XX DZIEŃ PAPIESKI "TOTUS TUUS"

Ze względu na panującą sytuację w kraju, impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Zapraszamy przed ekrany monitorów.  Będziemy transmitować dla Was całą imprezę na naszej stronie.

16 października to wielki dzień dla Kościoła Katolickiego. Opolskie Centrum Kultury również będzie oddawało hołd Świętemu Janowi Pawłowi II podczas obchodów XX DNIA PAPIESKIEGO "TOTUS TUUS". O godzinie 17:00 wystąpi młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach, a o 17:30 zagra Folk Kapela "Góralska Hora".

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Hołduje on rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.

Instrumentarium zespołu to:
- skrzypce I,
- skrzypce II,
- cymbały węgierskie,
- altówka,
- kontrabas.

Zespół sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Góralska Hora to jedna z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami.