Relacje

Termin:
19.11.2016
20.11.2016


 

IV Młodzieżowy Koncert Charytatywny
"Dla Adasia"
dlaAdasia

W tym roku gramy dwa dni DLA ADASIA, brata Wiktorii Skrzypiec - naszej OCKowej wolontariuszki, który jak młody wojownik dzielnie zmaga się z nowotworem.
Mamy już pierwszych artystów, którzy potwierdzili chęć wsparcia naszej akcji. Mamy gwiazdę koncertu - zespół PAWKIN. Jest też wiele pomysłów aby to wydarzenie było jak zawsze wyjątkowe. Oczywiście będą aukcje wielu ciekawych fantów. Będziemy licytować w trakcie koncertu oraz na internecie.
Na bank damy z siebie 100% (albo więcej) aby przekazać swoją pozytywną energię Adasiowi, jego wspaniałej mamie, siostrze i bliskim osobom.
Potrzebna jest ta energia i przydadzą się też pieniądze, które zbierzemy podczas akcji. W przypadku trwającego już od ponad roku leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej, każdy grosz ma znaczenie.
Jest nas wiele pozytywnych osób, wolontariusze, młodzież i trochę starsza młodzież :)) zaprzyjaźniona z OCK, którzy są gotowi do działania.

Termin:
02.12.2015
godz.16.00


 

"LOp! Spełnijmy marzenie Kasi!"
Akcja charytatywna i koncert
dlakasi

02 grudnia 2015 roku odbyła się akcja charytatywna i koncert dla Kasi - uczennicy LO im. A.Mickiewicza w Opolu Lubelskim. Cel koncertu, czyli zbiórka pieniędzy na wyjazd Kasi do lunaparku w Anglii został osiągnięty. 2112zł. wpłacone na konto Fundacji Siepomaga i uzupełniło kwotę potrzebną na wyjazd. (https://www.siepomaga.pl/lunapark-kasi) Kasia napisała nam po koncercie: "Hej, Witam, Cześć! Chciałam wszystkim uczestnikom, gościom, ludziom dobrego serca, organizatorom, nowym kolegom i koleżankom z LO, przyjaciołom z gimnazjum, WSZYSTKIM WSZYŚCIUTEŃKIM z CAŁEGO SERCA podziękować za zorganizowanie i udział w koncercie,aukcjach CAŁEJ TEJ AKCJI. Jestem naprawdę pod wrażeniem że tak naprawdę ludzie którzy mnie w ogóle nie znają zaangażowali się w tą pomoc i organizację najbardziej. Pamiętajcie! "Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca". Uwierzcie mi, że to prawda sama tego nie raz doświadczyłam w szpitalu. Widziałam zdjęcia, filmiki też mi nagrali jakieś, żałuję najbardziej że nie mogłam obejrzeć tego na żywo bo z tego co wynikało z filmików i zdjęć to było lepiej niż ŚWIETNIE!!! Jeszcze raz WIELKIE DZIEKI! Trzymajcie się :) Buźka! :D" 

Termin:
14.11.2015
godz.16.00
godz.18.00


 

III Młodzieżowy Koncert Charytatywny "Gramy dla Eryka"
oraz
I Dziecięcy Koncert Charytatywny
"Dla Dominika"
3dla Eryka

