„Orszak Trzech Króli” - 06.01.2017r.

tkj

„Orszak Trzech Króli” to wydarzenie nie tylko religijne, ale również społeczne, promujące wartości rodzinne, integrujące lokalną społeczność, budujące więzi z miastem i jego mieszkańcami. Chcielibyśmy, żeby stał się okazją do fantastycznych, głębokich przeżyć wspólnego, rodzinnego świętowania Tajemnicy Bożego Narodzenia. Przyszło roczny orszak odbędzie się pod hasłem „POKÓJ I DOBRO” autorstwa Św. Franciszka z Asyżu. Scenariusz Orszaku opowiada o stworzeniu, przyrodzie i jej ochronie. Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców (zwłaszcza dzieci) i turystów, których w okresie świątecznym nie brakuje w większych miastach Polski.
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta Opole Lubelskie.Trzej Królowie złożą dary: mirrę, kadzidło i złoto w szopce na skwerku Opolskiego Centrum Kultury, gdzie również wspólnie rozpoczniemy wspólne kolędowanie na świeżym powietrzu.
Podczas uroczystości orszakowych odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na „Strój Biblijny z szopki Bożonarodzeniowej”, do którego udziału zapraszamy (szczegóły na stronie internetowej www.ockopolelubelskie.pl oraz na Facebooku)
6 stycznia 2017 o godzinie 18.00 w sali widowiskowo-kinowej Opolskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
Do udziału w orszaku zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli – całe rodziny: dzieci i młodzież, rodziców, dziadków, a także nauczycieli, wychowawców i opiekunów, przedstawicieli instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz wolontariuszy (bez względu na wiek).Każdy uczestnik otrzyma koronę i śpiewnik.
Organizatorem orszaku jest Opolskie Centrum Kultury, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.
Serdecznie zapraszamy!
tkj