Opolski Orszak Trzech Króli

o

Już po raz kolejny spotkamy się dniu 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. My  wspólnie pójdziemy w „Orszaku Trzech Króli”, który przy śpiewie kolęd przejdzie ulicami miasta Opole Lubelskie.
Szczegółowy program:
10.00 – Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim
11.00 – rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli ulicami miasta
11.30 – wspólne kolędowanie przy szopce bożonarodzeniowej przed Opolskim Centrum Kultury
12.15 – koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej (sala widowiskowo – kinowa w OCK)
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Gwiazda kolędnicza”,
- Jasełka Misyjne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim

„Orszak Trzech Króli” to wydarzenie nie tylko religijne, ale również społeczne, promujące wartości rodzinne, integrujące lokalną społeczność, budujące więzi z miastem i jego mieszkańcami. Chcielibyśmy, żeby stał się okazją do fantastycznych, głębokich przeżyć wspólnego, rodzinnego świętowania Tajemnicy Bożego Narodzenia.
Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.
Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.
Do udziału w orszaku zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli – całe rodziny: dzieci i młodzież, rodziców, dziadków, a także nauczycieli, wychowawców i opiekunów, przedstawicieli instytucji i organizacji oraz Wolontariuszy (bez względu na wiek).
Organizatorem orszaku jest Opolskie Centrum Kultury, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.