W imieniu Eryka i Dominika, ich rodziców, Nieformalnej Grupy Młodzieży "Spichlerz" i wszystkich współorganizatorów chcieliśmy podziękować każdemu, kto dołożył swoją "cegiełkę" do naszego wydarzenia. Jako organizatorzy III-go Młodzieżowego Koncertu Charytatywnego (i pierwszego dziecięcego) jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni. Udało nam się w ciągu kilku tygodni przygotować i przeprowadzić dwa koncerty charytatywne, w wyniku których zebraliśmy łącznie 8358,36zł.
Większość z nas na co dzień jest uśmiechnięta, bawimy się ale też zdajemy sobie sprawę z poważnych problemów jakie dotykają naszych kolegów, przyjaciół. Młodzież, która była motorem tych wydarzeń nie ma zbyt wielu możliwości i siły sprawczej aby inaczej pomagać jak włożyć swoje umiejętności i zaangażowanie, tym sposobem pokazując, że jest gotowa wspólnie pracować w dobrym Celu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wystąpili na scenie 14 listopada - całkowicie charytatywnie. Tym, którzy zadbali o zdjęcia, informacje w mediach, obsługę techniczną i całą otoczkę obu koncertów. Dziękujemy oczywiście publiczności, na której obecność, wparcie i właśnie taką hojność bardzo liczyliśmy. Dziękujemy wolontariuszom OCK za pomoc przy organizowaniu aukcji, nauczycielom i rodzicom z Zespołu Szkół nr 2 za współorganizacje koncertu dla Dominika, Młodzieżowej Radzie Gminy w Opolu Lubelskim za swój udział. Dziękujemy Tygodnikowi Lokalnemu "Wspólnota Opolska" za patronat medialny naszych (lokalnych i dotyczących naszej wspólnoty) działań.
Tych, którzy chcą jeszcze pomagać możemy już zaprosić na kolejny koncert 2 grudnia, który będzie organizowany z myślą o wsparciu Kasi Nowaczek z gminy Łaziska.
Wraz z młodzieżą z "opolskiego ogólniaka" ;) będziemy próbować zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy aby spełnić Jej marzenie.
https://www.siepomaga.pl/lunapark-kasi

"After-migawki" - montaż wideo nadesłany przez Marcina Żywickiego:

fot. Patryk Jarosławski

dla Dominika

Galeria zdjęć z koncertu "dla Dominika"

Termin:
27.09.2015
godz.16.00


 

"Gdy myślę Polska..." - koncert
polska

W niedzielę 27 września 2015 roku odbył się koncert poświęcony obchodom Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Hołd Bohaterom złożyli: zespół Raptor, zespół Killoff, soliści oraz instruktorzy i pracownicy Opolskiego Centrum Kultury. Obchodom towarzyszyła wystawa literatury dokumentalnej i gier planszowych o tematyce historycznej.



Termin:
23.06.2015
godz.16.00


 

"Shrek - historia nieznana" - premiera
shrek

W najbliższy wtorek na deskach sceny OCK swoją premierę będzie miał spektakl "Shrek-historia nieznana". Inscenizacja przygotowana została przez grupę teatralną Carpe Diem działającą w domu kultury od kilku lat. Do spektaklu opiekunka grupy, pani Ewa Kalus zaangażowała dzieci i młodzież skupioną przy wielu działalnościach Opolskiego Centrum Kultury oraz ich instruktorów: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Ognisko Muzyczne, zespół taneczny, klub Taekwondo, plastycy. Zapraszamy na przedstawienia!



Termin:
25.04.2015
godz.18.00


 

"Bal Polski" - premiera
bal polski

„Bal Polski” to spektakl muzyczny opowiadający o ważnych momentach w historii Polski i Polaków, które miały miejsce w okresie międzywojennym. – Chcieliśmy pokazać co działo się z ludźmi, którzy musieli opuścić Lwów, zostawić tam swój dom, rodziny i wrócić do nowych granic RP – mówią aktorzy z grupy teatralnej „Pokolenie” działającej przy Opolskim Centrum Kultury. Po latach bohaterowie spektaklu spotykają się we Lwowie i wspominają co przeżyli.
Autorem scenariusza „Balu Polskiego” i reżyserem w jednej osobie jest Marek Grabowski. Za choreografię odpowiada Anna Kutyna, oświetlenie i kierownictwo muzyczne Paweł Januszek, a aranżację muzyczną Kapela Podwórkowa Apasze. Projekt graficzny plakatu: Mateusz Iwaniak. Patronat medialny wydarzenia objęli: TVP Lublin, Kurier lubelski, Radio Lublin, naszemiasto.pl oraz miesięcznik Opolanin.
fot. Sławomir Szczęsny

Termin:
26.04.2015
godz.18.00


 

Lubelska Federacja Bardów
lfb

W niedzielę 26 kwietnia 2015 roku odbył się kolejny koncert z cyklu "Bardoteka". Lubelska Federacja Bardów zagrała w składzie:

Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe

fot. Paweł Januszek

Termin:
14.04.2015
godz.17.00


 

Koncert Gospel - Heaven Up
gospel

W niedzielę 12 kwietnia 2015 na scenie Opolskiego Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert muzyki gospel w wykonaniu lubelskiego zespołu Heaven Up. Podczas koncertu swój krótki występ wraz z zespołem miały dzieci z Opola Lubelskiego i okolic, które brały udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Rafała Czarnackiego oraz Małgorzatę Klocek. Dzieci spisały się znakomicie zaskakując publiczność swoim talentem i zaangażowaniem.

