Żużlowe Kino Samochodowe - Plac Targowy

kino targ

W sobotni wieczór serdecznie zapraszamy wszystkich na troszkę dłuższa chwilę relaksu przed wielkim ekranem w plenerze. W programie przewidziane są trzy projekcje. Pierwszą będzie prezentacja prac po warsztatowych, następnie 2 krótkometrażowe filmy wyreżyserowane przez Piotra Stasika i Tomasza Wolskiego. Wieczór zakończymy filmem „Księga ocalenia”.

Dla chętnych bez samochodu przewidziane leżaki.

„KONIEC LATA” - reżyserii Piotra Stasika z 2010 r. Dokument „Koniec lata" przedstawia losy trzech uczniów Szkoły Kadetów w Penzie na południu Rosji. Bohaterowie różnią się od siebie wiekiem i stopniem zaawansowania w nauce. Najmłodszy, Artiom (7 lat),dopiero rozpoczyna swoją edukację, z kolei najstarszy, Maxim (16 lat), uczęszcza do jednej z ostatnich grup. Między tą dwójką chłopców jest jeszcze jedenastoletni Kiril. Stasik tak zestawia historię chłopców, że otrzymujemy – podobnie jak w „Siedmiu kobietach w różnym wieku” Kieślowskiego – jednostkowy portret człowieka, składający się z konkretnych etapów życia różnych osób.

„AKTORZY” - reżyseria Tomasz Wolski z 2009r. Dokument przedstawia zbiorowy portret kilku aktorów, legend polskiego filmu, którzy zostali uchwyceni podczas pracy na planie filmowym Jacka Bławuta "JESZCZE NIE WIECZÓR". Kamera przygląda się m.in. Ninie Andrycz, Romanowi Kłosowskiemu, Beacie Tyszkiewicz, Irenie Kwiatkowskiej w przerwie pomiędzy ujęciami.

„KSIĘGA OCALENIA” - reżyseria Albert Hughes, Allen Hughes z 2010r. Samotny nieznajomy przemierza świat po przejściu apokalipsy. Strzeże księgi, która może ocalić ludzkość (dramat przygodowy, SCI-FI).

ŻUŻLOWE KINO SAMOCHODOWE!!!

kiedy – 22 sierpnia 2015r. SOBOTA

miejsce – Plac Targowy ul. Podzamcze

start – 20:00

Wstęp wolny!