – Bystra Bochotnica 3:3

Tabela końcowa turnieju :
1.GKS Wodniak Piotrawin
2.LKS Pogoń Trzebiesza
3.GLKS Elżbieta II
4.ZS Orły Kluczkowice
5.LKS Czarni Puszno
6.UKS Victoria Solec
7.Bystra Bochotnica
8.LZS Niezdów
9.GLKS Elżbieta
10.KS Zaborze

Skład zespołu GKS Wodniak Piotrawin :
Patryk Turski, Adam Jaszczyński, Piotr Pętek, Sebastian Tęcza, Krzysztof Spiewak, Szymon Bakalarz, Jakub Mróz, Andrzej Kłak, Albert Ostrach, Mateusz Marcinkowski, Kamil Książek, Rafał Rybak
Skład zespołu LKS Pogoń Trzebiesza :
Emil Florek, Łukasz Adamczyk, Piotr Wawer, Adam Materek, Marcin Jóźwiak, Michał Babski, Konrad Wasilewski, Jacek Duda, Marcin Adamczyk, Ernest Dębiec, Emil Materek.

przygotował: Sławomir Ignatowski



„Ferie 2017 na sportowo”  - Opolskie Centrum Kultury w Opole Lubelskie
                                                                       
1.Turniej piłki nożnej 5-osobowej dziewcząt rocznik 2005 i młodsze
   termin : dnia 17.01.2017r godz.10.00
   miejsce : hala sportowa Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

2. I Turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców rocznik 2006 „Opolski Grubba
    Poszukiwany”
    termin : dnia 18.01.2017r godz.10.00
    miejsce : Szkoła Podstawowa w Niezdowie

3.Turniej piłki noznej 5-osobowej dziewcząt rocznik 2002 i młodsze
    termin : dnia 19.01.2017r godz.10.00
    miejsce : hala sportowa Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

4.XXVIII halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej (futsal) o Puchar Burmistrza Opola
    Lubelskiego
    termin : dnia 22.01.2017r godz.9.30 , dnia 29.01.2017r godz.9.30
    miejsce : hala sportowa Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

5.II Turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców rocznik 2006 „Opolski Grubba
   Poszukiwany”
   termin : dnia 24.01.2017r godz.10.00
   miejsce : mała sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

6.III Turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców rocznik 2006 „Opolski Grubba
   Poszukiwany”
   termin : dnia 25.01.2017r godz.10.00
   miejsce : Szkoła Podstawowa w Skokowie

7.Otwarty turniej tenisa stołowego rocznik 2000 i młodsze/si
   termin : dnia 26.01.2017r godz.10.00
   miejsce : mała sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr1 ul.szkolna 5 w Opolu Lubelskim
          
przygotował – Sławomir Ignatowski


tutniej

XXVIII Regionalny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego (22 oraz 29.01.2017)

1. Cel zawodów
- popularyzacja i umasowienie piłkarskiego sportu halowego we wszystkich Zrzeszeniach sportowych działających na terenie powiatu opolskiego
- stworzenie możliwości aktywnego wypoczynku w okresie zimowym
- udział w turnieju jako element przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2016/2017
- integracja zawodników i drużyn
- wyłonienie najlepszej drużyny futsalowej

2. Termin i miejsce zawodów
- halowy turniej piłki nożnej odbędzie się w dn.22.01.2017r godz.9.30 oraz w dn.29.01.2017r godz.9.30
- miejsce : Zespół Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

3. Organizator
 - głównym organizatorem turnieju jest Opolskie Centrum Kultury ul.Lubelska 30 w Opolu Lubelskim, e-mail : slawomir.ignatowski@ockopolelubelskie.pl tel.818272567
- współorganizator : Zespół Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim ,Gmina Opole Lubelskie

4.Uczestnictwo
- w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza uczestniczą zawodnicy którzy posiadają aktualne badania lekarskie i ubezpieczenie NW. uczestniczą zespoły z terenu powiatu opolskiego                                            
          
5.Sposób przeprowadzenia turnieju w zależności od ilości zgłoszonych zespołów

6. Nagrody
- za zajęcie I miejsca zespół otrzymuje Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
- za zajęcie II , III , IV miejsca puchar
 - dla najlepszego zawodnika turnieju statuetka

7. Zgłoszenia do turnieju
- listę zawodników /15 osób/ należy złożyć w biurze OCK ul.Lubelska 30 w terminie do  dn.17.01.2017r (środa)

8.Zasady finansowania
- wpisowe  80 zł (słownie : osiemdziesiąt zł) od zespołów z gminny Opole Lubelskie
- wpisowe 120 zł (słownie : sto dwadzieścia zł) od zespołów spoza gminy Opole Lubelskie
płatne przed turniejem na konto OCK w Opolu Lubelskim, lub gotówką bezpośrednio przed turniejem

9.Przepisy specjalne
a) zasady ustalania kolejności zespołów w grupach
* w przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decyduje :
- przy dwóch zespołach – wynik meczu w spotkaniu bezpośrednim między tymi zespołami
- przy więcej niż dwóch zespołach przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi drużynami , kierując się kolejno zasadami podanymi jak wyżej.

b) zawodników obowiązuje w czasie turnieju
- przepisy PZPN (przepisy futsalu)
- czas gry 15 minut (brutto)  
- w przypadku nie stawienia się zespołu po upływie 10 minut od wyznaczonego terminu ( walkower 3:0)
- bezwzględna dyscyplina i pełne podporządkowanie się wszelkim Zarządzeniom organizatora
- jednolity ubiór każdego zespołu , obuwie przystosowane do możliwości korzystania z sali gimnastycznej tj. specjalne buty piłkarskie na salę (halówki)

10. we wszystkich sprawach  nie ujętych w regulaminie ,  decyduje organizator

przygotował – Sławomir Ignatowski
                                                                                                   
zatwierdził : Dyrektor OCK
mgr Łukasz Król

REGULAMIN DO POBRANIA


Dnia 25.11.2016r Zespół Szkół w Kluczkowicach był gospodarzem turnieju halowej piłki nożnej 5-osobowej dziewcząt rocznik 2004 i młodsze.
Organizatorami turnieju byli Opolskie Centrum Kultury, Zespół Szkół w Kluczkowicach, Gmina Opole Lubelskie.
Uczestniczyło 8 reprezentacji szkół podstawowych z terenu gminy Opole Lubelskie, które podzielono na dwie grupy A i B. W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.

Kolejność w grupach A i B  
GRUPA  A                                                 
1.Szkoła Podstawowa Nr1 w Opolu Lub         
2.Szkoła Podstawowa w Wandalinie               
3.Szkoła Podstawowa Nr2 w Opolu Lub         
4.Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach                     
GRUPA   B
1.Szkoła Podstawowa w Skokowie
2.Szkoła Podstawowa w Komaszycach
3.Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim
 4.Szkoła Podstawowa w Niezdowie  

I półfinał : SPNr1 w Opolu Lubelskim – SP w Komaszycach 2:1
II półfinał : SP w Skokowie – SP w Wandalinie 0:1
mecz o III miejsce : SP w Skokowie – SP w Komaszycach 1:3
mecz o I miejsce : SPNr1 w Opolu Lubelskim – SP w Wandalinie 1:0

Końcowa tabela turnieju :
1.Szkoła Podstawowa Nr1 w Opolu Lubelskim
2.Szkoła Podstawowa w Wandalinie
3.Szkoła Podstawowa w Komaszycach
4.Szkoła Podstawowa w Skokowie
5.Szkoła Podstawowa Nr2 w Opolu Lubelskim
6.Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim
7.Szkoła Podstwowa w Niezdowie
8.Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach

Szkoła Podstawowa  Nr1 w Opolu Lubelskim wystąpiła w następującym składzie :
Gabriela Błaszczyńska, Milena Kosowska, Oliwia Piłat, Natalia Apanel, Wiktoria Apanel, Gabriela Gołębiowska, Gabriela Kozak, Alicja Jędryszek, Kaja Przychodzień, Martyna Binięda.
nauczyciel – Iwona Konior

Szkoła Podstawowa w Wandalinie wystapiła w następującym składzie :
Katarzyna Czarnota, Natalia Zarzycka, Marta Solis, Agata Surdak, Wiktoria Górska, Wiktoria Łakoma, Milena Strzelecka,Justyna Przychodzeń, Julia Wach, Oliwia Solis.
nauczyciel – Bożena Ciseł

przygotował : Sławomir Ignatowski


Mikołajkowy turniej tenisa stołowego „Opole Lubelskie 2016”
W dn. 04.12.2016r odbył się mikołajkowy turniej tenisa stołowego „Opole Lubelskie 2016”
Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim.
W turnieju uczestniczyło 35 osoby- zawodniczki i zawodnicy z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.
Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych:

Chłopcy rocznik 2006 i młodsi:
1.Mikołaj Jagodziński – Opole Lubelskie
2.Adrian Kubiś - Skoków
3.Bartosz Wciseł – OCK Opole Lubelskie
4.Bartosz Jurak – OCK Opole Lubelskie

Turniej główny w kategorii open ::
1.Dariusz Wydra – Gorzyce województwo podkarpackie
2.Dawid Stąpór – Sandomierz województwo świętokrzyskie
3.Paweł Kos – Grębów województwo podkarpackie
4.Jarosław Adamczyk – KS Opolanki Opole Lubelskie
5-6.Dariusz Smaga – Opole Lubelskie
Dominik Maciąg – Fala Piotrawin
7-8.Marek Wilczyński – Progres Lublin
Adrian Kaczor – Progres Lublin
        
przygotował: Sławomir Ignatowski


Reprezentacja powiatu opolskiego w Halowych Igrzyskach Seniorów
Reprezentacja powiatu opolskiego dnia 20.11.2016r uczestniczyła w Halowych Igrzyskach Seniorów. Impreza odbyła się w pięknej Hali Zespołu Szkół - Stężyca powiat Ryki.

Program Igrzysk był następujący :
1)Czwórbój dla Władz
a)Corn hole (rzuty woreczkami z kukurydzą do specjalnej tablicy
b)strzał piłką na bramkę (bramka 1x1 m z odległości 11 m
c)rzut lotka do tarczy punktowej z odległości 2,5 m
d)rzut podkowa do celu z odległości 5 m
2)Piłka siatkowa 3 osobowa mężczyzn
3)Piłka nożna 5-osobowa mężczyzn
4)Cor hole kobiet- indywidualnie
5)Cor hole mężczyzn- indywidualnie
6)Rzut do kosza kobiet
7)Rzut do kosza mężczyzn
8)Wyścig okrężny na hulajnogach dla kobiet – sztafeta
9)Wyścig okrężny na hulajnogach dla mężczyzn – sztafeta
10)Rzut lotka do tarczy kobiet – indywidualnie
11)Rzut lotka do tarczy mężczyzn – indywidualnie
12)Rzut podkowa do celu kobiet – indywidualnie
13)Rzut podkowa do celu mężczyzn – indywidualnie
14)Tenis stołowy kobiet- indywidualnie
15)Tenis stołowy mężczyzn – indywidualnie

Skład reprezentacji powiatu opolskiego :
Wiesław Kozak, Jerzy Lech, Grzegorz Stępień, Helena Matysiak, Jan Matysiak, Krystyna Starczynkowska, Henryk Łakomy, Krystyna Ciseł, Mieczysław Rybaczek, Waldemar Kubiś,
Julian Bednarz, Jerzy Mizura, Stanisław Lankamer, Grzegorz Starczynowski, Sławomir Ignatowski.
Najlepszy wynik dla naszej reprezentacji uzyskała drużyna startująca w czwórboju Władz (4 miejsce). Skład drużyny : Krystyna Starczynowska, Grzegorz Starczynowski, Sławomir Ignatowski
Nasza reprezentacja w ogólnej punktacji zdobyła 7 miejsce w województwie- gratulacje !

przygotował – Sławomir Ignatowski


Dnia 30.09.2013r na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Sztafetowe biegi przełajowe rozegrano w kategoriach dziewcząt i chłopców.Reprezentacje liczyły 8 zawodniczek lub 8 zawodników.

Kategoria szkół podstawowych :
dziewczęta rocznik 2004 i młodsze ( 8x 800 m)
1.Szkoła Podstawowa Nr1 w Opolu Lubelskim
2.Szkoła Podstawowa w Józefowie nad Wisłą

Skład drużyny Szkoły Podstawowej Nr1 w Opolu Lubelskim (kat. dziewcząt) :
Alicja Owcarz, Katarzyna Baszcz, Małgorzata Czapla, Emilia Maciąg, Gabriela Sowiar, Karolina
Kapała, Oliwia Piłat, Sylwia Pereć, Martyna Superson, Maria Krajewska.
nauczyciel – Iwona Konior

chłopcy rocznik 2004 i młodsi (8x1000m)
1.Szkoła Podstawowa Nr1 w Opolu Lubelskim
2.Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach

Skład drużyny Szkoły Podstawowej Nr1w Opolu Lubelskim (kat. chłopców) :
Jakub Pawlak, Wiktor Czopek, Szymon Michałowski, Piotr Pysniak, Patryk Kuchta, Błażej Furga,
Marzec Michał, Rafał Kapała.
nauczyciel- Robert Kania

Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach (kat. chłopców) :
Kamil Zapalski, Dominik Węgliński, Mateusz Dec, Adam Adamczyk, Michał Faściszewski, Michał
Waś, Mateusz Adamczyk, Mateusz Bryndza, Hubert Ciuba.
nauczyciel- Adela Puzon-Rak

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr1 w Opolu Lubelskim awansowała do zawodów
rejonowych które odbędą się w Rykach dnia 04.10.2016r.
Reprezentacje chłopców Szkoły Podstawowej Nr1 w Opolu Lubelskim i Szkoły Podstawowej w
Kluczkowicach awansowały do zawodów rejonowych które odbędą się w Rykach dnia 04.10.2016r.
Gratulujemy !

przygotował – Sławomir Ignatowski


Europejski tydzień sportu w gminie Opole Lubelskie

W dniach od 13.09.2016r do 15.09.2016r odbył się europejski tydzień sportu w gminie Opole Lubelskie. Na program złożyły się następujące imprezy:

Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców pod patronatem Burmistrza Opola Lubelskiego. W imprezie uczestniczyło 215 osób w 8 kategoriach wiekowych.
Miejsce imprezy – Park Miejski w Opolu Lubelskim
Termin – dnia 13.09.2016r
Najlepsze w kategorii dziewcząt rocznik 2006 i młodsze (dystans 600 m)
1.Kamila Strawa – SP Niezdów
2.Martyna Superson – SPNr1 Opole Lubelskie
3.Sylwia Porec- SPNr1 Opole Lubelskie
4.Katarzyna Bortuk – SPNr2 Opole Lubelskie
5.Agnieszka Gogół -SP Skoków
6.Weronika Maciąg – SP Nr1 Opole Lubelskie
7.Natalia Maj – SPNr1 Opole Lubelskkie
8.Lidia Jasińska – SPNr2 Opole Lubelskiego
9.Gabriela Strawa -SP Niezdów
10.Maria Krajewska – SPNr1 Opole Lubelskie

Najlepsi w kategorii chłopców rocznik 2006 i młodsi (dystans 800 m)
1.Mikołaj Jagodziński – SPNr2 Opole Lubelskie
2.Mateusz Rzepecki – SP Skoków
3.Adrian Kubiś – SP Skoków
4.Krzysztof Rola – SPNr2 Opole Lubelskie
5.Mikołaj Rzepecki – SP Skoków
6.Michał Pcian – SPNr1 Opole Lubelskie
7.Dawid Flasiński – SPNr2 Opole Lubelskie
8.Kacper Bekier – SP Skoków
9.Karol Szuba – SP Niezdów
10.Oskar Kunina – SP Skoków

Najlepsze w kategorii dziewcząt rocznik 2005 (dystans 800m)
1.Emilia Maciąg – SPNr1 Opole Lubelskie
2.Joanna Zapolska – SP Kluczkowice
3.Alicja Owcarz – SPNr 1 w Opolu Lubelskim
4.Magdalena Pułtorak – SP Kluczkowice
5.Katarzyna Taracha – SP Kluczkowice
6.Martyna Nowosielska – SP Skoków
7.Wiktoria Opoka- SP Skoków
8.Monika Giza- SP Kluczkowice
9.Klaudia |Giza- SP Kluczkowice
10.Anna Żałobniak – SP Komaszyce

Najlepsi w kategorii chłopców rocznik 2005 (dystans 1000m)
1.Wiktor Czopek – SPNr1 Opole Lubelskie
2.Mateusz Sławiński – SP Kluczkowice
3.Hubert Ciuba – SP Kluczkowice
4.Adam Adamczyk – SP Kluczkowice
5.Michał Kfaściszewski – SP Kluczkowice
6.Patryk Flasiński- SP Kluczkowice
7.Mateusz Bryndza – SP Kluczkowice
8.Mateusz Sokół – SP Kluczkowice
9.Piotr Furga – SPNr1 Opole Lubelskie
10.Remigiusz Jaszczyński – SP Skoków

Najlepsze w kategorii dziewcząt rocznik 2004 (dystans 800m)
1.Aleksandra Błaszczyk – SP Komaszyce
2.Oliwia Piłat – SP Nr1 Opole Lubelskie
3.Julia Gabriel – SPNr2 Opole Lubelskie
4.Amelia Żurawska – SP Kluczkowice
5.Agnieszka Zydorczyk – SP Niezdów
6.Gabriela Sowór – SP Nr1 Opole Lubelskie
7.Karolina Kopała – SPNr1 Opole Lubelskie
8.Andżelika Wrona – SP Skoków
9.Karolina Dębicka – SPNr2 Opole Lubelskie
10.Karolina Kowalska – SP Skoków

Najlepsi w kategorii chłopców rocznik 2004 (dystans 1000m)
1.Jakub Pawlak – SPNr1 Opole Lubelskie
2.Szymon Michałowski – SPNr1 Opole Lubelskie
3.Piotr Pyśniak – SPNr1 Opole Lubelskie
4.Michał Waś – SP Kluczkowice
5.Patryk Kuchta – SPNr1 Opole Lubelskie
6.Nikodem Pietroń – SP Komaszyce
7.Rafał Kapała – SPNr1 Opole Lubelskie
8.Kacper Dacko – SPNr2 Opole Lubelskie
9.Michał Makoś – SP Nr2 Opole Lubelskie
10.Bartłomiej Liponoga – SPNr1 Opole Lubelskie

Najlepsze w kategorii dziewcząt rocznik 2001-2003 (dystans 800m)
1.Julia Walencik – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
2.Martyna Kowalska – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
3.Zuzanna Smiech – Gimnazjum Kluczkowice
4.Gabriela Stala – Gimnazjum Kluczkowice
5.Natalia Opoka – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
6.Anita Kania – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
7.Aleksandra Kozak – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
8.Oliwia Orzeł – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
9.Ela Marzec – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
10.Aleksandra Wójtowicz – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie

Najlepsi w kategorii chłopców rocznik 2001-2003 (dystans 1000m)
1.Dawid Kuchta – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
2.Jakub Knap – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
3.Gabriel Podgajny – Gimnazjum Kluczkowice
4.Arkadiusz Odymała – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
5.Daniel Duda – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
6.Krzysztof Gadzina – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
7.Piotr Wesołowski – Gimnazjum Nr2 Opole Lubelskie
8.Maciej Zieliński – Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie
9.Sebastian Dacka – SP Kluczkowice
10.Mikołaj Górski- Gimnazjum Nr1 Opole Lubelskie

Turniej piłki nożnej 5-osobowej dziewczat rocznik 2005 i młodsze o Puchar Burmistrza Opola Lubelskego.
Miejsce – boisko wiejskie w Pusznie Godowskim
Termin – dnia 14.09.2016r
W turnieju uczestniczyło 5 reprezentacji szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie. Turniej rozegrano system „każdy z każdym”.