fot. Paweł Januszek / Małgorzata Klocek

Termin:
15.02.2015
godz.18.00


 

Miłość i Jazz - Olga Bończyk
bonczyk

W niedzielę 15 lutego 2015 na scenie Opolskiego Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert walentynkowy pt. Miłość i Jazz. Swoim ciepłym śpiewem "kołysali" widownię: Olga Bończyk i Janusz Szrom, z towarzyszeniem zespołu w składzie: Bogdan Hołownia (fortepian), Andrzej Święs (kontrabas), Bogdan Tchórzewski (perkusja).
Publiczność mogła usłyszeć, a także zaśpiewać wraz z zespołem piosenki jednego z pionierów jazzu w Polsce - Henryka Warsa.
Zdjęcia z oficjalnego profilu fb artystki: www.facebook.com/olgabonczykofficial

Termin:
25.01.2015
godz.17.00


 

Kapela Pawła Steczkowskiego
steczkowski

Polskie kolędy i pastorałki należą do najpiękniejszych utworów muzycznych związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.
Polacy przez wieki wytworzyli ponad dziesięć tysięcy kolęd i pastorałek. Jako jedyny naród na świecie mamy kolędy adwentowe, jest to ewenement w skali światowej.
O tym wszystkim opowiedział śpiewem, muzyką i słowem Paweł Steczkowski wraz z przyjaciółmi: Pawłem Łuczakiem i Krzysztofem Miką.
Twórczość Pawła Steczkowskiego to wielobarwny świat dźwięków, pełen zaskakujących połączeń nowoczesności i tradycji. Mieszają się ze sobą dźwięki liry korbowej,akordeonu, kontrabasu,instrumentów perkusyjnych i śpiewu.
Wszystko to oddane w formie plastycznej poprzez powstawanie w takt muzyki wielkoformatowego obrazu pędzla Rafała Zawistowskiego nadaje całemu zjawisku trzeci wymiar, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

fot. Paweł Januszek

Termin:
06.01.2015
godz.15.00


 

Trzej Królowie Jadą - koncert świąteczny
tkj

6 stycznia zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy do wspólnego kolędowania. Kacper, Melchior i Baltazar wraz z kolędnikami spotkali się na Starym Rynku (Skwer Miejski) aby udać się w orszaku do Opolskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się świąteczny koncert. W koncercie udział wzięli uczniowie opolskich szkół, Chór Cantata oraz podopieczni Opolskiego Centrum Kultury.

fot. Kasia Matejko (wolontariat OCK)

 

 

Termin:
08.11.2014
godz.17.30


 

Młodzieżowy Koncert Charytatywny & ENCLOSE
charytatywny2014

Podziękowania dla Aleksandra Tekla Kuziemka za nagranie oraz Marcin Żywicki (Żywy) za montaż materiału video. Dzięki Wam możemy przeżyć jeszcze raz te dobre momenty Tak było!!!

Młodzieżowy Koncert Charytatywny – pasja, talent, zaangażowanie wystarczy aby stworzyć świetne widowisko i wesprzeć koleżankę.

To druga tego typu impreza prawie od podstaw przygotowana przez opolską młodzież. Przed rokiem zebrana w trakcie koncertu kwota - ponad 1400 złotych - została przeznaczona na pomoc dla Jakuba Górzyńskiego. Młodzieżowy Koncert Charytatywny rozpoczął się o godzinie 17.30 występami miejscowej młodzieży oraz zaproszonych młodych artystów z innych lubelskich miejscowości. W trakcie imprezy zostały przeprowadzone aukcje. Całość zakończyła się koncertem Juana Carlosa Cano z zespołem Enclose. Wynik naszej kwesty to 1300zł w szkatule + 1300zł po koncercie przekazane od ENCLOSE, razem 2600zł. Cała kwota trafiła na konto młodej osoby z gminy Opole Lubelskie, u której zdiagnozowano niedawno stwardnienie rozsiane. DZIĘKUJEMY wszystkim wykonawcom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w tworzenie koncertu oraz wspaniałej publiczności!!! Patronat medialny koncertu objęły: Polskie Radio Lublin oraz portal naszemiasto.pl.

