Mity wokół historii Żołnierzy Wyklętych - spotkanie z Kajetanem Rajskim

wykleci

Opolskie Centrum Kultury wraz z organizacją Patrioci Opole Lubelskie zapraszają na spotkanie z Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym kwartalnika "Wyklęci", którego tematem będą "Mity wokół historii Żołnierzy Wyklętych". Celem konferencji będzie omówienie celów powstania antykomunistycznego oraz rozprawienie się z pomówieniami, które środowiska nieprzychylne ideologii narodowej oraz patriotycznej, przytaczają w celu jej kompromitacji.

Kajetan Rajski - polski historyk i publicysta, redaktor naczelny kwartalnika "Wyklęci". Autor książek, m.in. rozmów z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. Student prawa i teologii. W swojej działalności podejmuje wysiłki w celu edukacji społeczeństwa i przedstawiania prawdziwej historii na temat polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego działającego głównie w latach 1944-1953 (ostatni z żyjących wyklętych zginął w 1963 roku).

Patrioci Opole Lubelskie - nieformalna organizacja powstała w lutym 2016 roku działająca na terenie powiatu Opolskiego mająca na celu zrzeszanie ludzi o poglądach narodowo-katolickich i konserwatywno-wolnościowych w celu promowania myśli narodowo-patriotycznej oraz wolnościowo-konserwatywnej w naszym mieście i okolicach. W dotychczasowej działalności podejmowaliśmy działania takie jak porządkowanie pomników bohaterów wojennych, uczestniczyliśmy w akcji oddawania krwi, organizowaliśmy zawody sportowe z cyklu Sport-Zdrowie-Nacjonalizm, czy organizowaliśmy zbiórkę na rzecz przywracania pamięci o "Żołnierzach Wyklętych".

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 lutego 2018 roku o godzinie 17:00

Miejsce: Muzeum Multimedialne ul. Strażacka 1.

wykleci