Wyniki meczów:
SP Skoków – SP Kluczkowice 3:1
SP Skoków – SP Nr1 Opole Lubelskie 2:0
SP Skoków – SP Puszno Godowskie 1:0
SP Nr2 Opole Lubelskie – SP Skoków 1:2
SP Kluczkowice – SP Nr1 Opole Lubelskie 1:0
SP Kluczkowice – SP Puszno Godowskie 1:0
SPNr2 Opole Lubelskie – SP Kluczkowice 1:2
SP Puszno Godowskie – SPNr1 Opole Lubelskie 0:2
SPNr2 Opole Lubelskie – SP Puszno Godowskie 0:1
SPNr2 Opole Lubelskie – SPNr1 Opole Lubelskie 2:0

Tabela końcowa turnieju:
1.Szkoła Podstawowa w Skokowie
2.Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach
3.Szkoła Podstawowa Nr2 w Opolu Lubelskim
4.Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim
5.Szkoła Podstawowa Nr1 w Opolu Lubelskim

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Skokowie wystąpiła w składzie:
Wiktoria Opoka, Martyna Nowosielska, Klaudia Maciąg, Agata Boryc, Agnieszka Gogół, Julia Dajos, Gabriela Śliwińska, Daria Kucharczyk, Dominika Rak, Karolina Kuś.
nauczyciel wf – Grzegorz Konarski i Krzysztof Knap.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach wystąpiła w składzie:
Aleksandra Błażejczyk, Klaudia Giza, Monika Giza, Klaudia Kijak, Magdalena Pułtorak, Joanna Zapalska, Katarzyna Taracha.

Turniej piłki nożnej 5-osobowej chłopców rocznik 2005 i młodsi o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
Miejsce – boisko wiejskie w Pusznie Godowskim
Termin – dnia 15.09.2016r
W turnieju uczestniczyło 5 reprezentacji szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”
Wyniki meczów:
SP Wandalin – SP Nr2 Opole Lubelski 0:1
SP Wandalin – SP Puszno Godowski 1:0
SP Wandalin – SP Skoków 0:2
SP Nr1 Opole Lubelskie – SP Wandalin 2:0
SP Nr2 Opole Lubelskie – SP Puszno Godowskie 1:1
SPNr2 Opole Lubelskie – SP Skoków 1:0
SPNr2 Opole Lubelskie – SPNr 1 Opole Lubelskie 0:1
SP Puszno Godowskie – SP Skoków 0:1
SP Puszno Godowskie – SP Nr1 Opole Lubelskie 1:2
SP Skoków – SPNr1 Opole Lubelskie 0:3

Tabela końcowa turnieju:
1.Szkoła Podstawowa Nr1 Opole Lubelskie
2.Szkoła Podstawowa Nr2 Opole Lubelskie
3.Szkoła Podstawowa w Skokowie
4.Szkoła Podstawowa w Wandalinie
5.Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr1w Opolu Lubelskim wystąpiła w składzie:
Michał Pcian, Damian Boryca, Błażej Furga, Piotr Furga, Jan Plis, Bartłomiej Żywicki, Adrian Ptak,Jakub Węgrzyn, Norbert Korgol, Dominik Bigos, Wiktor Czopek.
nauczyciel wf – Katarzyna Pocztarska

Reprezentacja szkoły Podstawowej Nr2 w Opolu Lubelskim wystąpiła w składzie:
Kacper Kasiak, Mikołaj Jagodziński, Wojciech Birbach, Jarosław Ryczek, Arkadiusz Kania, Jakub Pasztelan,Kacper Krzak, Antoni Skowroński, Kamil Knap, Bartosz Ciekot, Karol Bieleń.
nauczyciel wf – Tomasz Jasik

przygotował – Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie


W dn.24.07.2016r i dn.07.08.2016r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Skokowie odbył się X turniej piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lub o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. 

Organizatorzy turnieju to: Rada Miejska w Opolu Lubelskim , Gmina Opole Lubelskie , Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie.
W turnieju uczestniczyło 13 reprezentacji sołectw i osiedli które podzielono losowo na trzy grupy. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”
Kolejność w grupach :
Grupa A
1.Sołectwo Niezdów I
2.Sołectwo Emilcin
3.Sołectwo Skoków
4.Sołectwo Kluczkowice
5.Sołectwo Puszno
Grupa B
1.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
2.Sołectwo Niezdów II
3.Sołectwo Dębiny
4.Sołectwo Wrzelowiec
5.Sołectwo Kluczkowice-Kręciszówka
Grupa C
1.Sołectwo Trzebiesza-Darowne
2.Sołectwo Elżbieta
3.Sołectwo Zadole
Do dalszych rozgrywek w dn.07.08.2016r (według regulaminu turnieju) awansowało po 3 najlepsze zespoły z grup A,B,C i najlepszy zespół z 4 miejsca z grupy A
Dziesięć najlepszych reprezentacji podzielono na dwie grupy D i E (mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”
Kolejność w grupach:
Grupa D
1.Sołectwo Trzebiesza-Darowne
2.Sołectwo Niezdów I
3.Sołectwo Skoków
4.Sołectwo Kluczkowice
5.Sołectwo Niezdów II
Wyniki meczów :
Trzebiesz-Darowne – Skoków 5:0
Trzebiesza-Darowne - Niezdów I 0:0
Trzebiesza- Darowne – Niezdów II 4:0
Trzebiesza-Darowne – Kluczkowice 3:0
Skoków – Niezdów I 0:4
Skoków – Niezdów II 0:0
Skoków – Kluczkowice 1:0
Niezdów I -Niezdów II 3:1
Niezdów I – Kluczkowice 3:0
Niezdów II- Kluczkowice 2:4
Grupa E
1.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
2.Sołectwo Emilcin
3.Sołectwo Elżbieta
4.Sołectwo Dębiny
5.Sołectwo Zadole
Wyniki meczów :
Centrum Opole Lubelskie – Zadole 10:0
Centrum Opole Lubelskie – Elżbieta 1:0
Centrum Opole Lubelskie – Dębiny 6:1
Centrum Opole Lubelskie – Emilcin 3:0
Zadole – Elżbieta 2:7
Zadole – Dębiny 1:3
Zadople - Emilcin 0:5
Elżbieta – Dębiny 3:2
Elżbieta – Emilcin 1:3
Dębiny- Emilcin 0:1

rozegrano mecze o miejsca I-IV w turnieju :
I półfinał : Sołectwo Emilcin – Sołectwo Trzebiesza-Darowne 2:3
II półfinał : Sołectwo Niezdów I – Centrum Opole Lubelskie 1:2
III miejsce : Sołectwo Emilcin– Sołectwo Niezdów I 0:0 w rzutach karnych 1:0
I miejsce : Sołectwo Trzebiesza-Darowne – Osiedle Centrum Opole Lubelskie 2:0

Skład Sołectwa Trzebiesza-Darowne:
Marcin Adamczyk, Łukasz Adamczyk, Paweł Duda, Rafał Złotucha, Grzegorz Hermanowicz, Ernest Dębiec, Michał Babski, Piotr Wawer, Krystian Kuś, Emil Florek, Adam Materek, Mateusz Florek.

końcowa tabela turnieju :
1.Sołectwo Trzebiesza-Darowne
2.Osiedle Centyrum Opole Lubelskie
3.Sołectwo Emilcin
4.Sołectwo Niezdów I
5.Sołectwo Elzbieta
6.Sołectwo Skoków
7.Sołectwo Debiny
8.Sołectwo Kluczkowice
9.Sołectwo Niezdów II
10.Sołectwo Zadole
11.Sołectwo Wrzelowiec
12.Sołectwo Puszno
13.Sołectwo Kluczkowice-Kręciszówka

przygotował : Sławomir Ignatowski


III turniej piłki nożnej 6-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

W dniu 03.07.2016r na Orliku przy ul. Fabrycznej 28 odbył się III turniej piłki nożnej 6-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego w ramach „Manufaktury Smaków”. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Uczestniczyło 5 drużyn z terenu gminy Opole Lubelskie.

Wyniki meczów :
Elżbieta – Niezdów 2:1
Wandalin – Elżbieta 4:2
Fruvitaland Piotrawin – Elżbieta 1:4
Skoków – Elżbieta 0:3
Niezdów – Wandalin 2:1
Niezdów – Fruvitaland 1:2
Niezdów – Skoków 0:0
Wandalin – Fruvitaland 3:3
Wandalin – Skoków 3:5
Fruvitaland – Skoków 3:4

Tabela końcowa turnieju :
1.Elżbieta
2.Skoków
3.Fruvitaland
4.Niezdów
5.Wandalin

Skład drużyny Elżbiety:
Andrzej Prościński, Piotr Bucior, Patryk Węcławski, Paweł Czopek, Michał Szafran, Łukasz Bednarz, Arek Prościński, Konrad Superson, Mateusz Szymczyk, Paweł Superson, Michał Szafran, Dawid Jakubiak.

Organizatorzy turnieju : Opolskie Centrum Kultury, Związek Sadowników RP, Gmina Opole Lubelskie.

przygotował – Sławomir Ignatowski


Członkowie Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej na rajdzie rowerowym „Odjazdowy Biblotekarz”

18 czerwca 2016r odbył się rajd rowerowy „Odjazdowy Biblotekarz” w ramach ogólnopolskiej akcji, w którym uczestniczyło 98 osób: biblotekarze, czytelnicy z rodzinami, uczniowie szkół z Wilkowa i Karczmisk oraz członkowie Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej. Organizatorem rajdu była Powiatowa Bibloteka Publiczna, Gminna Bibloteka i Dom Kultury w Karczmiskach oraz Gminna Bibloteka w Wikowie, Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim, Zarząd Dróg w Opolu Lubelskim i Nadleśnictwo w Kraśniku.
Trasa rajdu : przejazd z Karczmisk na stację Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, dalej zielonym
szlakiem rowerowym do kapliczki „Zjawienie”, gdzie uczestnicy rajdu poznali historię tego miejsca, dalej przejazd żółtym szlakiem rowerowym do miejscowości Pomorze, zwiedzanie ścieżki
przyrodniczej „Kleniewo”, następnie spotkanie integracyjne przy ognisku uczestników rajdu.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Rajd rowerowy "Odjazdowe UFO”

Start: parking Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim
Meta: pomnik UFO w Emilcinie
Trasa: Zajączków, Grabówka, Trzebiesza, Majdan Trzebieski, Plizin, Dąbrowa Wronowska, Dębiny, Ruda Maciejowska, Emilcin
Trasa powrotna: Grabówka, Zajączków, Opole Lubelskie (meta-teren rekreacyjny kąpieliska miejskiego)

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie pod opieka osoby dorosłej.
Uczestnicy rajdu rowerowego powinni posiadać sprawny rower, kamizelke odblaskowa i prowiant na ognisko.

Termin: dn.26.06.2016r godz. 13.30 (zapisy od godziny 13.00)

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y!


Międzywojewódzki indywidualny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców „Opole Lubelskie 2016”

Dnia 05.06.2016r w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 odbył się miedzywojewódzki turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w którym uczestniczyły reprezentancji nastepujacych klubów sportowych : KTS Sandomierz, GIM-TIM 5 Stalowa Wola, KS Radość Porzecze, KS Górnik Łęczna, KS Ruch Lublin, KS Salos Lublin, LUKS Fala Piotrawin, KS Opolanki Opole Lubelskie, KS Jezioro Tarnobrzeg, UKS Pyszów.

Turniej rozegrano w 4 kategoriach wiekowych:

Turniej główny – I kategoria wiekowa (chłopcy) rocznik 2005 i młodsi (żaki)
II kategoria wiekowa (dziewczęta) rocznik 2005 i młosze (żaczki)
III kategoria wiekowa (chłopcy) rocznik 2003 i młodsi (młódzik)
IV kategoria wiekowa (dziewczęta) rocznik 2003 i młodsze (młodziczka)

w I kategorii (żaki):
1.Jan Plis - KS Opolanki Opole Lubelskie
2.Tomasz Skrzypek – KS Ruch Lublin
3.Michał Warda – KS Górnik Łęczna

w II kategorii (żaczki):
1.Adrianna Kramek – GIM TIM 5 Stalowa Wola
2.Sylwia Stala – KTS Sandomierz
3.Julia Grabas – GIM TIM 5 Stalowa Wola

w III kategorii (młodzik):
1.Dominik Maciąg – LUKS Fala Piotrawin
2.Łukasz Stępień – KS Radość Porzecze
3.Sebastian Sobczyk- UKS Pyszów

w IV kategorii (młodziczka) :
1.Adrianna Kramek – GIM TIM 5 Stalowa Wola
2.Julia Grabas – GIM TIM 5 Stalowa Wola
3.Sylwia Stala – KTS Sandomierz

przygotował – Sławomir Ignatowski


V Turniej Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym !

21 maja w Łaziskach powiat opolski rozegrano V turniej Grand Prix LZS w tenisie stołowym.W zawodach wzięło udział 88 uczestników. Klub Sportowy Opolanki reprezentowali:
Emilia Chudzicka zajęła 3 miejsce w kategorii żaczek i 7 miejsce w kategorii młodziczka, Jan Plis zajął 2 miejsce w kategorii żaków i 5 miejsce w kategorii młodzik
Klasyfikacja po V turniejach Grand Prix LZS 2016 roku w tenisie stołowym naszych reprezentantów : Emilia Chudzicka 5 miejsce na 29 zawodniczek (kategoria młodziczka), Jan Plis
5 miejsce na 77 zawodników (kategoria młodzik).

przygotował – Sławomir Ignatowski


Wycieczka rowerowa do Żmijowiski na „spotkanie z archeologią”

Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim w dniu 01.05.2016r. zorganizowało, wycieczkę rowerową do Żmijowisk gmina Wilków.
Start : parking przy Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim godz. 10.00
Trasa : Niezdów, Łaziska, Zagłoba, Żmijowiska (cała trasa liczyła około 50 km)
Na terenie grodziska odbyła się impreza plenerowa „spotkanie z archeologią” Podczas imprezy odbyły się prezentacja odlewania metalowych ozdób, uruchomiono tokarke do drzewa, szyto skórzane buty i wyszywano historyczne stroje oraz wyplatano „łapci” z łyka.
Odwiedzających było sporo. Docierali do grodziska różnymi środkami transportu – pieszo, rowerem, samochodem. Wydarzenie zostało azbogacone o grę terenową „Tajemnice słowiańskiej osady”. Pogoda dopisała, wszyscy w dobrej kondycji wrócili do Opola Lubelskiego.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Międzywojewódzkie Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w tenisie stołowym!

Dnia 24.04.2016r w Hali Widowiskow-Sportowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w tenisie stołowym. Zawody były zorganizowane dla uczczenia 70-lecia Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Sandomierz i Prezes Okręgowego Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego. W turnieju udział wzięli zawodniczki i zawodnicy z takich miejscowości: Sandomierz, Tarnobrzeg, Bilczy, Jaworznia, Kielce, Ostrowca Świętokrzyskiego, Opola Lubelskiego, Stalowej Woli, Porzecza, Wąchocka, Jarosławia. Turniej był rozegrany systemem rosyjskim. W turnieju uczestniczyła reprezentacja KS Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Emilia Chudzicka zajęła 6 miejsce w kategorii szkół podstawowych, Jan Plis zajął 9 miejsce w kategorii szkół podstawowych.

przygotował – Sławomir Ignatowski


IV Turnie Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym!

23 kwietnia w Woli Osowińskiej rozegrano IV turniej Grand Prix LZS w tenisie stołowym.W zawodach wzięło udział 71 uczestników, Klub Sportowy Opolanki reprezentowali: Emilia Chudzicka zajęła 7 miejsce w kategorii młodziczka, Jan Plis zajął 7 miejsce w kategorii młodzik.
Klasyfikacja po IV turniejach Grand Prix LZS 2016 roku w tenisie stołowym naszych reprezentantów : Emilia Chudzicka 4 miejsce na 26 zawodniczek (kategoria młodziczka), Jan Plis
5 miejsce na 70 zawodników (kategoria młodzik).

przygotował – Sławomir Ignatowski


Mistrzostwa województwa lubelskiego LZS w tenisie stołowym „Kocudza 2016”

Dnia 16.04.2016r hala sportowa Zespołu Szkół w Kocudzy powiat janowski była miejscem rozgrywania mistrzostw LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym. W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Opola Lubelskiego w składzie : Emilia Chudzicka, Jan Plis, Alan Łajca.
W mistrzostwach uczestniczyła bardzo młoda reprezentacja Klub Sportowego Opolanki Opole Lubelskie, osiągneła dobre wyniki sportowe: Alan Łajca w kategorii młodzik 5 miejsce, Jan Plis rocznik 2005 w kategorii młodzik 7 miejsce, Emilia Chudzicka rocznik 2005 w kategorii młodziczka 9 miejsce( Emilia Chudzicka i Jan Plis rocznikowo to jeszcszcze kategoria żaczek i żaków, bardzo dobrze sobie radzą w starszych kategoriach wiekowych).
przygotował- trener Sławomir Ignatowski


XVIII Wojewódzki Zjazd Delegatów Zrzeszenia LZS  - Lublin dnia 10.04.2016r

Sławomir Ignatowski członkiem Rady Wojewódzkiej LZS wybrany na kolejną kadencję


Reprezentancja Klubu Sportowego Opolanki udanie zaprezentowała się w Łukowie!

