Trzy dni warsztatów muzycznych w Opolskim Centrum Kultury – „Jazz i muzyka rozrywkowa”.

warsztaty jazzowe
Warsztaty przeprowadzili instruktorzy Opolskiego Centrum Kultury: Aneta Dąbska – śpiew, Marcin Dąbski – gitara elektryczna, Daniel Rutkowski – perkusja, Paweł Januszek – instrumenty klawiszowe oraz Michał Studniarek – gitara basowa. Pod ich okiem można było spróbować swoich sił w graniu zespołowym, poznać podstawy teorii jazzowej oraz tajniki związane z techniką śpiewu i gry na poszczególnych instrumentach. Warsztaty przeznaczone były zarówno dla osób biegle poruszających się w stylistyce jazzowej i rozrywkowej, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym nurtem muzycznym.
Na weekendowe zajęcia zaplanowane w dniach 22-24.11.2013 zgłosiło się kilkanaście osób, w większości młodzieży muzykującej z Opola Lubelskiego i okolic. Mamy mały niedosyt, ponieważ mieliśmy możliwość przyjąć nawet ponad 20 osób. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku liczba uczestników wzrośnie, ponieważ mamy bardzo dobre warunki do prowadzenia tego typu zajęć. Mamy też świetnych instruktorów, którzy z pasją i zaangażowaniem starają się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie młodym adeptom muzyki, którzy na co dzień biorą udział w wielu projektach muzycznych, a także są wykładowcami i nauczycielami w lubelskich szkołach muzycznych i uczelniach.
Była to druga edycja warsztatów instrumentalno-wokalnych. Pierwsza odbyła się w 2011r. w poprzedniej siedzibie M-GOK. W 2012r. odbyły się także warsztaty przeznaczone dla osób śpiewających, natomiast na początku bieżącego roku, w ferie zimowe zorganizowaliśmy warsztaty bluesowo-rockowe dla młodzieżowych zespołów muzycznych. Zarówno o poprzednich jak i tych ostatnich wszyscy uczestniczący wypowiadają się bardzo pozytywnie.
Uczestnicy z sekcji instrumentalnej tegorocznych warsztatów pracowali nad standardami jazzowymi Herbiego Hancocka – „Chameleon” i „Cantaloupe Island”, natomiast wokaliści opracowali utwory: „Hit the road Jack!”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu” oraz „Isn't She Lovely”.
Przez trzy dni wspólnych ćwiczeń i muzykowania warsztatom towarzyszyła świetna atmosfera.
Na zakończenie odbył się koncert, podczas którego kadra prowadząca i uczestnicy zaprezentowali między innymi efekty trzech dni wspólnej pracy.
Zapraszamy do korzystania z oferty muzycznej OCK, warsztatów, a także na stałe zajęcia w naszym ognisku muzycznym.

Paweł Januszek