Wigilia podopiecznych i przyjaciół OCK

wigilia

Koncert Wigilijny, który odbył się 18 grudnia w Opolskim Centrum Kultury był wydarzeniem wprowadzającym w nastrój zbliżających się świąt. W gronie Dyrektora, instruktorów, uczestników zajęć, sympatyków i przyjaciół OCK wysłuchaliśmy kilka kolęd i pastorałek. Koncert rozpoczął Chór Cantata na czele z Panią Krystyna Piłat. Zaśpiewała dla nas Agata Barwińska uczennica Pani Eweliny Oroń oraz Martyna Machajska solistka Pani Małgorzaty Szpunar. Zagrały dla nas Karolina Czapla uczennica Pani Agnieszki Łakomej oraz duet muzyczny Pani Agnieszki z Natalią Bednarz. Nie zabrakło kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, którą okazjonalnie poprowadził Pan Dominik Mielko z Filharmonii Lubelskiej.

Specjalnie na ta okazję dość spontanicznie powstały projekty muzyczne łączące pokolenia, a mianowicie z Tęczowymi Nutkami zaśpiewał Klub Wolontariusza, z instruktorem Pawłem Januszkiem uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim Wiktoria Ostrach, Wiktoria Kyfyk, Władysława Sichowa, Daniel Skotnicki oraz absolwent tejże szkoły Piotr Piróg.

Gościliśmy również zespół Kalina z Puszna Godowskiego, który  również dla nas zagrał i zaśpiewał. Muzycznym zakończaniem było odśpiewanie kolędy przez instruktorów i Pana Dyrektora Łukasz Króla, który następnie  złożył wszystkim życzenia. Rozdano opłatek i rozpoczął się klimat jeszcze bardziej świąteczny.

Fotorelacja: Karolina Dygus