W dniu 02.04.2016r Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” zorganizowali turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. Turniej odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie. W turnieju udział wzieło 70 zawodniczek i zawodników z 19 miejscowości. Bardzo młoda reprezentacja naszego Klubu wystapiła w składzie : Emilia hudzicka kat.dziewcząt rocznik 2003 i młodsze – 9 miejsce w turnieju, Jan Plis i Alan Łajca w kat. chłopców rocznik 2003 i młodsi – 5,6 miejsce w turnieju.

przygotował – Sławomir Ignatowski


Turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym!

Dnia 21.03.2016r sala Zespołu Szkół ul.Nadwiślańska w Kazimierzu Dolnym była miejscem rozgrywania turnieju tenisa stołowego (międzypowiatowego) o Puchar Dyrektora ZS.Turniej rozegrano w 2 kategoriach : dziewczęta rocznik 2000 i młodsze i chłopców rocznik 2000 i młodsi. W turnieju uczestniczyła bardzo młoda reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Emilia Chudzicka rocznik 2005, Jan Plis rocznik 2005, Dawid Olszówka rocznik 2005, Kamil Kołodziejczyk rocznik 2003, Filip Długosz rocznik 2004, Patryk Olszówka rocznik 2003, Mateusz Cieslak rocznik 2003.
Najlepsze wyniki sportowe w kategorii chłopców: Filip Długosz 1 miejsce, Jan Plis 3 miejsce,
Kamil Kołodziejczyk 4 miejsce, Dawid Olszówka 6 miejsce.
W kategorii dziewcząt Emilia Chudzicka 2 miejsce.

przygotował: Sławomir Ignatowski


III Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym „Niemce 2016”

Dnia 19.03.2016r hala sportowa Zespołu Szkół w Niemcach powiat lubartów była miejscem rozgrywania Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym. W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja KS „Opolanki” Opole Lubelskie składzie : Emilia Chudzicka, Jan Plis, Alan Łajca, Kamil Kołodziejczyk, Piotr Piątek, Filip Długosz, Mateusz Cieślak.
Najlepszy wynik sportowy osiągneła w kategorii młodziczka (rocznik 2003 i młodsze) Emilia Chudzicka 9-12 miejsce, Jan Plis, Alan Łajca, Kamil Kołodziejczyk w kategorii młodzik 13-16 miejsce (rocznik 2003 i młodsi).
W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów (141 osób)z najlepszych klubów tenisa stołowego w województwie lubelskim.
Po trzech turniejach Grand Prix Emilia Chudzicka w kat.młodziczka zajmuje 5 miejsce na 24 zawodniczki, natomiast Jan Plis w kategorii młodzik zajmije 7-8 miejsce na 61 zawodników.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Dominacja tenisistów stołowych KS Opolanki na turnieju w Zawichoście!

Zespół Szkół w Zawichoście (województwo świętokrzyskie) był gospodarzem II Międzywojewódzkiego turnieju tenisa stołowego im.Jana Trojanowskiego działacza i zawodnika KTS Sandomierz. W turnieju uczestniczyło 60 zawodników i zawodniczek. Znakomicie spisała się reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie. Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa rocznik 2001 i młodsi
II kategoria wiekowa rocznik 1996 - 2000
III kategoria wiekowa – seniorzy 40+
Turniej odbył się w dniu 12.03.2016r.
Najbardziej licznie reprezentowana była I kategoria wiekowa, w której znakomicie spisali się reprezentancji KS Opolanki Opole Lubelskie : 2 miejsce Alan Łajca – rocznik 2003, 3 miejsce Filip Długosz – rocznik 2004, IV miejsce Piotr Piątek – rocznik 2003, V miejsce Jan Plis – rocznik 2005, VI miejsce Patryk Olszówka – rocznik 2003. Najmłodszą zawodniczką turnieju w kat. dziewcząt / chłopców została Emilia Chudzicka – KS Opolanki. Natomiast Dariusz Smaga – Opole Lubelskie zajął I miejsce w kategorii senior 40+.

Duże gratulacje dla zawodników, którzy znakomicie reprezentują nasze miasto na zawodach wojewódzkich i międzywojewódzkich!

przygotował – Sławomir Ignatowski


Poniatowa zdobyta!

Na zaproszenie OSIR w Poniatowej tenisiści stołowi KS Opolanki Opole Lubelskie uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego zorganizowanego z okzji „Ferie z OSiREM”
Turniej rozegrano dnia 18.02.2016r w sali gimnastycznej Gimnazjum ul.Szkolna 8
( 2 kategorii wiekowych : I kategoria wiekowa rocznik 2003 i młodsi , II kategoria wiekowa rocznik 2000 i młodsi).

Drużyna nasz w składzie : Emilia Chudzicka, Jan Plis, Piotr Piątek, Dawid Olszówka, Patryk Olszówka, Dawid Mikos, Mateusz Długosz, Alan Łajc zaprezentowała się znakomicie. Oto osiągnięcia naszych reprezentantów:

I kategoria wiekowa – chłopcy rocznik 2003 i młodsi
Piotr Piątek – 1 miejsce
Jan Plis – 2 miejsce (rocznik 2005)
Alan Łajca – 3 miejsce
Patryk Olszówka – 4 miejsce

II kategoria wiekowa – chłopcy rocznik 2000 i młodsi
Alan Łajca – 2 miejsce (rocznik 2003)
Jan Plis – 4 miejsce (rocznik 2005)

Występ młodych tenisistów stołowych w Poniatowej to kolejny sukces sportowy naszych młodych zawodników – gratulujemy!

przygotował – Sławomir Ignatowski


Opolscy tenisiści stołowi nie zwalniają tempa !

Dnia 20.02.2016r hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie powiat lubartowski była miejscem rozgrywania IIGrand Prix LZS w tenisie stołowym województwa lubelskiego. W turnieju strojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Emilia Chudzicka, Jan Plis i Piotr Piątek
Wyniki sportowe : Emilia Chudzicka w kategorii młodziczek – 7 miejsce, Piotr Piątek w kategorii młodzik – 7 miejsce, Jan Plis w kategorii młodzik – 9 miejsce.
W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych Klubów tenisa stołowego województwa lubelskiegio.

przygotował : Sławomir Ignatowski


XXVII halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

W dn.21.02.2016r odbył się XXVII halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim. Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim, Gmina Opole Lubelskie i Zespół Szkół Nr1 ul.Szkolna 5. W imprezie uczestniczyło 7 zespołów z powiatu opolskiego.
Zespoły podzielono losowo na dwie grupy. System rozgrywek w grupach „każdy z każdym”
Kolejność w grupach :

Grupa A
1.LKS Czarni Puszno
2.LKS Pogoń Trzebiesza
3.Centrum Opole Lubelskie
4.ZS Orły Kluczkowice

Grupa B
1.Cephalgia Opole Lubelskie
2.KS Jaworzanka Rogów
3.KS Zaborze

I półfinał : LKS Czarni Puszno- KS Jaworzanka Rogów 4:0
II półfinał : LKS Pogoń Trzebiesza – Cephalgia Opole Lubelskie 0:4
mecz o V miejsce w turnieju : Centrum Opole Lubelskie – KS Zaborze 3:0
mecz o III miejsce w turnieju : LKS Pogoń Trzebiesza – KS Jaworzanka Rogów 5:0
mecz o I miejsce w turnieju : LKS Czarni Puszno – Cephalgia Opole Lubelskie 0:5
Skład zespołu Cephalgia Opole Lubelskie :
Robert Krupa,Krzysztof Krajewski, Tomasz Sokołowski, Tomasz Kozak, Daniel Woliński, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Miroński, Andrzej Fliszkiewicz, Paweł Kuś, Krzysztof Grabowski, Ryszard Frydecki.
Trener – Robert Krupa
Kierownik zespołu – Tomasz Kowalczyk
Skład zespołu LKS Czarni Puszno :
Paweł Podgajny, Gabriel Podgajny, Marcin Jurak, Konrad Jurak, Grzegorz Jurak, Grzegorz Kożuszek, Emil Dacka, Rafał Dym, Kamil Bielecki, Kamil Wójtowicz, Bartosz Wilczopolski
Kierownik zespołu – Antoni Jurak

przygotował : Sławomir Ignatowski OCK w Opolu Lubelskim


Nowy sezon rozpoczęty- sukcesy sportowe młodych tenisistów KS Opolanki

W dniu 30.01.2016r Gimnazjum w Łopienniku Górnym powiat krasnostawski było gospodarzem I Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym.Startowała liczna grupa zawodniczek i zawodników z najlepszych Klubów województwa lubelskiego. Doskonale spisali się reprezentancji naszego miasta i Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie : 3 miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze (żaczek) Elilia Chudzicka , 3 miejsce w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi (żaków) Jan Plis, 5 miejsce w kategorii chłopców rocznik 2003 i młodsi (młodzik) Jan Plis.

przygotował-Sławomir Ignatowski


Komunikat z mikołajkowego turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim

W dn.05.12.2015r odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim.
W turnieju uczestniczyły 32 osoby, zawodniczki i zawodnicy z terenu powiatu opolskiego, lubelskiego i puławskiego.
Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, systemem do dwóch przegranych :

I kategoria wiekowa dziewcząt rocznik 2005 i młodsze
Najlepsze w swojej kategorii :
1.Martyna Nowosielska – Szkoła Podstawowa w Skokowie
2.Emilia Chudzicka – KS Opolanki Opole Lubelskie
3.Weronika Krawczyńska – SP Palikije powiat lubelski
4.Martyna Bieniek – SP Palikije

II kategoria wiekowa dziewczat rocznik 2003 i 2004
Najlepsze w swojej kategorii :
1.Julia Bieniek – SP Palikije gmina Wojciechów powiat lubelski
2.Karolina Zuba – KS Opolanki Opole Lubelskie
3.Wiktoria Tokarska – KS Opolanki Opole Lubelskie
4.Martyna Adamczyk – SP Skoków

III kategoria wiekowa chłopców rocznik 2005
Najlepsi w swojej kategorii :
1. Jan Plis – KS Opolanki Opole Lubelskie
2.Piotr Lasota – Kłodnica gmina Wilków powiat opolski
3.Adrian Kubiś – SP Skoków
4.Bartłomiej Szeszuła – KS Opolanki Opole Lubelskie

IV kategoria wiekowa chłopców rocznik 2003 i 2004
Najlepsi w swojej kategorii :
1.Bartłomiej Borowski – Skowieszynek gmina Kazimierz Dolny powiat puławski
2.Bartłomiej Borowiak – SP Nr2 w Opolu Lubelskim
3.Franciszek Szczucki – SPNr1 w Opolu Lubelskim
4.Szymon Michałowski – SPNr1 w Opolu Lubelskim

Organizatorzy turnieju to Opolskie Centrum Kultury, Klub Sportowy Opolanki, Gmina Opole Lubelskie, Zespół Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim.

Ciasto i napoje dla uczestników turnieju, ufundowała firma PH Makpol Opole Lubelskie.
przygotował – Sławomir Ignatowski


Reprezentancji Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w Grand Prix LZS w tenisie stołowym - 2015r

Turniejem w Bełżycach zakończona została XXIV edycja cyklu turniejów tenisa stołowego Grand Prix LZS.Gospodarzami zawodów w 2015r były : Łopiennik Górny, Piaski, Niedźwiada, Piotrowice, Niemce, Ludwin, Kłoczew, Bełżyce. W 8 turniejach w ciągu całego roku, razem wzięło udział 276 uczestników z 46 klubów tenisa stołowego z terenu województwa lubelskiego.
Sklasyfikowano: 41 młodziczek, 28 seniorek, 76 młodzików, 52 juniorów, oraz 79 seniorów.
Najmłodszym uczestnikiem tegorocznego cyklu była 9-letnia Zuzanna Pawelec z SP 46 Lublin a najstarszym 78-letni Teofil Czekaj z Piaskovii Piaski.
Nasi reprezentancji w Grand Prix LZS 2015r to : Emilia Chudzicka rocznik 2005 (12 miejsce w kategorii młodziczka tj.rocznik 2003 - startowało 41 osób ), Jan Plis rocznik 2005 (15 miejsce w kategorii młodzik tj. rocznik 2003 - startowało 76 osób).
przygotował: Sławomir Ignatowski


Historyczny sukces młodego tenisisty stołowego z Opola Lubelskiego

W dniu 24.11.2015r sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kocudzy była areną zmagań młodych tenisystów stołowych o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w 4 kategoriach wiekowych ( 50 zawodniczek i 50 zawodników). W kategorii młodszych chłopców rocznik 2005 i młodsi nasze miasto reprezentował Jan Plis KS Opolanki Opole Lubelskie. W grupie 25 zawodników zajął 7 miejsce. Gratulujemy !

przygotował – Sławomir Ignatowski


Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim organizuje:

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczacego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim
w następujących kategoriach wiekowych :
I kategoria wiekowa – dziewczęta rocznik 2005 i młodsze
II kategoria wiekowa – chłopców rocznik 2005 i młodsi
III kategoria wiekowa – dziewczat rocznik 2003 i młodsze
termin: dnia 05.12.2015r (sobota) godz.10.00 (zapisy od godz.9.30)
miejsce turnieju : sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim
S E R D E C Z N I E  Z A P R A S Z A M Y!

turniej


Sukcesy młodych sportowców KS Opolanki-OCK

W miesiącu październiku i listopadzie odbyły się turnieje tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w których doskonale zaprezentowały się reprezentanci Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie – Opolskie Centrum Kultury

Zawody gminne w dniach 21-22.10.2015r Szkoła Podstawowa w Wandalinie
I miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze Emilia Chudzicka (awans na zawody powiatowe)
I miejsce w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi Jan Plis(awans na zawody powiatowe)

Zawody powiatowe w dniach 26-17.10.2015r Gimnazjum w Łaziskach.
I miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze Emilia Chudzicka(awans na zawody rejonowe)
III miejsce w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi Jan Plis(awans na zawody rejonowe)

Zawody rejonowe (udział reprezentacji 4 powiatów : opolski, puławski,rycki,lubartowski) w dniu 16.11.2015r Gimnazjum w Łaziskach powiat opolski
V miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze Emilia Chudzicka
II miejsce w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi Jan Plis (awans na zawody wojewódzkie- mistrzostwa)

przygotował – Sławomir Ignatowski


K O M U N I K A T z turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego 

Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego dla Michała Dąbrowskiego z Wandalina!
W dniach od 06.08.2015r do dnia 27.09.2015r rozgrywany był turniej tenisa tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
Miejsce imprezy to boisko uniwersalne Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim, boisko uniwersalne w Wandalinie i „Orlik” w Poniatowej. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie i Poniatowej.
Uczestników turnieju podzielono losowo na dwie grupy A i B, mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Kolejność w grupach:

Grupa A
1.Michał Dąbrowski
2.Tomasz Kijak
3.Mateusz Ciseł
4.Borys Środek
5.Paweł Kaupke

Grupa B
1.Filip Filipowicz
2.Piotr Mazur
3.Hubert Jagodziński
4.Krzysztof Krajewski
5.Radosław Mroczkowski
6.Jan Plis

 
I półfinał : Michał Dąbrowski – Piotr Mazur 2:1 (5:7,6:4,6:3)
II półfinał : Filip Filipowicz – Tomasz Kijak 2:1 (6:0,6:7,6:3)
mecz o III miejsce : Tomasz Kijak – Piotr Mazur 2:1 (6:4,5:7,6:4)
mecz o I miejsce : Michał Dąbrowski – Filip Filipowicz 2:0 (6:3, 6:4)

Końcowa kolejność turnieju :
1.Michał Dąbrowski – Wandalin gmina Opole Lubelskie
2.Filip Filipowicz – Poniatowa
3.Tomasz Kijak – Opole Lubelskie
4.Piotr Mazur – Opole Lubelskie
5.Mateusz Ciseł – Wandalin gmina Opole Lubelskie
5.Hubert Jagodziński – Opole Lubelskie
6.Borys Środek – Opole Lubelskie
6.Krzysztof Krajewski – Opole Lubelskie
7.Radosław Mroczkowski – Poniatowa
7.Paweł Kaupke – Opole Lubelskie
8.Jan Plis – Grabówka gmina Opole Lubelskie

Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury i Gmina Opole Lubelskie.
przygotował : Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie.


Opolskie Centrum Kultury ul.Lubelska 30 w Opolu Lubelskim i Opolski Klub Turystyki Rowerowej organizują !

V Rowerową Pielgrzymkę do Wąwolnicy na Uroczystości Maryjne
Start : parking Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim
Meta : Wąwolnica
Trasa: Wola Rudzka, Rozalin, Sporniak, Poniatowa, Kowala, Niezabitów, Kębło, Wąwolnica (około 50km)
                     
Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział pod opieką osoby dorosłej.
Uczestnicy rowerowej pielgrzymki powinni posiadać sprawny rower, kamizelke odblaskowa i prowiant na drogę.

Zapisy i opłatę w wysokości 3 zł na ubezpieczenie przyjmuje OCK Opole Lubelskie (sekretariat do dnia 03.09.2015r)
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 818272567
Termin : dn.06.09.2015r. godz. 9.00
                              
S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y !

pielgrzymkapielgrzymka


Reprezentacja naszego miasta uczestniczyła w ogólnopolskim rajdzie rowerowym.

W dniach 01-02.08.2015r reprezentacja Opola Lubelskiego uczestniczyła w III rajdzie rowerowym po produkt lokalny. Organizatorem rajdu była Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” powiat puławski. Warunki udziału w imprezie rowerowej były proste, wystarczyło odpowiednio wcześniej zgłośić chęć uczestnictwa, na starcie odebrać mapę z miejscami na pieczątki i ruszać w kierunku specjalnie oznaczonych miejsc ( do pokonania było 230 km).

