Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2022

Burmistrz Opola Lubelskiego zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2022

O godz. 10:00 – uroczystości na Skwerze Miejskim – ul. Stary Rynek. Wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie hymnu, przemówienia okolicznościowe, manifestacja patriotyczna ulicami miasta i złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej:

- ul. Kolejowa – przy pomniku Matki Boskiej Królowej Polski

- ul. Puławska – przy kamieniu KEDYWU AK i Dębach Katyńskich

- ul. Lubelska – przy Krzyżu Smoleńskim, tablicy BCH oraz pomniku Tadeusza Kościuszki.

Następnie o 12:00, tradycyjnie, w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy na Skwerze odbędzie się koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

O godz. 13:30 zapraszamy do udziału w Biegu Niepodległości. Dla wszystkich uczestników biegu przewidziane są pamiątkowe  medale.   

O godz. 16.00 zapraszamy mieszkańców na część artystyczną do Opolskiego Centrum Kultury. W programie występ uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, laureatów Festiwalu Piosenki Patriotycznej oraz koncert Doroty Szostak-Gąski – mezzosopran, Jakuba Gąski – tenor i Agnieszki Schulz – Brzyskiej - fortepian.