Wielki Koncert Jubileuszowy 600 lat miasta Opole Lubelskie. 23 czerwca

kj

23 czerwca 2018 o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór o charakterze artystyczno-rozrywkowym. W scenerii zabytkowego założenia parkowo-pałacowego odbędą się dwa odmienne w formie i gatunku muzycznym koncerty.

Pierwszym z nich będzie występ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, która przeniesie słuchaczy w ŚWIAT WIELKICH PRZEBOJÓW FILMOWYCH. Na scenie wystąpi 45 muzyków pod batutą Tadeusza Wicherka. Jest to najstarsza w Polsce orkiestra symfoniczna, założona w 1881 r. jako orkiestra włościańska, dziś składająca się z zawodowych muzyków. Koncertowała m. in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Austrii, Francji, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Czechach, na Białorusi i Ukrainie oraz w wielu miastach kraju, w najbardziej prestiżowych salach koncertowych m. in.: w Filharmonii Narodowej, Sali Kongresowej PKiN, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, w Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
Znakomici muzycy zabrzmią tym razem na profesjonalnej scenie plenerowej w parku miejskim przy ul. 600-lecia w Opolu Lubelskim.

Drugi koncert to występ WARSZAWSKIEJ ORKIESTRY SENTYMENTALNEJ, a to z kolei zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar. W wykonaniu zespołu usłyszymy takie szlagiery jak: „Umówmy się na dziś”, „Tańcz mój złoty” czy „Nikodem”. Wykonywana muzyka porwie słuchaczy do tańca, na zadaszonej i oświetlonej drewnianej podłodze czyli zaplanowana POTAŃCÓWKA.

Istotnym wydarzeniem podczas Wielkiego Koncertu Jubileuszowego 600 lat miasta Opole Lubelskie będzie uroczyste wręczenie odznaczeń „Przyjaciel Opola Lubelskiego”

Już dziś zapraszamy postaramy się zadbać aby wieczór był spędzony atrakcyjnie dla najmłodszy i tych starszych, żeby było coś dla duszy i ciała niezależnie od wieku ;-)

Zapraszamy również na poczęstunek przygotowany przez lokalne firmy gastronomiczne:Hotel&Spa Montis w Poniatowej, Hotel Słowik w Poniatowej,Zajazd Pustelnia, Sadyba Rozalin,Restauracja „Staroopolska” w Opolu Lubelskim, Nowa Piwnica Smaków w Opolu Lubelskim, Restauracja Dworzec PKS w Opolu Lubelskim, Restauracja „Cukrownia”, Kościuszko catering – sala bankietowa.

kj

23 czerwca /sobota/park miejski/ godz.19.00/ wstęp wolny