fot. Patryk Jarosławski

prasa

 

 

Termin:
02.11.2014
godz.17.00


 

Zaduszki Jazzowe
zaduszki

Tego dnia muzyka jazzowa nastrojowo rozbrzmiewała w opolskim spichlerzu, czyli w sali kinowej OCK. Obok gospodarza, zespołu Jazz Workshop Group, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy doborowych muzyków jazzowych. Wystąpili Izabella Zając – wokal, Jarosław Małys – piano, Maciej Strzelczyk – skrzypce, Bogdan Tchórzewski – perkusja. - O godzinie 20.00 zagrał kwartet Krzysztofa Pumy Piaseckiego 4 Set.

fot. Robert Woś

 

 

Termin:
22.09.2014
godz.19.00


 

Czesław Śpiewa Solo Akt
czeslaw

Poniedziałkowe spotkanie z Czesławem z pewnością należy do udanych. Sala wypełniona po brzegi, dobry humor, w którym nie zabrakło też gorzkiej prawdy o Polakach oraz muzyka, śpiew stworzyły udany nastrój.

fot. Sebastian Buza

 

 

Termin:
21.09.2014
godz.18.00


 

Gwyn Ashton Band
gwyn ashton
Gwyn Ashton pochodzi z Australii, w wieku dwunastu lat sięgnął po raz pierwszy po gitarę i od tego czasu minęło prawie czterdzieści lat, a on zdążył zagrać na kilku kontynentach z największymi sławami bluesa. Otwierał koncerty przed m.in. Juniorem Wellsem, Rorym Gallagherem, Stevem Morsem i Albertem Lee. Nagrał też sześć płyt studyjnych, a "Radiogram" jest najnowszą w dorobku. Gwyn Ashton reprezentuje starą szkołę grania, w której liczyły się wyłącznie umiejętności muzyka i sposób, w jaki je potrafi wykorzystać w swoje twórczości. Na najnowszej płycie "Radiogram" słychać blues-rock w najczystszej postaci, z masywną, ostrą i jednocześnie bluesowo frazującą gitarą oraz rockową sekcją rytmiczną. Brzmienie gitary jest bardzo mięsiste, ale na szczęście w grze Ashtona jest sporo powietrza. Słychać też, że barwa instrumentu wyróżnia go spośród wielu wykonawców grających w tym gatunku. To samo można powiedzieć o aranżacjach, których zróżnicowanie korzystnie wpływa na jakość odsłuchu. Kompozycje raczą nas zmianami dynamiki i klimatu, co również należy pozytywnie odnotować. (magazyn Gitarzysta)
fot. Sebastian Buza



 

 

Termin:
21.06.2014
22.06.2014


 

