Rowerowy ultramaraton "Piekny Wschód" - punkt kontrolny przy OCK

W sobotę 27 kwietnia przez Opole Lubelskie przejechał Rowerowy Ultramaraton „Piękny Wschód”. Jest to cykliczna impreza popularyzująca kolarstwo szosowe i turystykę rowerową. Organizatorem tego wymagającego sprawdzianu wytrzymałości w długodystansowej jeździe na rowerze jest Parczewska Grupa Rowerowa, na czele z prezesem Włodzimierzem Oberdą, komandorem ultramaratonu.

Maraton jest pierwszą eliminacją do Pucharu Polski w Ultramaratonach kolarskich, można tu uzyskać kwalifikację do BBT 2020. Dwa dystanse do wyboru: 262 km oraz 526 km.
Jednym z celów maratonu mającego swój start i metę w Parczewie jest promocja miejscowości oraz terenów wschodniej Polski, przez które przebiega trasa zawodów. W tym roku jeden z punktów kontrolnych na dystansie „Trasa 500” znajdował się w Opolu Lubelskim.
Na 244 kilometrze trasy zameldowało się 172 zawodników, w tym sześć kobiet. Mogli skorzystać z napojów, posilić się i odpocząć. Część zawodników robiła sobie dłuższy postój, a część licząc na najlepszy wynik starała się szybko zameldować w PKT i jechać dalej.