Słoneczny Piknik w Dzień Dziecka. Otwarcie parku miejskiego

Słoneczny Piknik
Na ten dzień czekało wielu mieszkańców Opola. Nowy park to idealne miejsce zarówno do aktywnego wypoczynku jak i odpoczynku w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego szumu. Uroczyste otwarcie parku odbyło się 1 czerwca podczas „Słonecznego Pikniku czyli Dnia Dziecka w Parku Miejskim”. Mimo nie najlepszej pogody w ten dzień "nowy" park odwiedziło ok. 3 tys. osób.
Większość atrakcji przygotowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Gminę Opole Lubelskiego z oczywistych powodów skierowana była do dzieci, jednak także dorośli mogli tego dnia miło spędzić popołudnie w parku. Podczas pikniku odbyły się m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego. Kolejną atrakcją były pokazy sokolnicze czyli pokaz lotów ptaków drapieżnych. Ptaki drapieżne należą do najbardziej zwinnych, najinteligentniejszych i najszybszych ptaków występujących w przyrodzie. Mimo, że często żyją obok ludzi bardzo rzadko można je obserwować w ich naturalnym środowisku, dlatego tego typu pokazy są nie lada gratką nie tylko dla najmłodszych. Na pokazie zobaczyć można było sokoła pustułkę, puchacza bengalskiego, sowę płomykówkę i jastrzębia harrisa. Wieczorem odbył się pokaz fireshow czyli spektakl z wykorzystaniem ognia. Niezwykle widowiskowy pokaz polegający na manipulacji płonącymi przedmiotami. Dodatkowo, po zmroku, 10 wybranych drzew w parku rozbłysło świetlnymi iluminacjami. Na zakończenie imprezy zagrał zespół Zdrowa Woda. Ponadto podczas imprezy można było podziwiać występy opolskich zespołów młodzieżowych, odbyła się Rewia Piosenki Dziecięcej, zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Motycza.
Po raz kolejny, podczas obchodów święta dzieci, M-GOK wraz z opolskim oddziałem PCK zorganizował akcję charytatywną: w ramach akcji odbyło się znakowanie rowerów oraz aukcja prac plastycznych. Udało się zebrać około 700 zł, kwota ta w całości została wykorzystana na rzecz chorych dzieci z Gminy Opole Lubelskie.