Szanty i Ryby w Opolu Lubelskim - 23 lipca 2017

szanty

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejną edycję wydarzenia plenerowego „Szanty i Ryby w Opolu Lubelskim”, które na stałe wpisało się na mapę imprez cyklicznych organizowanych przez OCK.  W tym roku na scenie zaprezentują się: szantyman Sławomir Stefaniak oraz zespoły wykonujące szanty i muzykę żeglarską „W stronę portu” oraz „Kliper”.

Spotkamy się nad wodą przy ul. Rybackiej więc już dziś zapraszamy do udziału w konkursach. W tym roku Lokalna Grupa Działania partner wydarzenia przeprowadzi w trakcie imprezy konkurs kulinarny „PO PROSTU PSTRĄG” oraz „RODZINNE WYŚCIGI KAJAKOWE”. Do wygrania w konkursach będą liczne nagrody m.in. dwuosobowe kajaki pneumatyczne. Regulaminy konkursowe, karty zgłoszenia i informacje znajdziecie na stronie LGD „Owocowy Szlak”.  Tradycyjnie już dzięki gospodarstwu rybackiemu „Pstrąg Pustelnia” odbędzie się konkurs „ŁAPANIA PSTRĄGA”, w którym co roku biorą udział dzieci i dorośli, rywalizacja i kibicowanie dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Podczas „Szanty i Ryby” odbędzie się również Turniej Wodnej Piłki Siatkowej opolskiego RADIA PROGRES, na który zapraszamy czteroosobowe drużyny. Zachęcamy całe rodziny, firmy, instytucje, organizacje, a także mieszkańców Opola Lubelskiego i okolic do wspólnej zabawy i podjęcia pozytywnej rywalizacji.
Podczas tej edycji  „Szanty i Ryby” poznamy również czym jest pirografia. Pokazy warsztatowe w wykonaniu Wojciecha Rzepki (www.wypalam.pl). Atrakcją będzie również pokaz robienia łodzi w wykonaniu Mateusza Tabaki z Basonii.

Od samego rana w dniu imprezy odbywać się będą zawody wędkarskie, o które zadba PZW SAZAN z Opola Lubelskiego, zaś po południu zaplanowane są przejażdżki motorowodne.  
Nie zabraknie tego dnia w plenerze naszej biblioteki, która pojawi się z propozycjami nie tylko na długi wakacyjne popołudnia lecz także na gorące plaże.  Odwiedzi nas również „Karpiowóz”, będą atrakcje dla dzieci – gry, zabawy, dmuchańce, i najważniejsze pyszny, świeży, grillowany pstrąg oraz zupa z karpia, którą poczęstuje uczestników imprezy restauracja Hotelu Montis.
 
A to wszystko 23 lipca na Kąpielisku Miejskim  w Opolu Lubelskim, ul. Rybacka.
Już dziś zapraszamy na SZANTY I RYBY. Startujemy po obiedzie ;-)

PROGRAM IMPREZY PLENEROWEJ

Szanty i Ryby
w Opolu Lubelskim
23 lipca 2017

6.00 Rozpoczęcie Otwartych Zawodów Spławikowo-Gruntowych „O Puchar Dyrektora OCK”
15.45 Otwarcie imprezy, wręczenie pucharów wędkarzom
16.00 Koncert zespołu „W stronę portu” cz. 1 - piosenka żeglarska / szanty
16.45 – 17.15 Rodzinny konkurs wyścigów kajakowych
17.30 – 18.15 Występ Sławomira Stefaniaka – piosenka żeglarska / szanty
18.15 - Konkurs na łapanie pstrąga gołymi rękoma (basen pod sceną) oraz konkurs kulinarny „PO PROSTU PSTRĄG”
18.30 – 20.00 Koncert zespołu „W stronę portu” cz. 2
Gry i zabawy dla dzieci
20.00 Koncert zespołu KLIPER - piosenka żeglarska / szanty (45’)
21.00 Koncert zespołu KLIPER - piosenka żeglarska / szanty (45’)

Imprezy towarzyszące:
- Turniej Wodnej Piłki Siatkowej z Radiem Progres,
- stoisko „Plenerowej biblioteki”,
- przejażdżki motorowodne,
- pokaz wykonywania łodzi,
- grillowanie pstrąga,
- urządzenia pneumatyczne,
- zawody kajakowe.

Organizatorzy:
Opolskie Centrum Kultury
Gmina Opole Lubelskie
Gospodarstwo Rybackie PSTRĄG PUSTELNIA

Partnerzy:
PZW „SAZAN” Koło w Opolu Lubelskim
LGD Owocowy Szlak