Udany debiut "Pokolenia"

4 kwietnia br. w ramach Przeglądu teatrów młodzieżowych i kabaretów Scena Młodych, organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie, grupa teatralna 'Pokolenie" z M-GOK w Opolu Lub. zaprezentowała program kabaretowy "Perły i perełki".
Scenariusz programu opartego na bajkach Juliana Tuwim i Jana Brzechwy przyniósł sukces. "Perły i perełki" spodobały się publiczności, czego dowodził gorący aplauz podczas przeglądu, który odbywał się w Warsztatach Kultury w Lublinie. Świetna scenografia, dźwięk, charakteryzacja doskonale oddały charakter występu. Zaangażowanie instruktora oraz kilkumiesięczną pracę całego zespołu doceniło jury konkursu przyznając wyróżnienie instruktorskie dla Marka Grabowskiego za teatralna integrację pokoleń w programie kabaretowym "Perły i perełki", a także wyróżnienia za "młodość ducha" dla aktorów: Anny Podgajnej, Ryszarda Możdżenia oraz Marka Plisa. Występ na Przeglądzie "Sceny Młodych" był dla nas premierowy i mimo początkowych obaw okazał się naprawdę udany i pełen pozytywnych emocji. Kontakt z żywo reagującą publicznością dał nam jeszcze większa motywację do grania i realizowania się na scenie. "Perły i perełki" tak bardzo odbiegały od współczesnych tendencji teatrów młodzieżowych, że były dla wszystkich dużym zaskoczeniem i wzbudziły entuzjazm wśród widzów i jury. Przekonaliśmy się, że to co jest dla nas dobrą zabawą przynosi także radość innym i chcemy to kontynuować dalej -mówi Marek Grabowski, instruktor "Pokolenia".
Rzepka, Samochwała, Paweł i Gaweł, Tańcowała igła z nitką Pchła szachrajka w zupełnie nowej odsłonie nie tylko uczą , ale przede wszystkim bawią! W istocie ośmieszają, wykpiwają… nasze zachowania. Z czego się śmiejecie? sami z siebie się śmiejecie!
Grupa "Pokolenie" działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lub. pod kierunkiem aktora Marka Grabowskiego od października 2012 r.; skład zespołu stanowi młodzież gimnazjalna, licealiści, osoby dorosłe.