Manufakturowe świętowanie
manufaktura2014
Międzynarodowy Festiwal Zabaw „Iskierka Przyjaźni” na kąpielisku miejskim rozpoczął tegoroczne obchody Manufaktury Smaków. Sobotni wieczór umiliły: występy, gry i zabawy przygotowane przez Powiśloków, a także gościnne grupy z Bułgarii i Węgier. Po wspólnym biesiadowaniu i tańcach, degustacji lokalnych potraw tradycyjnych oraz rozstrzygnięciu kulinarnego  konkursu na babę zagrała Kapela Bornego z Podzamcza. Późnym wieczorem organizatorzy zaprosili wszystkich biesiadujących na wspólne puszczanie lampionów szczęścia.
Manufakturowa moc grania!
Niedzielne uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym, po której w barwnym korowodzie  spotkali się mieszkańcy gminy Opole Lub.  oraz goście z Bułgarii i Węgier.
Atrakcyjnie, barwnie i zabawnie ...
przedstawiały się liczne imprezy i wystawy towarzyszące na ternie całego parku. Z historią za pan brat członkowie Stowarzyszenia Nasza Historia przygotowali prezentacje broni, mundurów i eksponatów historycznych.
W podróż do czasów średniowiecza zaprosili uczestników imprezy goście z Węgier – grupa rekonstrukcji historycznej prezentująca pokazy walk rycerskich, renesansowe tańce dworskie, a także stroje codzienne i odświętne mieszkańców zamku gminy Fuzer. Wystrzały broni, degustacja potraw średniowiecznych.
Do swych stoisk promocyjnych zapraszali również przedstawiciele okolicznych szkół.
Owocowa osada kusiła dorodnymi owocami i smacznymi przetworami producentów rolnych i przetwórców  z regionu Opola Lubelskiego. A wszystko dzięki współpracy ze Związkiem Sadowników RP i firmą FruVitaLand.
Najmłodsi bawili się nie tylko na wirujących karuzelach wesołego miasteczka, ale również w Konkursie  Kutej Maliny, tym razem przeprowadzonym w formie warsztatów.
Szczęściarze szukali pomyślności w loterii fantowej! Wśród wielu nagród znalazły się m.in.: smartfon, 2 tablety, trampolina, urządzenie wielofunkcyjne, uroczysta kolacja z noclegiem dla dwóch osób w Hotelu Słowik, 3 talony na 300 jaj:) oraz rower.
W tym samym czasie na scenie w muszli koncertowej w ramach II Święta Produktu Lokalnego odbył się konkurs na przyśpiewkę ludową oraz liczne występy towarzyszące, m.i.n. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor”.
Zanim na dużej scenie zagościła główna gwiazda wieczoru imprezę uświetniły liczne występy. Ulubieńcy programu Must be the Music mieli okazję spotkać się z grupą Pawkin. Nie mogło zabraknąć też: Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Killoff, po raz drugi w Opolu zaprezentowała się Dagmara Sprawka, finalistka konkursu „Diamenty Lublina” organizowanego przez Radio Lublin, Raptor, Beatbox (Jan Dybalski i JC Czarnowski), chearliderki ze Szkoły Podstawowej w Niezdowie.
Niesamowity!... z sercem  zagrany i zaśpiewany... koncert legendarnej grupy  Dżem spowodował, że jedna  z największych  imprez w naszym mieście będzie wspominana przez długi  czas. Usłyszeliśmy najnowsze utwory zespołu oraz oczywiście te, oczekiwane przez fanów, kultowe, niezapomniane.
Kropką nad i był oczekiwany przez tłumy pokaz fajerwerków, jak zawsze niepowtarzalny... a po nim autografy... zdjęcia...  z Maćkiem Balcarem w roli głównej:)
fot. Dominika Cieślak & Michał Zarobkiewicz
www.redge.pl
www.facebook.com/redgephotography



 

 

Termin:
04.06.2014
godz:11.00
godz:18.00


 

Recital fortepianowy
Szymona Kowalskiego
recitalkowalski
Koncert edukacyjny Szymona Kowalskiego z dn. 04.06.2014. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały koncertu pianisty oraz jego opowieści o muzyce klasycznej. Co ciekawe, młode talenty mogły także zaprezentować się przed panem Szymonem i publicznością z własnymi utworami zagranymi na fortepianie.
fot. Paweł Januszek



 

 

Termin:
16.11.2013
godz:18.00
godz:20.00

 

Młodzieżowy koncert charytatywny
"Dla Kuby"
koncert dla kuby
W dniu 16 listopada 2013r. Opolskie Centrum Kultury było gospodarzem imprezy pod nazwą Młodzieżowy Koncert Charytatywny dla Kuby. Inicjatywa tego koncertu wypłynęła od fantastycznej grupy młodzieży z pasją i sposobem na życie, reprezentowanej przez Martynę Oświecińską (Agia) i Damiana Rutynę. Postanowili oni pomóc swojemu choremu koledze Jakubowi Górzyńskiemu z Lublina. W trakcie widowiska przygotowanego przez utalentowaną młodzież z „naszego podwórka” tj. z Opola Lubelskiego, Poniatowej i okolic, mogliśmy posłuchać zespołów rockowych, hip-hopu, kilkoro solistów i obejrzeć tancerzy w swoich bardzo interesujących pokazach.Impreza nie była biletowana, liczyliśmy na hojność uczestników. Podczas trwania koncertu przeprowadzone zostały aukcje przedmiotów dostarczonych na ten cel, jak również każdy mógł wrzucić jakąś kwotę do wielkiej szkatuły, której zawartość po dwóch koncertach (godz. 18.00, godz. 20.00) wyniosła 1430zł.
Zebrane środki w 100% przekazane zostały na konto:
Credit Agricole Bank Polski
61 1940 1076 6320 5396 0000 0000
Jakub Górzyński
Lublin, ul. Zygmunta Augusta 5/13
"Pomoc dla Kuby"
W imieniu organizatorów dziękujemy wykonawcom, publiczności oraz wszystkim, którzy włączyli się do tej charytatywnej imprezy. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Wszyscy bawili się świetnie i byli pod wrażeniem stworzonego widowiska. Okazało się, że mając talent i zaangażowanie można być autorem znakomitego przedsięwzięcia.
Podczas sobotnich koncertów wystąpili: Agia, Raptor, Rashid, Wyro, Angela, Bboy JC, Żywy, Natala, Jula, Killoff, Karolina Kuś, Piotr Piróg, Karolina Gołąb, Nation of fire i Snake’s Rib, DJ Onetime.
Paweł Januszek