Rajd po produkt lokalny cieszył się dużym zainteresowaniem. Oprócz uczestników z powiatu pułaskiego i opolskiego była liczna grupa reprezentantów innych województw.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Reprezentacja gminy Opole Lubelskie na XVI Wojewódzkich Igrzyskach LZS

1,5 tys. osób wzięło udział w XVI Wojewódzkich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych „Parczew 2015”. Rywalizowało ze sobą 19 powiatów i 46 gminy w 23 konkurencjach na obiekcie MMOSiR w Parczewie.
W/w imprezie uczestniczyła reprezentacja gminy Opole Lubelskie, która oparta była na zawodnikach GLKS Elżbieta, która wystąpiła w następujacym składzie : Patryk Węcławski, Kamil Szafran, Michał Szafran, Grzegorz Czyż, Jakub Jakubiak, Mateusz Szymczyk, Karol Bąska, Tomasz Sarna, Bartłomiej Superson, prezes GLKS Andrzej Prościński- miejsce 11 w turnieju piłki nożnej 5-osobowej (statowało 16 zespołów).
Po rozegraniu wszystkich konkurencji w klasyfikacji gminnej pierwsza trójka:
1.Tomaszów
2.Rachanie
3.Sitno
43. Opole Lubelskie
w klasyfikacji powiatów
1.Tomaszów
2.Zamość 3
3.Chełm
18.Opole Lubelskie

przygotował – Sławomir Ignatowski


W dn.12.07.2015r i dn.19.07.2015r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Skokowie odbył się IX turniej piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lub. o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Organizatorzy turnieju to: Rada Miejska w Opolu Lubelskim, Gmina Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie.

W turnieju uczestniczyło 18 reprezentacji sołectw i osiedli które podzielono losowo na trzy grupy. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”

Kolejność w grupach :
Grupa A
1.Sołectwo Skoków
2.Centrum Opole Lubelskie
3.Sołectwo Niezdów I
4.Sołectwo Puszno
5.Sołectwo Komaszyce Nowe
6.Sołectwo Wandalin

Grupa B
1.Sołectwo Wrzelowiec
2.Sołectwo Kluczkowice-Kręciszówka
3.Sołectwo Trzebiesz
4.Sołectwo Dębiny
5.Sołectwo Kamionka
6.Sołectwo Sewerynówka

Grupa C
1.Sołectwo Elżbieta
2.Sołectwo Kluczkowice
3.Sołectwo Ludwików
4.Sołectwo Emilcin
5.Sołectwo Niezdów II
6.Sołectwo Zadole

Do dalszych rozgrywek w dn.19.07.2015r (według regulaminu turnieju) awansowało po 3 najlepsze zespoły z grup A,B,C i najlepszy zespół z 4 miejsca z grupy A
Dziesięć najlepszych reprezentacji podzielono na dwie grupy D i E (mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”

Kolejność w grupach:

Grupa D
1.Sołectwo Elżbieta
2.Sołectwo Niezdów
3.Sołectwo Puszno
4.Sołectwo Skoków
5.Sołectwo Kręciszówka

Grupa E
1.Sołectwo Trzebiesza
2.Sołectwo Wrzelowiec
3.Centrum Opole Lubelskie
4.Sołectwo Kluczkowice
5.Sołectwo Ludwików

rozegrano mecze o miejsca w turnieju :
I półfinał : Sołectwo Elżbieta – Sołectwo Wrzelowiec 1:4
II półfinał : Sołectwo Trzebiesza – Sołectwo Niezdów 0:1
o III miejsce : Sołectwo Elżbieta – Sołectwo Trzebiesza 1:7
o I miejsce : Sołectwo Niezdów – Sołectwo Wrzelowiec 0:2

Skład Sołectwa Wrzelowiec:
Paweł Sak, Marcin Sak, Mateusz Sak, Karol Wiśniewski, Kamil Zarzycki, Tomasz Naczaj, Hubert Sałasiński, Kamil Flasiński, Karol Flasiński, Krystian Pietras.

Końcowa tabela turnieju:
1.Sołectwo Wrzelowiec
2.Sołectwo Niezdów
3.Sołectwo Trzebiesza
4.Sołectwo Elżbieta
5.Sołectwo Puszno
6.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
7.Sołectwo Skoków
8.Sołectwo Kluczkowice
9.Sołectwo Ludwików
10.Sołectwo Kluczkowice-Kręciszówka
11.Sołectwo Dębiny
12.Sołectwo Emilcin
13.Sołectwo Niezdów II
14.Sołectwo Komaszyce Nowe
15.Sołectwo Kamionka
16.Sołectwo Zadole
17.Sołectwo Sewerynówka
18.Sołectwo Wandalin

przygotował - Sławomir Ignatowski


Informacja o spływie Chodlik - Podgórz

Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim organizuje spływ kajakowy rzeką Chodelką w dniu 23.08.2015r godz. 9.30 (4,5 godziny imprezy)
Trasa: start spływu Chodlik
meta spływu: Podgórz
Przyjemność obcowania sam na sam z Chodelką kosztuje 45 zł
Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 818272567 do godziny 15.00 w dniu 18.08.2015r

przygotował- Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie

splyw


Opolskie Centrum Kultury ul. Lubelska 30 w Opolu Lubelskim organizują rajd rowerowy na festyn rodzinny w Zosinie. (09.08.2015)

Start: parking Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim
Meta: festyn rodzinny w Zosinie
Trasa: Jankowa, Pomorze, Bielsko , Kazmierzów, Rozalin, Leśniczówka, Poniatowa, Dąbrowa Wronowska, Dębiny, Emilcin, Zosin
Trasa powrotna: Emilcin, Grabówka, Zajączków, Opole Lubelskie.
Trasa liczy około 25 km
Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie pod opieka osoby dorosłej.
Uczestnicy rajdu rowerowego powinni posiadać sprawny rower, kamizelke odblaskowa i prowiant na ognisko.

Termin: dn.09.08.2015r godz. 13.30 (zapisy od godziny 13.00)

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y

zosin


W dn.12.07.2015r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Skokowie odbył się eliminacje IX turniej piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lubelskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej .Organizatorzy turnieju to: Rada Miejska w Opolu Lubelskim , Gmina Opole Lubelskie , Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie.

W turnieju uczestniczyło 18 reprezentacji sołectw i osiedli które podzielono losowo na trzy grupy. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”

Kolejność w grupach:
Grupa A
1.Sołectwo Skoków
2.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
3.Sołectwo Niezdów
4.Sołectwo Puszno
5.Sołectwo Komaszyce Nowe
6.Sołectwo Wandalin

Grupa B
1.Sołectwo Wrzelowiec
2.Sołectwo Kluczkowice-Kręciszówka
3.Sołectwo Trzebiesza - Darowne
4.Osiedle Debiny
5.Sołectwo Kamionka
6.Sołectwo Sewerynówka

Grupa C
1.Sołectwo Elżbieta
2.Sołectwo Kluczkowice
3.Sołectwo Ludwików
4.Sołectwo Emilcin
5.Sołectwo Niezdów II

Grupa D
1.Sołectwo Elżbieta
2.Sołectwo Niezdów
3.Sołectwo Skoków
4.Sołectwo Kluczkowice-Kręciszówka
5.Sołectwo Puszno (najlepszy zespół z IV miejsc)

Grupa E
1.Sołectwo Wrzelowiec
2.Sołectwo Ludwików
3.Sołectwo Kluczkowice
4.Sołectwo Trzebiesza
5.Osiedle Centrum Opole Lubelskie
6.Sołectwo Zadole 

W turnieju eliminacyjnym uczestniczyło 220 zawodników z terenu gminy Opole Lubelskie.
Do dalszych rozgrywek w dn.19.07.2014r (według regulaminu turnieju) awansowało po 3 najlepsze zespoły z grup A,B,C i najlepszy zespół z miejsc IV (punkty i bramki)
Dziesięć najlepszych reprezentacji podzielono na dwie grupy I i II (mecze w grupach rozegrano zostaną systemem „każdy z każdym”.

mecze o miejsce 1-9
I półfinał : 1 miejsce z grupy D – 2 miejsce z grupy E
II półfinał : 1 miejsce z grupy E – 2 miejsce z grupy D

mecz o 9 miejsce w turnieju : 5 miejsce z grupy D – 5 miejsce z grupy E
mecz o 7 miejsce : 4 miejsce z grupy D – 4 miejsce z grupy E mecz o 5 miejsce : 3 miejsce z grupy D – 3 miejsce z grupy E
mecz o 3 miejsce : przegrane zespoły z pófinałów I i II
mecz o 1 miejsce : zwycięskie zespoły z półfinałów I i II

przygotował - Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie


V turniej piłki nożnej im. Tomasza Podgajnego „Rzepka” i Pawła Rodzynka o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

Na boisku wiejskim w Pusznie w dniu 05.07.2015r odbył się V turniej piłki nożnej im. Tomasza Podgajnego „Rzepka” i Pawła Rodzynka o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
Uczestniczyły następujące drużyny:
LKS „Wiking” Leśniczówka
LKS „Czarni” Puszno
LZS Dąbrowiak Dabrowa Wronowska
Husaria Świeciechów

Program turnieju :
dnia 04.07.2015r godz.19.30 – msza w kościele parafialnym p.w Maksymiliana Marii Kolbego
dnia 05.07.2015r godz.13.00 – uroczyste otwarcie turnieju
godz.13.15 – mecze
godz.18.30 – uroczyste zakończenie turnieju

Wyniki meczów :
LKS Czarni Puszno – LKS Wiking Leśniczówka 1:0
LZS Dąbrowiak Dabrowa Wronowska – LKS Czarni Puszno 1:4
LKS Wiking Lesniczówka – Husaria Świeciechów 2:0
LKS Wiking Leśniczówka – LZS Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska 1:0
LZS Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska – Husaria Świeciechów 4:1
Husaria Świeciechów- LKS Czarni Puszno 2:2

Końcowa tabela turnieju :
1.LKS Czarni Puszno
2.LKS Wiking Leśniczówka
3.LZS Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska
4.Husaria Świeciechów

Skład zespołu LKS Czarni Puszno:
Bartłomiej Jakóbczyk, Paweł Podgajny, Mariusz Turek, Wiesław Król, Kamil Król, Rafał Król, Kamil Bielecki, Karol Wójtowicz, Kamil Wójtowicz, Adrian Turek, Bartosz Wilczopolski, Piotr Madejek, Grzegorz Kożuszek, Jakub Jurak, Mateusz Jurak, Patryk Ligęza, Marcin Adamczyk, Piotr Kwietniewski.
Skład zespołu LKS Wiking Leśniczówka:
Lukasz Witek, Norbert Frączek, Grzegorz Pyć, Rafał Kramek, Michał Radziejewski, Daniel Kuchta, Grzegorz Olchawski, Piotr Ciesielski, Robert Pruchniak, Kamil Witczak, Łukasz Araucz, Paweł Walencik, Tomasz Niezgoda, Dawid Złotucha.
Organizatorzy turnieju :
LKS Czarni Puszno
Burmistrz Opola Lubelskiego
Urząd Miejski w Opolu Lubelskim
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim
Organizatorzy składają podziękowania
Sponsorom i ludziom dobrej woli , których wkład finansowy i rzeczowy umożliwił przeprowadzenie V turnieju piłki nożnej im. Tomasza Podgajnego „Rzepka”i Pawła Rodzynka

przygotował: Sławomir Ignatowski


REGULAMIN TURNIEJU TENISA ZIEMNEGO
O PUCHAR BURMISTRZA OPOLA LUBELSKIEGO
Mecze finałowe odbędą się w dniu 30.07.2015r – kort na boisku uniwersalnym przy Zespole Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim (gry eliminacyjne od dnia 15.07.2015r)

DO POBRANIA TU - LINK

tenis


II Turniej piłki nożnej 5-osobowej sadowników o Puchar Burmistrza Opole Lubelskiego
Na boisku piłkarskim przy ul.600-lecia w dniu 14.06.2015r odbył się turniej piłki nożnej 5-osobowej sadowników o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego w ramach imprezy „Manufaktura Smaków 2015”

Uczestniczyły następujące drużyny sadowników :
Skoków
Wandalin
Niezdów
Fruvitaland Piotrawin

Wyniki meczów :
Fruvitaland – Wandalin 3:4
Niezdów – Fruvitaland 4:0
Fruvitaland – Skoków 1:0
Niezdów – Wandalin 0:0
Skoków – Wandalin 1:0
Niezdów – Skoków 1:1

Końcowa tabela turnieju :
1.Niezdów
2.Skoków
3.Wandalin
4.Fruvitaland Piotrawin

Skład zespołu Niezdowa: Tomasz Sarna, Seweryn Sarna, Adrian Kocon, Jarosław Szkutnicki, Przemysław Stawinoga, Kamil Sajnóg, Kamil Birbach, Mateusz Sajnóg, Bartłomiej Piłat, Marcin Mendak

Organizatorzy turnieju:
Burmistrz Opola Lubelskiego
Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej
Gmina Opole Lubelskie
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim

przygotował: Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie


Komunikat rajd rowerowy Odjazdowe UFO

23 osby stawiło się w niedzielę dn.28.05.2014r o godz.13 przed Urzędem Miasta, aby wziąć udział w pierwszym rajdzie organizowanym w tym roku przez Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. Trasa liczyła około 29 kilometrów i wiodła przez Zajączków, Grabówkę, Trzebieszę, Majdan Trzebieski, Poniatową, Dąbrowę Wronowską, Plizin, Dębiny i Rudę Maciejowską z metą przy pomniku UFO w Emilcinie. Meta wyznaczoana była przy pomniku UFO w Emilcinie w pobliżu którego, odbywał się pikink zorganizowany przez mieszkańców wioski.
Droga powrotna wiodła przez: Babę, Górną Owczarnię, meta Opole Lubelskie ul. Długa.
Co wydarzyło się w tej wiosce 10 maja 1987r. Jeden z mieszkańców miał widzieć UFO i przybyszów z kosmosu. Za sprawą tego zdarzenia Emilcin stał się jedną z najsłynniejszych wiosek w Polsce i świecie.

przygotował – Sławomir Ignatowski


turniej

Z A P R O S Z E N I E
Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim i Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lub zaprasza reprezentacje Wszego sołectwa , osiedla do udziału w IX
Turnieju Piłki Nożnej 5-osobowej Sołectw i Osiedli Gminy Opole Lubelskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim.
Miejsce: boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej w Skokowie
Termin: dn. 12.07.2015r godz. 9.00 , dn. 19.07.2015r godz. 9.00
Termin zgłoszenia reprezentacji do turnieju upływa w dniu 03.07.2015r.
(zgłoszenia nie będą przyjmowane po upływie w/w terminu)
Zgłoszenia należy dokonać osobiście w biurze OCK ul.Lubelska 30 w Opolu Lubelskim lub elektronicznie e-mail:slawomirignatowski@wp.pl
Przy zgłoszeniu reprezentacji, organizator wymaga listę zawodników (nazwisko i imię, data urodzenia i adres zameldowania stałego lub czasowego) uczestniczących w turnieju.
Szczegóły organizacji turnieju, w załączonym regulaminie.

REGULAMIN

Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim: Marek Plis


rajd

Opolskie Centrum Kultury, ul. Lubelska 30 w Opolu Lubelskim organizują!
Rajd rowerowy „Odjazdowe UFO”

Start: parking Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim
Meta: pomnik UFO w Emilcinie
Trasa: Zajączków, Grabówka, Trzebiesza, Majdan Trzebieski, Plizin, Dąbrowa Wronowska, Dębiny, Ruda Maciejowska, Emilcin
Trasa powrotna: Grabówka, Zajączków, Opole Lubelskie (meta-teren rekreacyjny kąpieliska miejskiego)

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie pod opieka osoby dorosłej.
Uczestnicy rajdu rowerowego powinni posiadać sprawny rower, kamizelke odblaskowa i prowiant na ognisko.

Termin: dn.28.06.2015r godz. 13.00 (zapisy od godziny 12.30)

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y



REGULAMIN BIEGÓW INDYWIDUALNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW w ramach imprezy „Słoneczny Piknik” pod patronatem Burmistrza Opola Lubelskiego w dn. 31.05.2015

DO POBRANIA REGULAMIN

KATEGORIE WIEKOWE:
I kategoria wiekowa rocznik 2004 i młodsze (dziewcząt) 600 m
II kategoria wiekowa rocznik 2004 i młodsi (chłopcy) 800 m
III kategoria wiekowa rocznik 2003 (dziewcząt) 800 m
IV kategoria wiekowa rocznik 2003 (chłopcy) 1000 m
V kategoria wiekowa rocznik 2002 (dziewcząt) 800 m
VI kategoria wiekowa rocznik 2002 (chłopcy) 1000 m

PROGRAM ZAWODÓW
-od 15.00-15.45 – przyjmowanie zgłoszeń
-ok.16.00 – start do biegu na 600 metrów dziewcząt rocznik 2004 i młodsze
-ok.16.20 – start do biegu na 800 metrów chłopców rocznik 2004 i młodsi
-ok.16.40- start do biegu na 800 metrów dziewcząt rocznik 2003
-ok.17.00 – start do biegu na 1000 metrów chłopców rocznik 2003
-ok.17.20 – start do biegu na 800 metrów dziewcząt rocznik 2002
-ok.17.40 – start do biegu na 1000 metrów chłopców rocznik 2002


REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej 5-osobowej Sadowników o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego w dn. 14.06.2015

DO POBRANIA


IV Grand Prix województwa lubelskiego w tenisie stołowym „Piotrowice 2015”

Dnia 18.04.2015r hala sportowa Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach powiat lubelski była miejscem rozgrywania IVGrand Prix województwa lubelskiego w tenisie stołowym. W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Opola Lubelskiego w składzie : Jan Plis- rocznik 2005, Karolina Zuba -rocznik 2003, Natalia Tokarska – rocznik 2004, Wiktoria Tokarska- rocznik 2003, Emilia Chudzicka- rocznik 2005, trener Sławomir Ignatowski.
Najlepiej zaprezentowały się w kategorii młodziczka Karolina Zuba i w kategorii żaków Jan Plis.
Tradycyjnie w turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych klubów tenisa stołowego w województwie lubelskim.
przygotował- Sławomir Ignatowski


Mistrzostwa województwa lubelskiego w tenisie stołowym „Kocudza 2015”

Dnia 14.03.2015r hala sportowa Zespołu Szkół w Kocudzy powiat janowski była miejscem rozgrywania mistrzostw województwa lubelskiego w tenisie stołowym. W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Opola Lubelskiego w składzie : Emilia Chudzicka, Jan Plis, Jakub Burek i trener Sławomir Ignatowski.
Najlepszy wynik sportowy osiągnął Jakub Burek w kategorii młodzik (rocznik 2002 i młodsi) XIII
miejsce.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym „Niemce 2015”

Dnia 07.03.2015r hala sportowa Zespołu Szkół w Niemcach powiat lubartów była miejscem rozgrywania Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym. W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Opola Lubelskiego w składzie : Jan Plis, Jakub Burek, Karolina Zuba, Natalia Tokarska,Wiktoria Tokarska,Emilia Chudzicka, Karolina Siedliska, Dariusz Smaga i trener Sławomir Ignatowski.
Najlepszy wynik sportowy osiągneła w kategorii żaczek (rocznik 2004 i młodsze) Emilia Chudzicka 5 miejsce, w kategorii młodziczka 9 miejsce (rocznik 2002 i młodsze), Karolina Siedliska w kategorii seniorka 7 miejsce - duże gratulacje dla pań.
W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych klubów tenisa stołowego w województwie lubelskim.

przygotował - Sławomir Ignatowski


Otwarty turniej tenisa stołowego „Opole Lubelskie 2015”

W dniach 21-22.03.2015r Zespół Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim był areną rozgrywek tenisa stołowego w 4 kategoriach wiekowych. W turnieju uczestniczyła liczna grupa zawodników z Lublina i powiatu opolskiego.

