V Opolska Gala Sportu za nami

gala

W dniu 16.11.2017r odbyła się  V Opolska Gala Sportu . Program gali:
- podsumowanie Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017 (wręczenie pucharów, dyplomów, upominków i prezentacja multimedialna)
- prezentacja dokonań i osiągnięć sportowych UKS Dubler, UKS Olimp i Krystiana Cioska (wręczenie pucharów, dyplomów i nagród ufundowanych przez Urząd Miejski w Opolu Lub)
- rozmowa ze sportowcami „gość specjalny gali”
- występ artystyczny
- słodki poczęstunek (tort)

Organizatorzy imprezy to Opolskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Opolu Lubelskim
Gala stanowiła zwieńczenie Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji sportowej uczestniczyło osiem szkół podstawowych działających na terenie gminy Opole Lubelskie.
Współzawodnictwo sportowe wygrał Szkoła Podstawowa  Nr1 w Opolu Lubelskim, na drugim miejscu  uplasował się Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach, a na trzecim Szkoła Podstawowa w Skokowie.
Uczniowie rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Między innymi w mini piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej a także biegach przełajowych,badmintonie czwórboju i tenisie stołowym, punkty zdobywali zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i grach zespołowych.
Na gali zabraknąć nie mogło opolskich mistrzów , czyli dziewcząt i chłopców z UKS Dubler (piłka nożna), siatkarzy z UKS Olimp i Krystiana Cioska – Vice Mistrz Polski kadetów w boksie.
Dużą atrakcją tegorocznej gali była obecność czterech specjalnych gości naszej gali:  
Krystiana Cioska – Vice Mistrz Polski kadetów w boksie, jego trenera Ryszarda Murata,
piłkarzy Karola Kality i Szymona Raka.
Każdy goście Gali  wspominał  początki i przebieg swojej kariery sportowej jako zawodnik lub
trener - rozmowę przeprowadził Tomasz Jasik    
Puchary, nagrody i upominki otrzymali najlepsi sportowcy gminy z rąk Dariusza Wróbla
Burmistrza Opola Lubelskiego.
V edycja Gali Sportu była wzbogacona również o występy artystyczne
Oprócz porywajacych występów cheerleaderek z Niezdowa i OCK nowością był sympatyczny  występ trio wokalno-tanecznego instruktora ds. muzycznych Eweliny Oroń wraz z dwoma uczenicami Sylwia Żyszkiewicz i Weronika Król w utworze Marii Koterbskiej pt. „Bo mój chłopiec w piłkę kopie”
Na zakończenie dla wszystkich uczestników gali, Urząd Miejski  przygotowała słodką niespodziankę – tort w kształcie ryngu bokserskiego.
 
przygotował – Sławomir Ignatowski