Rajdy rowerowe "Majówka" - relacja

Rajd rowerowy „Rowerem z Biało-Czerwoną”

W dniu 02.05.2021r opolscy rowerzyści pokonali 53 km, ich trasa wiodła przez następujące miejscowości : start przed Urzędem Miejskim w Opolu Lubelskim, Niezdów, Łaziska, Kamień, Solec nad Wisłą, Przedmieście Dalsze, Lipsko W drodze powrotnej z Lipska, grupa odpoczywał w nowo otwartej stanicy dla rowerzystów w miejscowości Kolonia Nadwiślańska.

Każdy z uczestników rajdu, skonsumował wcześniej przygotowany posiłek. Po około 40 minutach odpoczynku, grupa ruszyła w drogę powrotną do Opola Lubelskiego. Pogoda : deszcz, wiatr, mimo tak trudnych warunków atmosferycznych nastroje i dobra forma fizyczna została do końca.

Rajd rowerowy z okazji Święta Narodowego 3 Maja

W dniu 03.05.2021r opolscy rowerzyści pokonali 48 km, ich trasa wiodła przez następujące miejscowości : start przed Urzędem Miejskim w Opolu Lubelskim, Zagrody, Jankowa, Pomorze, Kazmierzów, Głusko, Karczmiska I, Karczmiska II, Wymysłów, Niezabitów, Kowala, Henin, Poniatowa, Leśniczówka, Rozalin, Kazmierzów, Bielsko, Pomorze, Kleniewo, Jankowa, meta Opole Lubelskie. W drodze powrotnej grupa odpoczywał w Bielsku gmina Karczmiska w altance usytuowanej na placu zabaw. Każdy z uczestników rajdu zaangażował się w przygotowanie ogniska

celem przygotowania pieczonej kiełbaski. Po około 50 minutach odpoczynku, grupa ruszyła w drogę powrotną do Opola Lubelskiego. Pogoda : duży wiatr, deszcz, mino tak trudnych warunków atmosferycznych nastroje w grupie i dobra forma fizyczna została do końca.

Przygotował: Sławomir Ignatowski