W turnieju głównym najlepszymi okazali się :
1.Arkadiusz Nowicki- CKFiS Bełżyce
2.Mateusz Czuba- Świdno
3.Sebastian Błaszczyk – Świdno

W kategoriach młodzieżowych najlepsi to :

rocznik 2005 dziewcząt i chłopców
1. Jan Plis- OCK Opole Lubelskiego
2.Michał Walczyk – Karczmiska
3.Emilia Chudzicka – OCK Opole Lubelskie
rocznik 2002 i młodsze – dziewcząt
1.Karolina Zuba- KS Opolanki Opole Lubelskiego
2.Kinga Żurawska – KS Salos Lublin
3.Kapica Andżelika – KS Opolanki Opole Lubelskie
rocznik 2002 i młodsi- chłopcy
1.Mateusz Sochowski- KS Salos Lublin
2.Stanisław Zdybel – KS Salos Lublin
3.Łukasz Greguła - Skoków

przygotował – Sławomir Ignatowski


K O M U N I K A T z indywidualnego turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców rocznik 2004 i młodsze „Ferie 2015 na sportowo”

W dn.05.02.2015r odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego chłopców
Miejsce imprezy to Szkoła Podstawowa w Wandalinie
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum kulktury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Wandalinie.
Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”

Jan Plis-Bartosz Szeszuła 3:0
Jan Plis – Michał Pinkiewicz 3:0
Jan Plis – Emilia Chudzicka 3:2
Jan Plis – Anna Stochmal 3:0
Jan Plis – Bartosz Jurak 3:0
Bartosz Szeszuła – Michał Pinkiewicz 1:3
Bartosz Szeszuła – Emilia Chudzicka 2:3
Bartosz Szeszuła – Anna Stochmal 3:0
Bartosz Szeszuła – Bartosz Jurak 3:0
Michał Pinkiewicz – Emilia Chudzicka 1:3
Michał Pinkiewicz – Anna Stochmal 3:0
Michał Pinkiewicz – Bartosz Jurak 3:0
Emilia Chudzicka- Anna Stochmal 3:0
Emilia Chudzicka – Bartosz Jurak 3:0
Anna Stochmal – Bartosz – Jurak 3:0

Końcowa tabela turnieju :
1.Jan Plis – OCK Opole Lubelskie
2.Emilia Chudzicka – OCK Opole Lubelskie
3.Michał Pinkiewicz – SP Wandalin
4.Bartosz Szeszuła – OCK Opole Lubelskie
5.Anna Stochmal – SP Skoków
6.Bartosz Jurak – SP Wandalin

przygotował : Sławomir Ignatowski – OCK Opole Lubelskie


K O M U N I K A T z indywidualnego otwartego turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców „Ferie 2015 na sportowo”

W dn.04.02.2015r odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego chłopców
Miejsce imprezy to Szkoła Podstawowa w Niezdowie
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum kulktury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Niezdowie.
Turniej rozegrano w grupach A i B
Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”

Kolejnośc w grupach :
Grupa A
1.Filip Sarna
2.Dominik Świrkosz
3.Miłosz Jagodziński
4.Sylwia Pawłowska
5.Arkadiusz Odymała

Grupa B
1.Krystian Kuś
2.Jan Plis
3.Nikola Hnatiuk
4.Andżelika Kapica
5.Emilia Chudzicka

I półfinał : Jan Plis – Filip Sarna 0:2
II półfinał : Krystian Kuś – Dominik Świrkosz 0:2
mecz o V miejsce : Miłosz Jagodziński-Nikola Hnatiuk 0:2
mecz o VII miejsce : Sylwia Pawłowska-Andżelika Kapica 0:2
mecz o IX miejsce : Emilia Chudzicka- Arkadiusz Odymał 0:2
mecz o III miejsce : Jan Plis – Krystian Kuś 0:2
mecz o I miejsce : Filip Sarna – Dominik Świrkosz 0:2

Końcowa tabela turnieju :
1.Dominik Świrkosz- SP Niezdów
2.Filip Sarna – SP Niezdów
3.Krystian Kuś – SP Niezdów
4.Jan Plis – OCK Opole Lubelskie
5.Nikola Hnatiuk – SP Niezdów
6.Miłosz Jagodziński – Opole Lubelskie
7.Andżelika Kapica- SP Niezdów
8.Sylwia Pawłowska- SP Niezdów
9.Arkadiusz Odymała – SP Niezdów
10.Emilia Chudzicka – OCK Opole Lubelske

przygotował: Sławomir Ignatowski – OCK Opole Lubelskie


K O M U N I K A T z indywidualnego turnieju tenisa stołowego rocznik 2002 i młodsi „Ferie 2015 na sportowo”

W dn.04.02.2015r odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego chłopców
Miejsce imprezy to Szkoła Podstawowa w Niezdowie
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum kulktury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Niezdowie.
Turniej rozegrano w grupach A i B
Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”

Kolejnośc w grupach :
Grupa A
1.Jan Plis
2.Miłosz Jagodziński
3.Sylwia Pawłowska
4.Andżelika Kapica
Grupa B
1.Gabriela Witczak
2.Damian Boryca
3.Emilia Chudzicka
4.Kinga Niewiadomska

I półfinał : Jan Plis – Damian Boryca 2:0
II półfinał : Gabriela Witczak – Miłosz Jagodziński 0:2
mecz o V miejsce : Sylwia Pawłowska – Emilia Chudzicka 2:0
mecz o VII miejsce : Andżelika Kapica – Kinga Niewiadomska 2:0
mecz o I miejsce : Jan Plis – Miłosz Jagodziński 2:1
mecz o III miejsce : Damian Boryca – Gabriela Witczak 0:2

Końcowa tabela turnieju :
1.Jan Plis – OCK Opole Lubelskie ( 3 klasa szkoły podstawowej)
2.Miłosz Jagodziński – Opole Lubelskie
3.Gabriela Witczak – SP Niezdów
4.Damian Boryca – OCK Opole Lubelskie (2 klasa szkoły podstawowej)
5.Sylwia Pawłowska – SP Niezdów
6.Emilia Chudzicka – OCK Opole Lubelskie(3 klasa szkoły podstawowej)
7.Andżelika Kapica – SP Niezdów
8.Kinga Niewiadomska – SP Niezdów

przygotował : Sławomir Ignatowski – OCK Opole Lubelskie


K O M U N I K A T z indywidualnego turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców rocznik 2002 i młodsi „Ferie 2015 na sportowo”

W dn.03.02.2015r odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego chłopców Miejsce imprezy to Szkoła Podstawowa w Skokowie

Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum kulktury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie.

W turnieju uczestniczyło 12 osób, które losowo zostały podzielone na dwie grupy A i B

Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”
Kolejnośc w grupach:
Grupa A
1.Dominik Maciąg
2.Jakub Burek
3.Bartosz Kramek
4.Radosław Czopek
5.Bartłomiej Borowiak
6.Bartosz Szeszuła
Grupa B
1.Łukasz Greguła
2.Jan Plis
3.Kacper Kowalski
4.Kacper Gajewski
5.Emilia Chudzicka
6.Brajan Adamczyk

I półfinał : Jan Plis – Dominik Maciąg 0:2
II półfinał : Łukasz Greguła – Jakub Burek 2:1
mecz o V miejsce : Bartosz Kramek – Kacper Kowalski 2:0
mecz o VII miejsce : Radosław Czopek – Kacper Gajewski 2:0
mecz o IX miejsce : Bartłomiej Borowiak – Emilia Chudzicka 2:0
mecz o XI miejsce : Bartosz Szeszuła – Brajan Adamczyk 2:0
mecz o III miejsce : Jan Plis – Jakub Burek 0:3
mecz o I miejsce : Dominik Maciąg – Łukasz Greguła 3:1

Końcowa tabela turnieju :

1.Dominik Maciąg – SP Skoków
2.Łukasz Greguła – SP Skoków
3.Jakub Burek – KS Opolanki Opole Lubelskie
4.Jan Plis – OCK Opole Lubelskie
5.Bartosz Kramek – SP Skoków
6.Kacper Kowalski – SP Skoków
7.Radosław Czopek – Klub Jutrzenka Opole Lubelskie
8.Kacper Gajewski – Klub Jutrzenka Opole Lubelskie
9.Bartłomiej Borowiak – Klub Jutrzenka Opole Lubelskie
10.Emilia Chudzicka – OCK Opole Lubelskie
11.Bartosz Szeszuła – OCK Opole Lubelskie
12.Brajan Adamczyk – SP Skoków

przygotował : Sławomir Ignatowski – OCK Opole Lubelskie


Komunikat z XXVI halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lub.

W dniach 07.02.2015r , 08.02.2015r odbył się XXVI halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
W turnieju uczestniczyło 8 zespołów klubowych z terenu powiatu opolskiego.
Na zebraniu organizacyjnym w dniu 28.01.2015r losowo podzielono zespoły na dwie grupy A , B w grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”
Kolejność w grupach :
Grupa A
1.KS Zaborze
2.LKS Pogoń Trzebiesza
3.LKS Wandalin
4.GLKS Elżbieta
Grupa B
1.LKS Wilki Wilków
2.LKS Czarni Puszno
3.GLKS Elżbieta II
4.KS Jaworzanka Rogów

Zespoły które zajęły miejsce 1,2,3 w grupach walczyły systemem „Kazdy z każdym” o miejsca 1-6 w końcowej klasyfikacji turnieju

Wyniki meczów :
KS Zaborze-LKS Czarni Puszno 3:2
LKS Wandalin- KS Zaborze 3:3
KS Zaborze- LKS Wilki Wilków 3:2
LKS Pogoń Trzebiesza- KS Zaborze 2:1
GLKS Elżbieta II- KS Zaborze 3:3
LKS Wandalin- LKS Czarni Puszno 3:0
LKS Czarni Puszno – LKS Wilki Wilków 1:1
LKS Pogoń Trzebiesza- LKS Czarni Puszno 4:1
GLKS Elżbieta II- LKS Czarni Puszno 4:0
LKS Wilki Wilków- LKS Wandalin 0:0
LKS Wandalin – LKS Pogoń Trzebiesza 1:2
LKS Wandalin – GLKS Elżbieta II 2:2
LKS Pogoń Trzebiesza- LKS Wilki Wilków 2:1
LKS Wilki Wilków – GLKS Elżbieta II 2:1
GLKS Elżbieta II- LKS Pogoń Trzebiesza 4:1

Tabela końcowa XXV turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

1.LKS Pogoń Trzebiesza
2.GLKS Elżbieta II
3.KS Zaborze
4.LKS Wandalin
5.LKS Wilki Wilków
6.LKS Czarni Puszno
7.KS Jaworzanka Rogów
8.GLKS Elżbieta

Skład zespołu LKS Pogoń Trzebiesza:
Emil Florek, Łukasz Adamczyk, Marcin Adamczyk, Piotr Wawer, Adam Materek, Marcin Adamczuk, Mateusz Brzoza, Grzegorz Hermanowicz, Krystian Kuś, Konrad Wojewódka, Damian Złotnicki. Kierownik druzyny – Marcin Adamczyk

Skład zespołu GLKS Elżbieta II:
Kamil Szafran, Michał Szafran, Dawid Jakubiak, Jakub Jakubiak, Arkadiusz Sitarski, Konrad Superson, Mateusz Konior, Łukasz Bednarz, Paweł Czopek, Karol Kalita, Adam Nowak, Patryk Niewiadomski.
Kierownik drużyny – Andrzej Prościński

przygotował – Sławomir Ignatowski


P r o g r a m XXVI halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

dnia 07.02.2015r (sobota)

godz.9.30 – 9.55 przyjazd ekip
godz.10.00 – uroczyste otwarcie turnieju
godz. 10.10 – mecze eliminacyjne w grupie A
godz.13.00 – mecze eliminacyjne w grupie B
godz.16.00 -16.30 (zakończenie eliminacji)
dnia 08.02.2015r (niedziela)
godz.13.00 -13.20 przyjazd ekip
godz.13.30 - mecze finałowe
godz.19.00-19.30 uroczyste zakończenie turnieju

miejsce imprezy: hala sportowa Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

przygotował – Sławomir Ignatowski


"Ferie 2015 na sportowo”

1.Turniej tenisa stołowego chłopców rocznik 2002 i młodsi
termin : dnia 03.02.2015r godz.10.00
miejsce : Szkoła Podstawowa w Skokowie

2.Turniej tenisa stołowego dziewcząt rocznik 2002 i młodsze
termin : dnia 04.02.2015r godz.10.00
miejsce : sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Niezdowie

3.Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców rocznik 2004 i młodsze/si
termin : dnia 05.02.2015r godz.10.00
miejsce : sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Wandalinie

4.XXVI halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej (futsal) o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
termin : dnia 07.02.2015r godz.9,00 , dnia 08.02.2015r godz.13.30
miejsce : sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

REGULAMIN XXVI HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ 5-OSOBOWEJ

przygotował – Sławomir Ignatowski



Memoriał Jana Trojanowskiego w Zawichoście! 

Dnia 13.12.2014r sala gimnastyczna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im.Janusza Korczaka była areną zmagań I otwartego turnieju tenisa stołowego im.Jana Trojanowskiego. Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych:
I kat. rocznik 2001 i młodsi
II kat. rocznik 2000r do 1994r
III kat. rocznik 1993 i starsi (turniej główny)
W turnieju głównym startowała liczna grupa zawodników z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego
W turnieju głównym uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego „Opolanki” Opole Lubelskie w składzie : Karolina Siedliska, Tomasz Marzec, Jarosław Adamczyk, Dariusz Smaga.
Najlepsi w turnieju głównym:
1.Zbigniew Kochanowicz – KTS Sandomierz
2.Dariusz Smaga – KS „Opolanki” Opole Lubelskie
3.Rafał Salamunia – KTS Sandomierz
4.Jerzy Kuźmicz – KTS Sandomierz
5.Jarosław Adamczyk – KS „Opolanki” Opole Lubelskiego
6.Tomasz Marzec – KS „Opolanki” Opole Lubelskie

przygotował – Sławomir Ignatowski


Reprezentacja powiatu opolskiego w finale wojewódzkich Halowych Igrzysk Seniorów 

Reprezentacja powiatu opolskiego dn. 14.12.2014r uczestniczyła w finale wojewódzkich Halowych Igrzysk Seniorów, który odbyły się w Zamościu.
W zawodach finałowych uczestniczyło 9 reprezentacji powiatowych. Podczas rozgrywek finałowych uczestnicy wzięli udział w 10 konkurencjach rekreacyjno – sportowych i rywalizowali o medale i puchary.
Program Igrzysk był następujący: siatkówka 3-osobowa, piłka nożna 5-osobowa, strzały na bramkę, wyścig slalomowy na hulajnogach, rzut do kosz, wyścig okrężny na hulajnogach, rzut lotką do tarczy, kręgle, rzut podkową do celu ( każda konkurencja była punktowana)
Reprezentacja powiatu opolskiego oparta głównie na mieszkańcach naszego miasta Opola Lubelskiego i gminy zajęła 7 miejsce.
Powiat opolski reprezentowali : Wiesław Kozak, Jerzy Lech, Grzegorz Stępień, Tomasz Marzec, Justyna Marzec, Waldemar Czopek, Iwona Bera, Andrzej Prościński, Mirosław Kosowski, Grzegorz Saja, Mariusz Cyrkler, Marek Borc, Andrzej Przychodzeń, Ryszard Frydecki, Joanna Piech,
Krystyna Starczynowska, Andrzej Gasiński, Zbigniew Pałka, Artur Binienda, Grzegorz Starczynowski, Sławomir Ignatowski.
Najlepsze wyniki reprezentantów naszego powiatu:
I miejsce ( rzut lotką do tarczy) skład drużyny: Krystyna Starczynowska, Grzegorz Starczynowski, Joanna Piech, Mariusz Cyrkler.
III miejsce (wyścig slalomowy na hulajnogach) skład drużyny: Justyna Marzec, Tomasz Marzec, Wiesław Kozak, Mirosław Kosowski.
III miejsce (wyścig okrężny na hulajnogach) skład drużyny: Zbigniew Pałka, Mirosław Kosowski, Wiesław Kozak, Tomasz Marzec.
II miejsce indywidualnie w konkurencji rzut do kosza – Sławomir Ignatowski
I miejsce indywidualnie w konkurencji rzut lotka do tarczy – Mariusz Cyrkler
Organizator I Halowych Igrzysk Seniorów- Rada Wojewódzka LZS w Lublinie, pod patronatem Ministerstwa Sportu w Warszawie.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Komunikat z mikołajkowego turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców

W dn.07.12.2014r odbyły się mikołajkowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim.
W turnieju uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z terenu powiatu opolskiego, puławskiego i Lublina.
Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych :
I kategoria wiekowa rocznik 2002 i 2003
W tej kategorii wiekowej uczestniczyło 21 osób. Turniej rozegrano systemem do dwóch przegranych.
Najlepszymi okazali się :
1.Hubert Wrona – KS Salos Kalina Lublin
2.Dominig Maciąg – Skoków gmina Opole Lubelskie
3.Karol Borowski – Skowieszynek gmina Kazimierz Dolny
4.Agnieszka Krzak – LUKS Fala Piotrawin gmina Łaziska
5.Jakub Nowak – KS Salos Kalina Lublin
5.Daniel Kępa – KS Salos Kalina Lublin
6.Mikołaj Maciążek – KS Kalina Salos Lublin
6.Bartłomiej Borowiak – Opole Lubelskie
7.Karolina Zuba – KS „Opolanki” Opole Lubelskie