fot. Katarzyna Ruta-Piłat



 

 

Termin:
9.11.2013
godz:18.00

 

Elżbieta Dębska
ela

Elżbieta Dębska - niepowtarzalna polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Samodzielnie nagrała singiel "Odeszła ", który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na piewszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji "Złote Przeboje" Marka Niedźwieckiego. W listopadzie 2012 r. ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa "Kochałam cię dziś rano/I loved you in the morning", na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

  

Termin:
27.10.2013
godz:17.00

 

CeZik i Peter J. Birch
CeZik, czyli Cezary Nowak, urodził się w Gliwicach w 1985 roku. Od tamtej pory, z małymi przerwami brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! CeZik to twórca samodzielny: śpiewa od tyłu, łączy ze sobą fragmenty różnych piosenek i tworzy nowe aranżacje. Jest rozpoznawalny na youtubie, jego klipy, w tym najbardziej znane - KlejNuty, mają już miliony odtworzeń. Występuje sam, w kameralnych miejscach. Znany jest z programu Szymona Majewskiego, gdzie jako Chłopak Na Opak śpiewał od tyłu fragment utworu, którego tytuł musieli odgadnąć zaproszeni do programu goście.
W Opolu wystąpił z programem "Kameralny akt solowy". Przed Cezikiem wystąpił Peter J. Birch. Peter J. Birch naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, miasta położonego na Dolnym Śląsku.
Od  najmłodszych lat interesował się muzyką. Aktualnie  Peter J. Birch skupia się nad  promocją  płyty oraz  przygotowuje  zespołową odsłonę swojej koncertowej twórczości pod nazwą Peter J. Birch and His River Boat Band. .

 


  

Termin:
18.10.2013
godz:19.00

 

Enclose (support Nation Of Fire i KillOff)
Już kolejny raz mogliśmy gościć grupę Enclose w naszym mieście. Zespół Enclose powstał w 2011 r. w Chihuahua, w Meksyku z inicjatywy wokalisty i autora tekstów Juana Carlosa Cano oraz gitarzysty Roberto Almuina (obaj poprzednio byli członkami grupy Dxtr). Basista Shuii Andujo dołączył do formacji. W 2013 roku grupa przeniosła się do Polski. W tym okresie ukształtował się międzynarodowy charakter zespołu. Wśród członków grupy znalazł się Meksykanin Pedro Lozano (gitarzysta, były członek grupy Dxtr) oraz Flavio Rojas (basista polsko-peruwiańskiego pochodzenia). Jako pierwszy Polak do członków zespołu dołączył klawiszowiec Piotr Włodarczyk, bliżej związany z grupą od trasy koncertowej „Soul Digging Tour 2012”, następnie perkusista Ireneusz Muszyński (po uprzednim wspólnym nagraniu teledysku do singla „Over”).


  

Termin:
11.10.2013
godz:19.00

 

Kabaret z konopi
konoSkład: Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz, Radosław Kielch
Grupa założona w 2004 roku, obecnie w trzy osobowym składzie, aktywnie biorąca udział w wielu przeglądach i festiwalach kabaretowych w Polsce. Zdobywcy wielu laurów, nagród i wyróżnień m.in.
  • I Miejsce na IV Kolarzu Kabaretowym, Końskie
  • Nagroda Publiczności na V Kieleckim Oglądzie Kabaretów Studenckich KOKS, Kielce
  • I Miejsce, Nagroda Publiczności oraz Nagroda za Osobowość Sceniczną dla Krzysztofa Kubalskiego na II ŁÓdzkich Spotkaniach KAbaretowych ŁÓSKA, Łódź
  • I Nagroda i Nagroda Publiczności na III Nocy Kabaretowej Kopytko, Toruń
  • I Miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych, Warszawa
  • I Miejsce w kategorii "Piosenka kabaretowa" w Plebiscycie Scyzoryki

