HEXtra - gry bitewne

Zajęcia, które wyłoniły się poniekąd z KGF „HeX”, jako odpowiedź na potrzebę organizowania spotkań dedykowanych systemom gier figurkowych. Na spotkania zapraszamy wszystkich pasjonatów gier bitewnych, malowania i rzeźbienia figurek, tworzenia makiet oraz osoby, które jeszcze tego nie próbowały a miały by na to ochotę. Do tej pory rozwinęliśmy dwa systemy, w które chętnie nauczymy grać nowych klubowiczów. Są to „Infinity” i „Umbra Turris”. W planach mamy rozwój kolejnych. Współpracujemy z lubelskim sklepem Wargamer, jeździmy na turnieje, a także sami je organizujemy. Wszystkich fanów fantasy i S-F witamy z otwartymi ramionami i zapraszamy do wspólnego grania! 

 

Wiek: 13+
Spotkania: wtorek 16:00 – 20:00
Gdzie: Opolskie Centrum Kultury, Hol
Opiekun: Sławomir Szczęsny

I Opolski Turniej Infinity odbył się 15 marca 2014 w Opolskim Centrum Kultury. Członkowie KGF „HeX” rywalizowali nie tylko między sobą ale także z zaprzyjaźnionymi graczami z Lublina. W turnieju wzięło udział 9 osób. Rozgrywki prowadzone były na czterech stołach, każdy zróżniowany pod względem terenu. Był więc stół post-apokaliptycznych ruin, był stół z urban terrin, była baza kosmiczna i klimatyczny stół z ruinkami w altermatywnym średniowieczu. Przechodząc zaś do sedna sprawy wygrana była po naszej stronie! Pierwsze i drugie miejse zajęli gracze z Opola, trzecie zaś kolega z Lublina. Nikt jednak z pustą ręką nie odszedł, bo dla każdego znalazł się drobny gadżet w nagrodę za wytrwałość. Kolejny turniej już mamy w planach! Galeria zdjęć:

W lubelskim sklepie Wargamer na ul. Świętoduskiej w lutym 2014 roku odbył się jeden z organizowanych tam turniejów „Infinity”. Pojechaliśmy tam pięcioosobową ekipą z „HeXa”. Biorąc pod uwagę, że wszystkich graczy (łącznie z nami) było dziewięciu liczyliśmy na to, że nie wrócimy bez miejsa na podium. I dobrze myśleliśmy! Zajęliśmy odpowiednio: 2, 4, 6 i 8 miejse. Wynik całkiem dobry, tym bardziej, że dwóch graczy z Opola po raz pierwszy brało udział w turnieju. Każdy z nas wracał zadowolony z wyniku i z planami na zorganizowanie kolejnego turnieju w opolskim OCK. Planujemy go na 15 marca. Wtedy wystawimy wszystkie nasze siły! Spróbujemy zająć całe podium, a nie tylko jedno z miejsc na nim! Trzymajcie kciuki! Zapraszamy do galerii:
Galeria zdjęć 2013: