Zaduszki Jazzowe - Tribute to Andrzej Zaucha. Janusz Szrom z zespołem.

szrom

W wielu miastach Polski, w najbliższych dniach odbędą się koncerty pod nazwą Zaduszki Jazzowe. W historii jako pierwsze ogólnopolskie jam session, znane dzisiaj jako pierwsze Krakowskie Zaduszki Jazzowe odbyły się 1954r., kiedy to doszło do spotkania polskich jazzmanów na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Krakowie, przy ulicy Królowej Jadwigi. Tradycja ta, jest kultywowana niezmiennie przez polskich muzyków jazzowych i również przez nas od kilku lat.

zaucha

Tegoroczne Zaduszki Jazzowe w Opolskim Centrum Kultury poświęcimy jedenemu z najwybitniejszych artystów w historii polskiej muzyki rozrywkowej Andrzejowi Zaucha. Ten charyzmatyczny wokalista obdarzony imponującą skalą głosu, genialnym wyczuciem rytmu, jazzowym feelingiem. Zaucha swoją estradową karierę zaczynał, wykonując repertuar jazzowo-rockowy, jednak największą sławę przyniosły mu popowe piosenki napisane w latach 80. ("C’est la vie - Paryż z pocztówki", "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem"). Ponadto nagrywał utwory dla filmu i telewizji. Od 1986 r. związał się ze sceną Teatru STU. Występował w popularnych spektaklach: bufet-operze "Kur zapiał", czy musicalu "Pan Twardowski", w którym ponad 130 razy zagrał tytułową rolę. 10 października 1991 roku, owacyjnie żegnany przez publiczność po udanym spektaklu, wyszedł z teatru po raz ostatni. Towarzyszyła mu 26-letnia aktorka Zuzanna Leśniak, która tego wieczoru zadebiutowała w przedstawieniu "Pan Twardowski". Wkrótce oboje stali się ofiarami strasznej zbrodni.

Opolskie Centrum Kultury zaprasza na koncert poświęcony o artyście, w którym wezmą udział muzycy – jazzmani z całej Polski: Janusz Szrom – wokal, Marcin Jarh – perkusja, Dariusz Szymańczak – bas, Piotr Wrąbel – piano oraz Bogdan Tchórzewski – konga.


28 października 2017, godz. 18.00

sala widowiskowo-kinowa Opolskiego Centrum Kultury

bilety 35 zł do nabycia sekretariat OCK,

w weekendy kasa Kina Opolanka tel. 81 827 25 67