Wystawa fotografii pt. "Jesień z Wędrowcem".

Od 2 do 31 października 2017 w holu Opolskiego Centrum Kultury mogą Państwo oglądać wystawę fotografii pt. "Jesień z Wędrowcem". O godzinie 16.45 zapraszamy także do Radia Progres na wyjątkowa audycję, będącą czymś w rodzaju radiowego wernisażu wystawy pana Witolda. Z podróżnikiem rozmawiać będą Panie prowadzące poniedziałkową audycje "Popołudnie przy herbatce".

"Mam na imię Witold. Pochodzę z Wielkopolski, ale mieszkałem, we Wrocławiu. Od roku 2012 przeprowadziłem się do waszego regionu, gdzie kontynuuje swe pasje. Jedną z mych pasji, jest fotografia. Idąc w ślady brata, zapisałem się do kółka fotograficznego, w szkole podstawowej. Moje wyjazdy po kraju, zawsze były z aparatem, i trwają, po dziś dzień. Fotografowanie jest oparte na konkretnych tematach. Głównym tematem są zabytki, którymi interesuję się, od 13 roku życia, aż do dziś. Był długi okres przerwy, kontynuację swych podróży rozpocząłem, od roku 1999, a w 2003r. specjalnie sprzedając auto, wędrowałem pieszo przez około 6 lat (ponad 3 tys.km).Ostatnie dziesięć lat, zwiedzam kraj za kółkiem (125 tys. km) gdyż nasz kraj, jest zbyt duży i piękny, a czas ucieka..."

Samotny Wędrowiec, wywędrował 580 wycieczek i zwiedził, ok.3500 miast, miasteczek i wsi, nie licząc, kilku tysięcy miejscowości, które ominął.

"Moja pasja fotografowania, opiera się na zatrzymaniu w kadrze, zabytków, piękna natury.
Moja przygoda z aparatem w dłoni, jest nieodpartym pochłanianiem zachodów słońca, które ścigam po kraju, a przy okazji wypatrując mieszkańców lasu, jak również obserwowanie nurtu rzek i wszystko, co jest związane z tym wielkim darem, jakim jest woda. W mojej ogromnej kolekcji zdjęć, posiadam tematy, jak - zabytki, pejzaże, plenery, zwierzęta, rośliny i wiele innych, godnych uwagi tematów. Pasja podróżowania z aparatem, jest ogromną radością, to wielki wysiłek ędrowania do miejsc, gdzie możemy tylko dotrzeć pieszo, są to - góry, lasy, bezdroża, mokradła, szlaki piesze i wodne itp..., przy czym być, czujnym i skoncentrowanym, by szczęśliwie powrócić. W mych wędrówkach po kraju i za granicą, spotykam wielu wspaniałych ludzi, co przyczynia się do dalszych wędrówek i promowania naszej pięknej Polski, poza granicami. Kraj zwiedzam autem, rowerem i komunikacją publiczną. Moim przewodnim mottem jest ,, Poznaj swój kraj, zanim
wybierzesz się do innego, ja go znam, gdyż go wywędrowałem...jest inny od innych''.
Moja wieloletnia pasja fotografowania, opiera się na zatrzymaniu tematu, w danej chwili, co godne jest mej uwagi, to również przekaz dla tych z państwa, którzy z różnych przyczyń nie docierają do takich miejsc. To również zamilkły obraz, który pragnę pozostawić dla następnych pokoleń, mój milczący obraz, ma wiele do przekazania, gdy go zgłębimy i otworzymy swą wyobraźnie, co natura i autor zdjęcia, ma do wyrażenia. Moja wieloletnia samotna wędrówka, jest dziś wielkim
osiągnięciem, czując mały niedosyt i dlatego staram się, jak tylko będą siły i czas na doskonalenie się w w mej pięknej pasji fotografowania kraju, o każdej porze roku. Dzięki mej skromnej wystawy, prezentuje moją amatorską zabawę fotografowania, traktując ją bardzo poważnie, gdyż jest ona dla mnie, pierwszą wystawą, a państwa opinie będą dla mnie drogowskazem i motywacją, dla podniesienia jakości, mych następnych wystaw.
Za co, pięknie dziękuję i pozdrawiam!"
Samotny Wędrowiec."