 

 

  

Termin:
29.09.2013
godz:17.00

 

Eddie Martin Blues

Eddie Martin w Opolu zakończył swoją pierwszą w Polsce trasę koncertową. Gitarzysta, wokalista i harmonijkarz bluesowy z Wielkiej Brytanii. Przez blisko 30 lat swojej kariery zyskał przydomek Ambasadora Brytyjskiego Bluesa. Koncertował w większości krajów Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych zdobywając za każdym razem najpochlebniejsze recenzje. Wielokrotnie nominowany i uhonorowany nagrodami w kategorii najlepszy gitarzysta, zespół bluesowy, artysta akustyczny Brytyjskich Scen Bluesowych. Na pierwszej trasie w Polsce Eddie Martin wystąpi z zespołem Łukasza Gorczycy. galeria zdjęć:


 

 

  

Termin:
15.09.2013
godz:15.00

 

Inauguracja zajęć w OCK
inauguracja

Koncertem inauguracyjnym rozpoczęliśmy zajęcia w roku szkolnym 2013/2014. Na scenie wystąpili Instruktorzy wraz z kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej i podopieczni Ogniska Muzycznego (Karolina Kuś - śpiew, Jan Dybalski - perkusja). Zaprezentowały się także zespoły działające przy OCK: Nation of Fire, KillOff oraz dziecięcy zespół wokalny Tęczowe Nutki. Dziękujemy przyjaciołom Opolskiego Centrum Kultury, uczestnikom wszystkich klubów, kół zainteresowań i ich opiekunom za liczne przybycie.

 

 

  

Termin:
04.08.2013
godz:19.00

 

Piotr Bukartyk
bukartyk

Piotr Bukartyk – autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji w Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”.

 

 

  

Termin:
04.08.2013
godz:16.00

 

Perły i perełki
pokolenie

Grupa teatralna "Pokolenie" działa przy Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lub. pod kierunkiem aktora Marka Grabowskiego. Skład zespołu stanowi młodzież gimnazjalna, licealiści oraz osoby dorosłe.
Rzepka, Samochwała, Paweł i Gaweł, Tańcowała igła z nitką, Pchła szachrajka w zupełnie nowej odsłonie nie tylko uczą, ale przede wszystkim bawią! W istocie ośmieszają, wykpiwają… nasze zachowania. Z czego się śmiejecie? sami z siebie się śmiejecie!

 

 

  

Termin:
02.08.2013
godz:20.00

 

Infradźwięki
infradzwieki

Infradźwięki to zespół z Opola Lubelskiego. Paweł Kuś, Grzegorz Łyjak i Łukasz Pruchniak. Perkusja, gitara i gitara basowa.
Po wielu latach przyjaźni i wspólnego muzykowania, zachęcani przez znajomych i Jacka Szabrańskiego zdecydowali się na nagranie swojej pierwszej płyty.
Oto kilka refleksji dotyczących granej przez nich muzyki autorstwa osób, którym zawdzięczamy powstanie płyty IN<>ME :
Atutem zespołu infradźwięki jest zestawienie zaściankowego punktu wyjścia z kameralnymi, osobistymi emocjami podanymi w stylistyce, która oprócz tego, że nosi silne znamiona indywidualizmu, wskazuje na szerokie horyzonty muzyczne. To niemal czterdziestoletni ojcowie rodzin z Opola Lubelskiego, którzy od kilkunastu lat grają dla własnej przyjemności i okazuje sie, ze wychodzi z tego coś na światowym poziomie.” Maciej Cieślak, Ścianka

 

 

  

Termin:
01.08.2013
godz:16.00

 

Jazz Band
jazzband

Jazz Band tworzą wykształceni muzycy, absolwenci akademii muzycznych i szkół o profilu muzycznym. Skład zespołu: Aneta Dąbska, Marcin Dąbski, Jarosław Goś, Piotr Gajkoś, Michał Iwanek. Muzyka jaką proponują to standardy jazzowe instrumentalne i wokalne najbardziej znanych muzyków i kompozytorów jazzu takich jak: Ch. Parker, M. Davis, D. Ellington, H. Hancock.