II kategoria wiekowa rocznik 2004 i młodsi/sze
Uczestników turnieju losowo podzielono na dwie grupy A i B

Kolejność w grupach :
GRUPA A                            GRUPA B
1.Bartłomiej Borowski       1.Leon Brykowski
2.Michał Warda                 2.Julia Sochalska
3.Szymon Michałowski     3.Igor Nowak
4.Natalia Tokarska           4.Michał Jagodziński
5.Anna Stochmal              5.Natalia Nowicka
6.Damian Boryca

I półfinał : Bartłomiej Borowski – Julia Sochalsk 2:1
II półfinał : Leon Brykowski – Michał Warda 2:0
mecz o III miejsce : Julia Sochalska – Michał Warda 2:0
mecz o I miejsce : Leon Brykowski – Bartłomiej Borowski 2:1

Tabela końcowa turnieju
1.Leon Brykowski – KS „Opolanki” Opole Lubelskie
2.Bartłomiej Borowski – Skowieszynek gmina Kazimierz Dolny
3.Julia Sochalska – LUKS Fala Piotrawin
4.Michał Warda – KS Salos Kalina Lublin
5.Szymon Michałowski – Opole Lubelskie
5.Igor Nowak – KS Salos Kalina Lublin
6.Natalia Tokarska – KS Opolanki Opole Lubelskie

Organizatorzy turnieju to Opolskie Centrum Kultury, Klub Sportowy opolanki Opole Lubelskie, Zespół Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim.
przygotował – Sławomir Ignatowski


K O M U N I K A T z otwartego turnieju tenisa stołowego w kategorii open „OPOLE LUBELSKIE 2014”

W dn.07.12.2012r odbyły się otwarty turniej tenisa stołowego w kategorii open.
Miejsce imprezy to sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim
W turnieju uczestniczyło 22 osoby, zawodniczki i zawodnicy z województwa lubelskiego i podkarpackiego.
Turniej rozegrano systemem do dwóch przegranych (rosyjski)
Końcowa tabela turnieju :
1.Kacper Woźniak – MKS MOS Puławy
2.Arkadiusz Nowicki – Borów gmina Chodel
3.Bogdan Grzybek - Chodel
4.Mateusz Czuba – KS „Opolanki” Opole Lubelskie
5.Dariusz Smaga – KS „Opolanki” Opole Lubelskie
5.Cezary Pietras – Wrzelów gmina Łaziska
6.Tomasz Marzec – KS „Opolanki” Opole Lubelskie
6.Paweł Kos – Grembów województwo podkarpackie
Organizatorem turnieju było Opolskie Centrum Kultury, Klub Sportowy „Opolanki” Opole Lubelskie i Zespół Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim

przygotował : Sławomir Ignatowski


Tenisiści stołowi KS Opolanki najlepsi na turnieju w Łaziskach 

Na zaproszenie LUKS Fala Piotrawin tenisiści stołowi Opola Lubelskiego uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego zorganizowanego z okazji X- lecia sekcji tenisa stołowego w Gminie Łaziska. Turniej rozegrano dnia 23.11.2014r w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Łaziskach, kategorii open. Ekipa naszego miasta wystąpiła w składzie :
Karolina Siedliska, Tomasz Marzec, Jarosław Adamczyk, Dariusz Smaga, trener Sławomir Ignatowski.
Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się Dariusz Smaga i Jarosław Adamczyk zawodnicy opolskiego klubu.
Obaj zawodnicy spotkali się w meczu finałowym, po bardzo dobrym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym zwyciężył Dariusz Smaga 3:1. Dobrze też zaprezentowała się Karolina Siedliska i Tomasz Marzec.W turnieju uczestniczyło 26 zawodników i 2 zawodniczki, turniej rozgrywano systemem do dwóch przegranych.

przygotował – Sławomir Ignatowski



Awans reprezentacji powiatu opolskiego do finału wojewódzkiego Halowych Igrzysk Seniorów

Reprezentacja powiatu opolskiego dn. 22.11.2014r uczestniczyła w eliminacjach
międzypowiatowych do finału wojewódzkiego, który odbędzie się dnia 14.12.2014r w Zamościu. Powiaty województwa lubelskiego podzielono na 4 grupy po 5 powiatów. Opole Lubelskie trafiło do grupy II z Lublinem, Janowem Lubelskim, Kraśnikiem, Lubartowem. Program Igrzysk był następujący : siatkówka 3-osobowa, piłka nożna 5-osobowa, strzały na bramkę, wyścig slalomowy na hulajnogach, rzut do kosz, wyścig okrężny na hulajnogach, rzut lotką do tarczy, kręgle, rzut podkową do celu ( każda konkurencja była punktowana)
Reprezentacja powiatu opolskiego oparta głównie na mieszkańcach naszego miasta Opola Lubelskiego i gminy zajęła zdecydowanie 1 miejsce i awansowała do Igrzysk Wojewódzkich.
Powiat opolski reprezentowali: Wiesław Kozak, Jerzy Lech, Grzegorz Stępień, Sławomir Ciseł, Krystyna Starczynowska, Tomasz Gołofit, Andrzej Gasiński, Zbigniew Pałka, Henryk Turbiasz, Artur Binienda,Grzegorz Starczynowski, Sławomir Ignatowski.
Organizator I Halowych Igrzysk Seniorów- Rada Wojewódzka LZS w Lublinie, pod patronatem Ministerstwa Sportu w Warszawie. Zawody rozegrano w Piotrowicach gmina Strzyżowice, sala sportowa Zespołu Szkół Techniki Rolniczej.

przygotował- Sławomir Ignatowski


Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

w następujących kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa – dziewczęta i chłopców rocznik 2004 i młodsze/si
II kategoria wiekowa – dziewcząt i chłopców rocznik 2002-2003
Turniej główny tenisa stołowego w kategorii open „Opole Lubelskie 2014” godz. 11.30
termin : dnia 07.12.2014r (niedziela) godz.9.00 (zapisy od godz.8.30)
miejsce turnieju : mała sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul.Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

SERDECZNIE WSZYSTKICH MIŁOSNIKÓW TENISA STOŁOWEGO

Z A P R A S Z A M Y!!!

turniej


Komunikat z XXV halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lub. rozegranego z okazji Święta Niepodległości

W dniu 11.11.2014r w hali sportowej Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim odbył się XXV halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
W turnieju uczestniczyło 6 zespołów klubowych z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie.
Zespoły losowo podzielono na dwie grupy A , B w grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”

Kolejność w grupach :
Grupa A
1.LKS „Pogoń” Trzebiesza
2.LKS „Czarni” Puszno
3.GLKS Elżbieta I

Grupa B
1.MKS „Opolanin” Opole Lubelskie
2.GLKS Elżbieta II
3.LKS Wandalin

Wyniki meczów :
GLKS Elżbieta I – LKS „Czarni” Puszno 1:2
LKS „Czarni” Puszno – LKS „Pogoń” Trzebiesza 2:3
LKS „Pogoń” Trzebiesza – GLKS Elżbieta 5:1
GLKS Elżbieta II – LKS Wandalin 3:2
MKS „Opolanin”Opole Lubelskie – LKS Wandalin 4:0
GLKS Elżbieta II – MKS „Opolanin” Opole Lubelskie 2:3
Zespoły które zajęły miejsce 1 i 2 w grupach walczyły o miejsca 1-4 w końcowej klasyfikacji
turnieju .
I półfinał : LKS „Pogoń” Trzebiesza – GLKS Elżbieta II 3:1
II półfinał : MKS „Opolanin” Opole Lubelskie – LKS „Czarni” Puszno 5:2
mecz o III miejsce w turnieju : LKS „Czarni” Puszno – GLKS Elżbieta 2:4
mecz o I miejsce w turnieju : MKS „Opolanin” Opole Lubelskie – LKS „Pogoń” Trzebiesza 5:2

Tabela końcowa turnieju :
1.MKS Opolanin Opole Lubelskie
2.LKS Pogoń Trzebiesza
3.GLKS Elżbieta II
4.LKS Czarni Puszno
5.LKS Wandalin
6.GLKS Elżbieta I
MKS Opolanin Opole Lubelskie wystąpił w składzie :
Patryk Turski, Grzegorz Tuski, Michał Rożek, Konrad Górniak, Andrzej Fliszkiewicz, Ryszard Frydecki, Mateusz Bąk, Mateusz Majka.

przygotował – Sławomir Ignatowski


Opolskie Centrum Kultury

ul. Lubelska 30
w Opolu Lubelskim


O R G A N I Z U J E
XXV Halowy Turniej Piłki Nożnej 5-osobowej (futsal)
o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
z okazji Święta Niepodległości

Uczestniczą :
- MKS Opolanin                                                                             
- GLKS Elżbieta I                               
- GLKS Elżbieta II                   
- LKS Czarni Puszno                                 
- LZS Pogoń Trzebiesza                            
- LKS Wandalin                                  
          
Termin: dn.11.11.2014r  od godz. 9.30 do godz.16.00  
Miejsce: Zespół Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y

P r o g r a m XXV halowego turnieju piłki nożnej

5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
                           
dnia 11.11.2014r (wtorek)

godz.8.45 – 9.20 przyjazd ekip

godz.9.30 – uroczyste otwarcie turnieju

godz. 9.40 – mecze eliminacyjne w grupach  A i B

godz.12.30 – mecze o miejsca 1-4 i 5-6

godz.15.00 – 15.30 uroczyste zakończenie turnieju

miejsce imprezy : hala sportowa Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

przygotował – Sławomir Ignatowski


Opolski Klub Turystyki Rowerowej na festynie w Zosinie!
Dnia 28 września 2014r odbył się festyn sołecki z okazji otwarcia boiska sportowego w Zosinie. Na w/w imprezę zaproszony został Opolski Klub Turystyki Rowerowej, który działa przy Opolskim Centrum Kultury. Opolscy cykliści pokonali około 20 kilometrów.
Trasa przebiegała – start przy Urzędem Miejskim w Opolu Lubelskim
miejscowości: Baba, Zosin, Górna Owczarnia, Góry Opolskie, Ożarów i Elżbieta
Uczestnicy rajdu brali udział w festynie organizowanym przez Sołectwo Zosin, gdzie otrzymali poczęstunek przygotowany przez organizatorów.
W imieniu uczestników wycieczki, organizator Opolski Klub Turystyki Rowerowej składa podziękowania dla Rady Sołectwa Zosin i Pani Sołtys Heleny Matysiak, za serdeczne przyjęcie członków naszego Klubu.
przygotował – Sławomir Ignatowski


Wycieczka rowerowa do Żmijowiski na „Słowiańskie Babie Lato”
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim w dniu 13 września 2014r. zorganizowało, wycieczkę rowerową do Żmijowisk gmina Wilków.
Start: parking przy Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim godz. 12.00
Trasa: Niezdów, Łaziska, Zagłoba, Żmijowiska (cała trasa liczyła około 45 km)
Na terenie grodziska odbyła się impreza plenerowa Słowiańskie Babie Lato w Żmijowiskach, a w programie:
warsztaty budowy pierwotnych instrumentów muzycznych – prowadził zespół Tryzna ze Szczecina
prezentacja kuchni średniowiecznej z Czech
koncert muzyki średniowiecznej – zespół Tryzna
teatr ognia w wykonaniu grupy Dyptan z Puław
Pogoda dopisała, wszyscy w dobrej kondycji wrócili do Opola Lubelskiego. Zapowiedzieli udział w imprezie za rok.
przygotował- Sławomir Ignatowski


Sukces sportowy siatkarzy plażowych!
Po wygraniu turnieju wojewódzkiego w Stężycy siatkarze plażowi Bartek Łoza i Karol Łoza, awansowali do mistrzost Polski. W dniu 27.08.2014r rozpoczął się wyjazd reprezentacji województwa LZS na Ogólnopolskie Igrzyska do Słubic. Turniej finałowy został rozegrany w dniach 30-31.08.2014r. Na miejsce Igrzysk w siatkówce plażowej mężczyzn zameldowało się 16 ekip (mistrzowie województw).
Nasi siatkarze zajeli 6 miejsce w mistrzostwach Polski zrzeszenia LZS – gratulujemy!
Siatkarze plażowi reprezentowali nasze miast i Klub Sportowy Opolanki Opole Lubelskie na arenie krajowej.  
Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim za zakupione stroje firmowe dla naszych siatkarzy plażowych.
przygotował – Sławomir Ignatowski
siatka siatka



Wycieczka rowerowa do Żmijowiski na „Słowiańskie Babie Lato” - 13 września 2014r
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim w dniu 13 września 2014r organizuje, wycieczkę rowerową do Żmijowisk gmina Wilków.
Start : parking przy Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim godz. 12.00 (zapisy od godz.11.30)
Trasa : Zagrody, Jankowa, Pomorze, Chodlik, Żmijowiska (około 25 km)
Słowiańskie Babie Lato w Żmijowiskach
w programie :
- warsztaty budowy pierwotnych instrumentów muzycznych – prowadzi zespół Tryzna ze Szczecina
- prezentacja kuchni średniowiecznej z Czech
- koncert muzyki średniowiecznej – zespół Tryzna
- teatr ognia w wykonaniu grupy Dyptan z Puław
Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wyciecze pod opieką osoby dorosłej.
Uczestnicy wycieczki powinni posiadać sprawny rower, kamizelkę odblaskową i dodatkowe źródło światła (latarkę).

przygotował- Sławomir Ignatowsk

igig

Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy (07.09.2014)
W dniu 07.09.2013r opolscy rowerzyści pokonli blisko 50 kilometrów, ich trasa wiodła do Wąwolnicy przez następujące miejscowości : Wolę Rudzką, Rozalin, Sporniak, Poniatową, Kowalę, Niezabitów, Kębło i Wawolnicę na doroczne uroczystości z okazji 36 rocznicy koronacji Figury Matki Boskiej Kębelskiej.
Od samego rana do miasteczka ciągneli wierni, aby modlić się przed cudowną figurą. W pielgrzymkach pieszych, autokarowych i rowerowych wzięło udział kilka tysięcy osób. Wśród nich
mieszkańcy Opola Lubelskiego. Jedni pielgrzymowali pieszo, inni na rowerach razem z Opolskim Klubem Turystyki Rowerowej, musieli zmagać się nie tylko z własną fizyczną słabością ale również panującą w tym dniu pogodą.
Pielgrzymkę  zorganizował Opolski Klub Turystyki Rowerowej przy Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. Nastroje dopisały, dobra forma fizyczna została do końca.
przygotował – Sławomir Ignatowski

VIII turniej piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lubelskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej - 04.08.2014r.

W dn.20.07.2014r i dn.03.08.2014r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Skokowie odbył się VIII turniej piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lub. o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej .Organizatorzy turnieju to: Rada Miejska w Opolu Lubelskim , Gmina Opole Lubelskie , Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie. W turnieju uczestniczyło 18 reprezentacji sołectw i osiedli które podzielono losowo na trzy grupy. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” Kolejność w grupach:
Grupa A
1.Sołectwo Trzebiesza
2.Sołectwo Elżbieta
3.Sołectwo Emilcin
4.Sołectwo Niezdów
5.Sołectwo Świdry
6.Sołectwo Zadole
Grupa B
1.Osiedle Centrum
2.Kolonia Elżbieta
3.Sołectwo Kamionka
4.Osiedle Lipki
5.Sołectwo Wrzelowiec
6.Sołectwo Wandalin
Grupa C
1.Sołectwo Puszno
2.Sołectwo Zosin
3.Sołectwo Ludwików
4.Sołectwo Sewerynówka
5.Sołectwo Niezdów II
6.Sołectwo Komaszyce Nowe
Do dalszych rozgrywek w dn.03.08.2014r (według regulaminu turnieju) awansowało po 3 najlepsze zespoły z grup A,B,C
Dziewięć najlepszych reprezentacji podzielono na dwie grupy I i II (mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”
Kolejność w grupach:
Grupa I
1.Sołectwo Puszno
2.Kolonia Elżbieta
3.Sołectwo Trzebiesza
4.Sołectwo Emilcin
Grupa II
1.Sołectwo Kamionka
2.Sołectwo Ludwików
3.Sołectwo Elżbieta
4.Osiedle Centrum
5.Sołectwo Zosin
rozegrano mecze o miejsca w turnieju :
I półfinał : Sołectwo Kamionka – Kolonia Elżbieta 0:0 (rzuty karne 3:4)
II półfinał : Sołectwo Puszno – Sołectwo Ludwików 1:0
o VII miejsce : Osiedle Centrum – Sołectwo Emilcin 3:0
o V miejsce : Sołectwo Elżbieta – Sołectwo Trzebiesza 1:2
o III miejsce : Sołectwo Kamionka – Sołectwo Ludwików 3:1
o I miejsce : Sołectwo Puszno – Kolonia Elżbieta 2:0
Skład Sołectwa Puszno:
Bartłomiej Jakubczyk, Mariusz Turek, Paweł Podgajny, Marcin Jurak, Mateusz Jurak, Grzegorz Jurak, Konrad Jurak, Marcin Adamczyk, Patryk Ligęza, Piotr Madejek, Karol Wójtowicz, Kamiln Wójtowicz.
kierownictwo drużyny – Andrzej Adamczyk, Grzegorz Dębiński
końcowa tabela turnieju:
1.Sołectwo Puszno
2.Kolonia Elżbieta
3.Sołectwo Kamionka
4.Sołectwo Ludwików
5.Sołectwo Trzebiesza
6.Sołectwo  Elżbieta
7.Osiedle Centrum
8.Sołectwo Emilcin
9.Sołectwo Zosin
10.Osiedle Lipki
11.Sołectwo Niezdów
12.Sołectwo Sewerynówka
13.Sołectwo Świdry
14.Sołectwo Niezdów II
15.Sołectwo Wrzelowiec
16.Sołectwo Wrzelowiec
17.Sołectwo Komaszyce Nowe
18.Sołectwo Zadole

przygotował - Sławomir Ignatowski



Historyczny sukces sportowców Opola Lubelskiego
1,4 tys. osób wzięło udział w XV Wojewódzkich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych „Stężyca 2014”. Rywalizowało ze sobą 20 powiatów i 48 gminy.
W/w imprezie uczestniczyła reprezentacja gminy Opole Lubelskie, która osiągneła znakomity wynik sportowy.
Siatkarze plażowi w składzie: Karol Łoza , Bartłomiej Łoza rywalizację zakończyli na 1 miejscu zdobywając awans na Ogólnopolskie Igrzyska w Słubicach (mistrzostwa Polski LZS). Zawodnicy reprezentowali Klub Sportowy Opolanki Opole Lubelskie.
Piłkarze GLKS Elżbieta w składzie: Łukasz Bednarz, Patryk Węcławski, Kamil Szafran, Michał Szafran, Grzegorz Czyż, Jakub Jakubiak, Mateusz Jackowski, Michał Rożek, Rafał Rak, Mateusz Bak, Piotr Bucior, prezes GLKS Andrzej Prościński- miejsce III w turnieju piłki noznej 5-osobowej
(najbardziej prestiżowa dyscyplina sportowa Igrzysk).
Awans siatkarzy plażowych jest historycznym sukcesem opolskich sportowców w kategorii seniorów, w ostatnich 40 latach opolskiego sportu.
przygotował – Sławomir Ignatowski




ZMIANA TERMINU SPŁYWU
Spływ kajakowy Chodelką - 26.07.2014r. - ZAPRASZAMY!
Ze względu na wysoki stan wody w Chodelce nastąpiła zmiana terminu spływu z 19.07.2014 na 26.07.2014.

Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim organizuje spływ kajakowy rzeką Chodelką w dniu 26.07.2014r - godz. 9.00 (4 godziny imprezy).
Trasa:

start spływu Chodlik
meta spływu: Podgórz
Przyjemność obcowania sam na sam z Chodelką kosztuje 40zł.
Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 818272567 do godziny 12.00 w dniu 18.07.2014r.
przygotował: Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie
spływ



Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
Termin: dn.20.07.2014r godz.14.00
Miejsce: boisko do siatkówki plażowej (kąpielisko miejskie ul.Rybacka 4)
Uwaga! Zgłoszenie do turnieju do dnia 18.07.2014r w biurze OCK ul. Lubelska 30  tel. 818272567 email: sekretariat@ockopolelubelskie.pl lub 30 minut przed turniejem.




Turniej piłki nożnej 5-osobowej sadowników o Puchar Burmistrza Opole Lubelskiego

Na boisku piłkarskim przy ul.600-lecia odbył się turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar
Burmistrza Opola Lubelskiego w ramach imprezy „Manufaktura Smaków 2014”
Uczestniczyły następujące drużyny :
„Jabłuszko” Skoków
Wandalin
Niezdów
Fruvitaland Piotrawin
Wyniki meczów :
Fruvitaland – Wandalin 4:1
Niezdów – Fruvitaland 4:1
Fruvitaland – Skoków 3:0
Niezdów – Wandalin 3:1
Skoków – Wandalin 1:0
Niezdów – Skoków 1:1 
Końcowa tabela turnieju :
1.Niezdów
2.Fruvitaland Piotrawin
3.”Jabłuszko” Skoków
4.Wandalin 
Skład zespołu Niezdowa :
Mateusz Sajnóg, Jarosław Szkutnicki, Kamil Sajnóg, Adrian Kocon, Tomasz Sarna, Seweryn
Sarna, Kamil Birbach, Marcin Mendak. 
Skład zespołu Fruvitaland Piotrawin :
Radosław Jurak, Sylwester Kozak, Łukasz Lewandowski, Mariusz Lipa, Mariusz Misztal,
Rafał Szmit, Kamil Lisowski, Karol Grzęda. 
Organizatorzy turnieju :
Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej (Prezes Marian Smętek)
Gmina Opole Lubelskie
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim 
przygotował : Sławomir Ignatowski OCK Opole Lubelskie



Z A P R O S Z E N I E - VIII Turniej Piłki Nożnej 5-osobowej Sołectw i Osiedli Gminy Opole Lubelskie
Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim i Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lub zaprasza reprezentacje Wszego sołectwa, osiedla do udziału w VIII
Turnieju Piłki Nożnej 5-osobowej Sołectw i Osiedli Gminy Opole Lubelskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim.
Miejsce : boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej w Skokowie Termin: dn.13.07.2014r godz. 9.00, dn. 20.07.2014r godz. 9.00
Termin zgłoszenia reprezentacji do turnieju upływa w dniu 03.07.2014r. (zgłoszenia nie będą przyjmowane po upływie w/w terminu)
Zgłoszenia należy dokonać osobiście w biurze OCK ul.Lubelska 30 w Opolu Lubelskim lub elektronicznie e-mail:slawomirignatowski@wp.pl
Przy zgłoszeniu reprezentacji, organizator wymaga listę zawodników (nazwisko i imię ,data urodzenia i adres zameldowania stałego lub czasowego) uczestniczących  w turnieju.
Szczegóły organizacji turnieju, w załączonym regulaminie.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim
Jan Goldman



Rajd rowerowy Doliną Chodelki
Dnia 01.06.2014r odbył się na terenie gminy Opole Lubelskie rajd rowerowy.
Trasa rajdu około 30 km i przebiegała – start pod Urzędem Miejskim w Opolu Lubelskim, ulicami : Lubelska , Rybacka; miejscowości : Zajączków, Grabówka, Darowne, Stawiki, Rozalin, Kazmierzów, Pomorze, Ciepielówka, meta Park Miejski. Organizatorem rajdu było Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim
przygotował – Sławomir Ignatowski

Parada Rowerowa Nałęczów-Lublin (19.05.2014r.)

Parada Rowerowa Nałęczów – Lublin dnia 18.05.2014r. Na tej rowerowej imprezie powiat opolski reprezentowała grupa rowerzystów ze stowarzyszenia „Zdrowa Sportowa Poniatowa” i Opolski Klub Turystyki Rowerowej w składzie : Helena Matysiak, Jan Matysiak, Waldemar Czopek, Jerzy Szafran, Ireneusz Kępski, Sławomir Ignatowski. Głównym organizatorem imprezy była Kraina Lessowych Wąwozów i Urząd Marszałkowski w Lublinie. Nasza ekipa pokonała 90-kilometrowa trasę, szczęśliwie i w dobrej kondycji wróciła do Opola Lubelskiego.

Przygotował: Sławomir Ignatowaski




Rajd rowerowy Odjazdowe UFO (12.05.2014r)

19 osób stawiło się w niedzielę dn.11.05.2014r o godz.13 przed Urzędem Miasta, aby wziąć udział w pierwszym rajdzie organizowanym w tym roku przez Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim . Trasa liczyła około 33 kilometrów i wiodła przez Zajączków, Grabówkę , Trzebieszę , Majdan Trzebieski , Poniatową, Dąbrowę Wronowską , Plizin , Dębiny i Rudę Maciejowską z metą przy pomniku UFO w Emilcinie. Meta wyznaczoana była przy pomniku UFO w Emilcinie w pobliżu którego odbywał się pikink zorganizowany przez mieszkańców wioski. Co wydarzyło się w tej wiosce 10 maja 1987r. Jeden z mieszkańców miał widzieć UFO i przybyszów z kosmosu. Za sprawą tego zdarzenia Emilcin stał się jedną z najsłynniejszych wiosek w Polsce i świecie.

Przygotował: Sławomir Ignatowaski


Rajd rowerowy Doliną Chodelki - 1 czerwca 2014

rajd doliną


Wycieczka rowerowa na spotkanie z archeologią

W dniu 01.05.2014r opolscy rowerzyści pokonali blisko 50 kilometrów, ich trasa wiodła przez nastepujace miejscowości : Opole Lubelskie -start przy Urzędzie Miejskim, Jankowa, Pomorze, Chodlik, Żmijowiska – w tej miejscowości rowerzyści uczestniczyli w spotkaniu z archeologią które zostało zorganizowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Tematyka spotkania była poświęcona wiosennej wersji słowiańskiej kuchni.Uczestnicy wycieczki rowerowej uczestniczyli w przygotowaniu i konsumpcji potraw jakie we wczesnym średniowieczu mogli mieć do dyspozycji mieszkańcy tutejszego grodu u schyłku przednówka.Archeolog nieodpłatnie oprowadził naszych rowerzystów po rekonstrukcjach słowiańskiego grodu i wybudowanym tuż obok skansenie (na co dzień grodzisko zwiedza się bez przewodnika). Po tak licznych atrakcjach uczestnicy wycieczki udali się w trasę powrotną drogami gminy Łaziska odwiedzając następujące miejscowości : Zagłoba, Trzciniec, Niedzwiada Duża, Łaziska, Niezdów i kończąc wycieczkę w naszym mieście.Wycieczkę zorganizował Klub Turystyki Rowerowej przy Opolskim Centrum Kultury. Pogoda dopisała, nastroje też, dobra forma fizyczna została do końca. Uczestniczyło w imprezie 14 osób.

przygotował – Sławomir Ignatowski


Turniej tenisa stołowego w Woli Sernickiej.

Dnia 06.04.2014r hala sportowa w Woli Sernickiej była miejscem rozgrywania turnieju tenisa stołowego w 4 kategoriach wiekowych. W turnieju strojącym na wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Karolina Zuba, Emilia Chudzicka, Leon Brykowski, Adrian Adamczyk, Jakub Burek, Anna Kutyna opiekun i Sławomir Ignatowski trener.
Najlepsze wyniki sportowe osiągneły : Karolina Zuba – 2 miejsce, Emilia Chudzicka -3 miejsce,
Jakub Burek – 3 miejsce, Adrian Adamczyk – 4 miejsce, Leon Brykowski – 7 miejsce.
Kolejny dobry występ naszych reprezentantów.


Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym „Niemce 2014”
138 zawodniczek i zawodników wzięło udział w III turnieju tenisa stołowego Grand Prix LZS „Niemce 2014” W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Karolina Zuba, Wiktoria Tokarska, Leonard Brykowaki, Jakub Burek, Tomasz Marzec, opiekun Anna Kutyna i trener Sławomir Ignatowski.
Najlepsze wyniki sportowe naszych reprezentantów w kategorii żaczki Karolina Zuba 4 miejsce, kategorii żacy Leonard Brykowski 7 miejsce, w kategorii żaczki Wiktoria Tokarska 7 miejsce kategorii młodzik Jakub Burek 13 miejsce- duże duże gratulacje!
W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych klubów tenisa stołowego w województwie lubelskim ( z powiatu opolskiego LUKS Fala Piotrawin jeden z nalepszych klubów tenisa stołowego dzieci i młodzieży w Polsce - kategorii dziewcząt).
Turniej rozegrano w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach dn.30.03.2014r




Komunikat z XXV halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lub

W dniach 16.02.2014r , 23.02.2014r odbył się XXV halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów klubowych z terenu powiatu opolskiego. Na zebraniu organizacyjnym w dniu 12.02.2014r losowo podzielono zespoły na dwie grupy A , B w grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.
Kolejność w grupach :
Grupa A 
1.LKS Czarni Puszno 
2.MKS Sygnał Chodel 
3.WKS Poraj Kraczewice 
4.LKS Pogoń Trzebiesza
5.LKS Victoria Wolica
Grupa B
1.GKS Wodniak Piotrawin-Łaziska
2.GLKS Elżbieta
3.LKS Poniatowa Wieś
4.LKS Wandalin
5.LKS Draco Kowala

Zespoły które zajęły miejsce 1,2,3 w grupach walczyły o miejsca 1-6 w końcowej klasyfikacji turnieju .

Tabela końcowa XXV turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
1.LKS Czarni Puszno
2.GKS Wodniak Piotrawin-Łaziska
3.MKS Sygnał Chodel
4.GLKS Elżbieta
5.LKS Poniatowa Wieś
6.WKS Poraj Kraczewice
7.LKS Wandalin
8.LKS Pogoń Trzebiesza
9.LKS Victoria Wolica
10.LKS Draco Kowala
Skład zespołu LKS Czarni Puszno
: Paweł Podgajny, Marcin Jurak, Hubert Nowak, Bartłomiej Jakubczyk, Artur Opoka, Rafał Dym,Emil Dacka, Karol Wójtowicz, Bartłomiej Wójtowicz, Grzegorz Korzuszek, Patryk Ligenza, Konrad Jurak, Ryszard Frydecki, Grzegorz Jurak, Mariusz Turek.
kapitan zespołu : Paweł Podgajny

kierownik zespołu : Antoni Jurak

Najlepszym zawodnikiem XXV halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza
Opola Lubelskiego został wybrany Jakub Mróz – GKS Wodniak Piotrawin-Łaziska.



Zapraszamy do udziału w XXV Regionalnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego.
Termin i miejsce zawodów
- halowy turniej piłki nożnej odbędzie się w dn.16.02.2014r godz.9.30
dn.23.02.2014r godz.9.30
dn.02.03.2014r godz.9.30
Zespół Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim
Zgłoszenia do turnieju
- listę zawodników /12osób/należy złożyć w biurze OCK ul.Lubelska 30 w terminie do dn.07.02.2014 (piątek)
Szczegóły w załączniku: regulamin


VIII Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym !
Dnia 23.11.2013r hala sportowa Zespołu Szkół w Bełżycach była miejscem rozgrywania Grand Prix LZS w tenisie stołowym. W turnieju strojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Maria Sokalska, Maria Szewczyk, Karolina Siedliska, Andżelika Niewielska, Tomasz Marzec, Dariusz Smaga, Michał Żelazko , Wojciech Żelazko , Daniel Duda, Sławomir Ignatowski trener i kierownik ekipy.

Najlepsze wyniki sportowe osiągneły:
Karolina Siedliska w kategorii seniorek – 7 miejsce,
Maria Szewczyk w kategorii żaczki 9-12 miejsce,
Maria Sokalska w kategorii żaczki 9-12 miejsce,
Daniel Duda w kategorii żaczek 9-12,
Andżeika Niewielska w kategorii młodziczki 13-16 miejsce,
Dariusz Smaga w kategorii seniorów 13-16 miejsce
W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych Klubów tenisa stołowego województwa lubelskiegio.
W końcowej klasyfikacj Grand Prix województwa lubelskiego w 2013r nasi reprezentanci zajęły miejsca :
Maria Sokalska 10 miejsce na 28 zawodniczek w kategorii żaczki
Maria Szewczyk 11-13 miejsce na 28 zawodniczek w kategorii żaczki
Andżelika Niewielska 14-16 miejsce na 56 zawodniczek w kategorii młodziczki
Gabriela Majchrowska 17-18 miejsce na 56 zawodniczek w kategorii młodziczki
Karolina Siedliska 15 miejsce na 37 zawodniczek w kategorii seniorek
Tomasz Marzec 13-26 miejsce na 86 zawodników w kategorii seniorów
Dariusz Smaga 31-34 miejsce na 86 zawodników w kategorii seniorów



Turniej tenisa stołowego o Puchar Prezesa LUKS Fala Piotrawin !
Dnia 17.11.2013r hala sportowa Gimnazjum w Łaziskach była miejscem rozgrywania turnieju tenisa stołowego o Puchar Prezesa LUKS Fala Piotrawin. W turnieju strojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Karolina Siedliska, Andżelika Niewielska, Małgorzata Majchrowska, Tomasz Marzec, Dariusz Smaga, Jarosław Adamczyk, Michał Żelazko, Wojciech Żelazko, Jakub Dacko, Kacper Dacko, Sławomir Ignatowski trener i kierownik ekipy.
Najlepsze wyniki sportowe osiągneły : Dariusz Smaga – 2 miejsce, Jarosław Adamczyk -5 miejsce
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Kacper Woźniak reprezentant LUKS Fala Piotrawin,
uczeń Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim, mieszkaniec naszego miasta- Opole Lubelskie górą !




Komunikat z XXIV halowego turnieju piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lub. rozegranego z okazji Święta Niepodległości.

W dniu 11.11.2013r w hali sportowej Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim odbył się XXIV halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego. W turnieju uczestniczyło 7 zespołów klubowych z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie. Na zebraniu organizacyjnym w dniu 06.11.2013r losowo podzielono zespoły na dwie grupy A , B w grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.

Zespoły które zajęły miejsce 1 i 2 w grupach walczyły o miejsca 1-4 w końcowej klasyfikacj turnieju .
I półfinał : MKS Opolanin – MKS Opolanin II 3:2
II półfinał : LKS Czarni Puszno – LKS Wandalin 1:2
mecz o III miejsce w turnieju : LKS Czarni Puszno – LKS Wandalin 4:4 (rzuty karne 3:2)
mecz o I miejsce w turnieju : MKS Opolanin – LKS Wandalin 3:0

Tabela końcowa turnieju :
1.MKS Opolanin Opole Lubelskie
2.LKS Wandalin
3.LKS Czarni Puszno
4.MKS Opolanin II
5.LKS Pogoń Trzebiesza
6.GLKS Elżbieta
7.GLKS Elżbieta II

MKS Opolanin Opole Lubelskie wystąpił w składzie: Michał Adamczyk, Mateusz Majka, Mateusz Bąk, Wojciech Sawicki, Daniel Wilga, Michał Rożek.



VII Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym !
Dnia 26.10.2013r hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie powiat lubartowski była miejscem rozgrywania Grand Prix LZS w tenisie stołowym. W turnieju strojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Maria Sokalska, Maria Szewczyk, Karolina Siedliska, Andżelika Niewielska, Małgorzata Majchrowska, Tomasz Marzec, Dariusz Smaga, Sławomir Ignatowski trener i kierownik ekipy. Najlepsze wyniki sportowe osiągneły : Karolina Siedliska w kategorii seniorek – 5 miejsce, Maria Szewczyk w kategorii żaczek – 5 miejsce, Maria Sokalska w kategorii żaczek – 7 miejsce. W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych Klubów tenisa stołowego województwa lubelskiego.

XXIV Halowy Turniej Piłki Nożnej 5-osobowej futsalu o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego z okazji Święta Niepodległości

Uczestniczą :
- MKS Opolanin
- MKS Opolanin II
- GLKS Elżbieta I
- GLKS Elżbieta II
- LKS Czarni Puszno
- LZS Pogoń Trzebiesza
- LKS Wandalin
Termin : dn.11.11.2013r godz.9.30 do godz.16.30
Miejsce : Zespół Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

Wycieczka rowerowa szlakami gmin :  Opole Lubelskie, Chodel, Poniatowa

W dniu 06.10.2013r opolscy rowerzyści pokonali blisko 50 kilometrów, ich trasa wiodła przez
nastepujace miejscowości : Opole Lubelskie -start przy Urzędzie Miejskim, Zosin, Skoków, Puszno Skokowskie, Puszno Godowskie, Godów, Zastawki, Ratoszyn I , Ratoszyn II, Radlin, Grądy, Trzciniec, Chodel, Dąbrowa Wronowska, Plizin, Dębiny, Ruda Maciejowska, Emilcin, Zosin, Opole Lubelskie.Wycieczkę zorganizował Opolski Klub Turystyki Rowerowej przy Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. W Zosinie na posesji Pani Sołtys Heleny Matysiak zorganizowano ognisko i poczęstunek. W/w wycieczka była oficjalnym zakończeniem sezonu rowerowego w 2013r, przez członków naszego Klubu. W imieniu członków Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej chciałem podziękować Pani Helenie i Janowi Matysiak za gościnę i bardzo miłą atmosferę.



Grand Prix LZS województwa lubelskiego w tenisie stołowym „Kłoczew 20123”Dnia 28.09.2013r hala sportowa Zespołu Szkół w Kłoczewie powiat rycki była miejscem rozgrywania Grand Prix LZS w tenisie stołowym. W turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyła reprezentacja Klubu Sportowego Opolanki Opole Lubelskie w składzie : Maria Sokalska, Andżelika Niewielska, Gabriela Majchrowska, Julianna Ciseł, Tomasz Marzec i trener Sławomir Ignatowski.
Najlepszy wynik sportowy osiągneła w kategorii młodziczka (rocznik 2001-2000) Andżelika Niewielska 5 miejsce, duże gratulacje.
W turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów z najlepszych klubów tenisa stołowego w województwie lubelskim.


Opolski Klub Turystyki Rowerowej uczestnik imprez !
W dniach 07.09.2013r i 08.09.2013r członkowie opolskiego klub turystyki rowerowej uczestniczyli w imprezach plenerowych : Słowiańskie Babie Lato w Zmijowiskach gmina Wilków impreza kończyłą tegoroczny sezon archeologiczny, w programie był wypał naćzyń glinianych w piecu garncarskim, wytop żelaza w piecu dymarskim i wyrób ozdób, biesiada słowiańska, walki rycerskie. Festyn we Wrzelowcu, zaproszenie od Pani Krystyny Małgowskiej radnej rady miejskiej w Opolu Lubelskim i sołtys wsi. W programi festynu był występ grupy teatralnej Pokolenie, konkursy m.in. na tradycyjne pierogi i warsztaty lepienia pierogów, nie zabrakło też popisów tanecznych i koncertów zespołów FBG i Romans.





K O M U N I K A T z turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego dla Roberta Lipca !
W dniach od 19.08.2013r do dnia 07.09.2013r rozgrywany był turniej tenisa tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego. Miejsce imprezy to boisko uniwersalne Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Mecz finałowy trwał 2 godziny 20 minut Robert Lipiec (Opole Lubelskie) – Hubert Jagodziński (Opole Lubelskie) 6:3,6:2.
Mecz o 3 miejsce : Mariusz Dajos-Rafał Adamczyk 7:6,6:0


Rowerowa pielgrzymka do Wąwolnicy
W niedzielę (1 września) w Wąwolnicy odbyły się doroczne uroczystości z okazji koronacji Figury Matki Boskiej Kębelskiej. Od samego rana do miasteczka ciągnęli wierni, aby modlić się przed cudowną figurą. 
W pielgrzymkach pieszych, autokarowych i rowerowych wzięło udział kilak tysięcy osób. Wśród nich mieszkańcy Opola Lubelskiego. Jedni pielgrzymowali pieszo, inni na rowerach razem z Opolskim Klubem Turystyki Rowerowej. 
Cykliści pokonali przeszło 40 kilometrową trasę. I musieli zmagać się nie tylko z własną fizyczną słabością, ale również z deszczem, który zmoczył ich niemal do suchej nitki w Wąwolnicy. Ale jak przyznają warto było zmoknąć. 

 

Opolski Klub Turystyki Rowerowej przy Opolskim Centrum Kultury organizuje  Pielgrzymkę rowerową na uroczystości 35 rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Kębelskiej
Termin : dnia 01.09.2013r
Trasa : start godz.9.00 przed Urzędem Miejskim w Opolu Lubelskim ul.Lubelska 4
miejscowości : Wola Rudzka, Rozalin, Sporniak, Poniatowa, Kowala, Niezabitów, Kębło, Bazylika Matki Bożej Kębelskiej
Uwaga !
Uczestnicy pielgrzymki rowerowej powinni posiadać: dobry stan zdrowia, sprawny rower, kamizelkę odblaskową, ubezpieczenie NW (koszty pokrywa uczestnik rowerowej pielgrzymki – 3zł od osoby), prowiant na drogę, osoby pełnoletnie. Termin zgłoszenia : do dnia 29.08.2013 Opolskie Centrum Kultury, ul.Ogrodowa 9 tel. 818272578


IV turniej piłki nożnej im. Tomasza Podgajnego „Rzepka” o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

Na boisku piłkarskim w Pusznie Godowskim w dniu 11.08.2013r odbył się IV turniej piłki nożnej im. Tomasza Podgajnego „Rzepka”.
Uczestniczyły następujące drużyny :
GKS „Wodniak” Piotrawin-Łaziska
LKS „Dąbrowiak” Dąbrowa Wronowska
GLKS Elżbieta
LKS „Czarni” Puszno
Wyniki meczów :
LKS „Czarni” Puszno – GKS „Wodniak” Piotrawin - Łaziska 10:2
GKS „Wodniak” Piotrawin-Łaziska – GLKS Elżbieta 4:0
LKS „Czarni” Puszno – GLKS Elżbieta 8:1
LKS „Dąbrowiak” Dąbrowa Wronowska – LKS „Czarni” Puszno 4:1
GLKS Elżbieta – LKS „Dąbrowiak” Dabrowa Wronowska 4:4
GKS „Wodniak” Piotrawin-Łaziska – LKS „Dąbrowiak” Dąbrowa Wronowska 1:3
Końcowa tabela turnieju :
1.LKS „Czarni” Puszno
2.LKS „Dabrowiak” Dabrowa Wronowska
3.GKS „Wodniak” Piotrawin - Łaziska
4.GLKS Elżbieta
Skład zespołu LKS Czarni Puszno : Rafał Dym, Marcin Kosik, Paweł Podgajny, Mariusz Turek, Wiesław Król, Rafał Król, Piotr Madejek, Lech Madejek, Marcin Jurak, Jakub Jurak, Hubert Nowak, Adam Gołofit, Damian Dudek, Kamil Smolak, Wojciech Prościński, Karol Wójtowicz, Bartłomiej Wójtowicz, Emil Dacka.   
Organizatorzy turnieju :
Burmistrz Opola Lubelskiego, LKS Czarni Puszno, Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim, OSP Puszno
Organizatorzy składają podziękowania : Sponsorom i ludziom dobrej woli, których wkład finansowy i rzeczowy umożliwił przeprowadzenie IV turnieju piłki nożnej im. Tomasza Podgajnego „Rzepka”.



W dn.07.07.2013r i 21.07.2013r na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Skokowie odbył się VII Turniej Piłki nożnej 5-osobowej sołectw i osiedli gminy Opole Lubelskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Organizatorzy turnieju to: Rada Miejska w Opolu Lubelskim, Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Opolu Lubelskim i Szkoła Podstawowa w Skokowie. W turnieju uczestniczyło 14 reprezentacji sołectw i osiedli które podzielono losowo na trzy grupy. W grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Kolejność w grupach:
Grupa A
1.Kolonia Elżbieta
2.Osiedle Nr5 Lipki
3.Sołectwo Niezdów
4.Sołectwo Emilcin
Grupa B
1.Sołectwo Wandalin
2.Sołectwo Trzebiesza
3.Sołectwo Puszno
4.Sołectwo Kamionka
5.Sołectwo Sewerynówka
Grupa C
1.Sołectwo Wrzelowiec
2.Sołectwo Ćwiętalka-Świdry
3.Sołectwo Elżbieta
4.Sołectwo Ludwików
5.Sołectwo Skoków
Do dalszych rozgrywek w dn.21.07.2013r (według regulaminu turnieju) awansowało po 3 najlepsze zespoły z grup A,B,C. Dziewięć najlepszych reprezentacji podzielono na dwie grupy I i II (mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Kolejność w grupach :
Grupa I
1.Sołectwo Trzebiesza
2.Sołectwo Wrzelowiec
3.Kolonia Elżbieta
4.Sołectwo Niezdów
Grupa II
1.Osiedle Nr5 Lipki
2.Sołectwo Puszno
3.Sołectwo Ćwiętalka-Świdry
4.Sołectwo Wandalin
5.Sołectwo Elżbieta

rozegrano mecze o miejsca w turnieju :
I półfinał : Sołectwo Trzebiesza – Sołectwo Puszno 0:3
II półfinał : Osiedle Nr5 Lipki – Sołectwo Wrzelowiec 2:1
o VII miejsce : Sołectwo Wandalin – Sołectwo Niezdów 6:2
o V miejsce : Sołectwo Ćwiętalka-Świdry – Kolonia Elżbieta 1:0 (walkower 0:3)
o III miejsce : Sołectwo Wrzelowiec– Sołectwo Trzebiesza 0:3
o I miejsce : Sołectwo Puszno – Osiedle Nr5 Lipki 4:1
Skład Sołectwa Trzebiesza :
Bartłomiej Jakubczyk, Mariusz Turek, Bartłomiej Wilczopolski, Paweł Podgajny, Marcin Jurak, Konrad Jurak, Mateusz Jurak, Piotr Madejek, Kamil Wójtowicz, Karol Wójtowicz, Marcin Adamczyk, Jakub Jurak, Artur Opoka.
kierownictwo drużyny – Grzegorz Dębiński, Andrzej Adamczyk.
końcowa tabela turnieju :
1.Sołectwo Puszno
2.Osiedle Nr5 Lipki
3.Sołectwo Trzebiesza
4.Sołectwo Wrzelowiec
5.Kolonia Elżbieta
6.Sołectwo Ćwiętalka-Świdry
7.Sołectwo Wandalin
8.Sołectwo Niezdów
9.Sołectwo Elżbieta
10.Sołectwo Kamionka
11.Sołectwo Ludwików
12.Sołectwo Emilcin
13.Sołectwo Skoków
14.Sołectwo Sewerynówka





Zapraszamy do udziału w spływie kajakowym rzeką Chodelką - 14.08.2013r.
splyw




Turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
Zapraszamy do udziału od 12.08.2013 do 25.08.2013
turniej tenisa


Turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego - 28.07.2013
siatkówka turniej
Pliki:




Wycieczka rowerowa do Kazimierza Dolnego - 23.06.2013

W dniu 23 czerwca 2013r odbyła się wycieczka rowerowa do Kazimierza Dolnego, trasa liczyła 67 km i przebiegała: start przy Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim i miejscowości: Karczmiska, Uściąż, Kazimierz Dolny, Dąbrówka, Dobre, Wilków, Zagłoba, Trzciniec, Niedzwiada, Łaziska, Niezdów, Opole Lubelskie.
Organizatorem wycieczki był Opolski Klub Turystyki Rowerowej działający przy Opolskim Centrum Kultury.
Organizacja dobra, miła atmosfera.

przygotował- Sławomir Ignatowski



Rajd rowerowy "Szlakami Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego" - 09.06.2013

Opolski klub Turystyki Rowerowej ma za soba kolejny rajd. W niedzielę tj dn.09.06.2013r grupa rowerowych zapaleńców wybrała się na trasy biegnące przez Wrzelowiecki Park Krajobrazowy.Cykliści pokonali 36km, ich trasa wiodła z Opola Lubelskiego do Niezdowa. Ale rowerzyści nie wybrali najkrótszej trasy, aby dotrzeć do celu swojej wyprawy. Zatoczyli pętelkę zaliczając między innymi Góry Opolskie, Górną Owczarnię, Trzy Słupki, Franciszków, Wandalin, Zadole, Kamionkę, Kolnię Łaziska i Łaziska.
Kolejną wyprawę Opolski Klub Turystyki Rowerowej zaplanował do Kazimierza Dolnego.
Rajd odbędzie się 23 czerwca. Zapraszamy!

przygotował – Sławomir Ignatowski




Turniej kometki dziewcząt, chłopców rocznik 2000 i młodsze/si - 01.06.2013

Dnia 01.06.2013r. odbył się turniej kometki dziewcząt, chłopców rocznik 2000 i młodsze/si. Miejscem rozgrywania zawodów było boisko uniwersalne w Parku Miejskim. W turnieju uczestniczyli reprezentancji Szkół Podstawowych z Niezdowa i Komaszyc.

Kategoria dziewcząt:
1.Natalia Konior – Szkoła Podstawowa w Niezdowie
2.Julia Podgajna – Szkoła Podstawowa w Komaszycach
3.Natalia Malan – Szkoła Podstawowa w Niezdowie
 
Kategoria chłopców:
1.Dominik Świrkosz – Szkoła Podstawowa w Niezdowie
2.Krystian Kuś – Szkoła Podstawowa w Niezdowie
3.Bartłomiej Podgajny – Szkoła Podstawowa w Komaszycach

przygotował – Sławomir Ignatowski




„Pojechali do Nałęczowa na Paradę Rowerów” - 25.05.2013
Opolski Klub Turystyki Rowerowej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lubelskim oficjalnie zinaugurowali swoją działalność. Cykliści na pierwszą trasę wybrali Nałęczów, gdzie w dniu 25.05.2013r odbyła się „Parada Rowerów”. Na starcie pojawiło się sześciu śmiałków : Jan Matysiuk , Jerzy Szafran , Sławomir Ignatowski, Agnieszka Ciekot, Łukasz Lewandowski, Damian Kwiatkowski, którzy zdecydowali się pokonać 75 kilometrową trasę. Wiodła ona z Opola Lubelskeiego przez Poniatową, Wąwolnicę z metą w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Tu opolscy cykliści spotkali się z cyklistami, którzy wyjechali z Lublina w „Paradzie Rowerów”.Oczywiście będąc w uzdrowiskowym miasteczku nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i planów na kolejne wyprawy. A sezon rowerowy w pełni. W drodze powrotnej członkowie Klubu Turystyki Rowerowej podążali w kierunku malowniczych terenów gminy Wojciechów. Odwiedzili też Bełżyce i Chodel. W komplecie, cali i zdrowi finiszowali w Opolu Lubelskim.




Rajd rowerowy Odjazdowe UFO - 12.05.2013
rajd ufo39 osób stawiło się w niedzielę dn. 12.05.2013r rano przed Urzędem Miasta , aby wziąć udział w pierwszym rajdzie organizowanym w tym roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Opolu Lubelskim. Trasa liczyła około 35 kilometrów i wiodła przez Zajączków, Grabówkę, Trzebieszę, Majdan Trzebieski, Poniatową Dąbrowę Wronowską, Plizin, Dędiny i Rudę Maciejowską z metą przy pomniku UFO w Emilcinie. Tu rowerzystom miłą niespodziankę przygotowali mieszkańcy Emilcina, którzy częstowali gości czym chata bogata. Była pyszna grochówka i ciasto , a do tego muzyka , ognisko i opowieści o tym co wydarzyło się w tej wiosce 10 maja 19787 r. W tym dniu jeden z mieszkańców miał widzieć UFO i przybyszów z kosmosu. Z sprawą tego zdarzenia Emilcin stał się jedną z najsłynniejszych wiosek w Polsce i świecie.
Przygotował – Sławomir Ignatowski



W ramach festynu kulturalno-sportowego który odbędzie się w dn.03.05.2013r rozegrane zostaną turnieje sportowe:
godz.12.00 Otwarty turniej siatkówki plażowej o Puchar Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Opolu Lubelskim
zgłoszenia do dnia 30.05.2013r w biurze MGOK ul. Ogrodowa 9 lub elektronicznie e-mail: slawomirignatowski@wp.pl lub 30 minut przed turniejem
miejsce imprezy: boiska do siatkówki plażowej Zespół Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu nLubelskim.
regulamin na stronie Ośrodka : www.mgokopolelubelskie.pl
Godz.13.00 Turniej piłki nożnej 6-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
uczestniczą: reprezentacja Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim, reprezentacja OSP gminy Opole Lubelskie, reprezentacja parafi rzymsko-katolickiej Wniebowzięcia NMP Opole Lubelskie, reprezentacja sołtysów, przewodniczących osiedli i rad sołeckich, reprezentacja dyrektorów i kierowników jednostek samorządowych.
miejsce imprezy : boisko piłkarskie Olik ul. fabryczna 28 w Opolu Lubelskim
regulamin na stronie Ośrodka : www.mgokopolelubelskie.pl
Zapowiada się wyjatkowo ciekawie 3 maja w naszym mieście pod względem sportu i rekreacji!


"Ferie 2013 na sportowo"

1.Halowy turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2000 i młodsi
termin: dnia 11.02.2013r godz.10.00
miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kluczkowicach

2.Halowy turniej piłki nożnej dziewcząt rocznik 2000 i młodsze
termin: dnia 12.02.2013r godz.10.00
miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kluczkowicach

3.Turniej tenisa stołowego chłopców rocznik 2000 i młodsi
termin: dnia 13.02.2013r godz.10.00
miejsce: Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim

4.Turniej tenisa stołowego dziewcząt rocznik 2000 i młodsze
termin: dnia 14.02.2013r godz.10.00
miejsce: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Niezdowie

5.Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców rocznik 2002 i młodsze/si
termin: dnia 15.02.2013r godz.10.00
miejsce: sala MGOK ul. Ogrodowa 9 w Opolu Lubelskim

6.Turniej piłki siatkowej dziewcząt
termin: dnia 16.02.2013r godz.14.00
miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr2 ul. Fabryczna 28

7.Turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
termin: dnia 17.02.2013r godz.9.30
miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kluczkowicach

8.XXIII halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej (futsal) o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
termin:
dnia 03.02.2013r godz.9.00
dnia 10.02.2013r godz.9.00  
24.02.2013r godz.9.00
miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim

Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo zmian, w zależności od ilości zgłoszeń do poszczególnych imprez sportowych.

przygotował – Sławomir Ignatowski

Opolskie Centrum Kultury

ul. Lubelska 30

w Opolu Lubelskim

O R G A N I Z U J E !

Turniej Siatkówki Plażowej

o Puchar Burmistrza

Opola Lubelskiego

Termin : dn.20.07.2014r godz.14.00

Miejsce : boisko do siatkówki plażowej

(kąpielisko miejskie ul. Rybacka 4)

Uwaga !

Zgłoszenie do turnieju do dnia 18.07.2014r w biurze OCK

ul. Lubelska 30 tel. 818272567 email : sekretariat@ockopolelubelskie.pl

lub 30 minut przed turniejem

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y