Wspólnie na Targach Edukacji Kulturalnej w Lublinie

sk

Współpraca zawiązana przez OCK z nauczycielami w ramach realizacji programu Młodzi Lubią Kulturę zaowocowała w Opolu Lubelskim trzema projektami, z których dwa zrealizowała Szkoła Podstawowa w Skokowie, jeden LO w Opolu Lubelskim. Efekty swojej pracy w postaci zrealizowanych projektów: „Mali artyści, Wielkie dzieła” oraz „Otwórz (się na) książkę” zaprezentowali uczniowie i nauczyciele ze SP w Skokowie w gmachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 21 listopada br.

Na Targach Edukacji Kulturalnej, bo o nich tu mowa, obok przyjaciół ze Skokowa nie mogło oczywiście zabraknąć Opolskiego Centrum Kultury członka Konwentu i partnera w realizacji trzyletniego programu Narodowego Centrum Kultury. OCK prezentowało na swoim stoisku to co jest nam najbliższe a mianowicie animację kulturalną. Choć wydzielonego miejsca dla poszczególnych wystawców było niewiele sprawnie zorganizowane zostało stoisko OCK. „W nieco przebiegły i zarazem prosty sposób zawłaszczyliśmy największą przestrzeń na nasze stoisko rozkładając przed sobą wielką plandekę z nadrukiem gry planszowej – żartuje dyrektor OCK Łukasz Król. W ten sposób byliśmy dostrzegani z daleka a nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.” Koordynatorki projektów ze Skokowa odebrały z rąk dyrektora CSK – Piotra Franaszka okolicznościowe dyplomy i upominki podczas oficjalnej uroczystości podsumowania pierwszego roku projektowego.

Cieszymy się że mała, miejsko-gminna instytucja kultury i niewielka placówka oświatowa mogły wspólnie prezentować swoją ofertę oraz efekty projektów lubelskim szkołom i instytucjom kultury – komentuje dyrektor OCK. Potwierdza to bowiem, iż pełnimy ważną rolę w regionie w dziedzinie edukacji kulturalnej, a nasza praca spotyka się z uznaniem w kręgach dużych, wojewódzkich instytucji.