Manufakturowe świętowanie

manufaktura2014
Międzynarodowy Festiwal Zabaw „Iskierka Przyjaźni” na kąpielisku miejskim rozpoczął tegoroczne obchody Manufaktury Smaków. Sobotni wieczór umiliły: występy, gry i zabawy przygotowane przez Powiśloków, a także gościnne grupy z Bułgarii i Węgier. Po wspólnym biesiadowaniu i tańcach, degustacji lokalnych potraw tradycyjnych oraz rozstrzygnięciu kulinarnego  konkursu na babę zagrała Kapela Bornego z Podzamcza. Późnym wieczorem organizatorzy zaprosili wszystkich biesiadujących na wspólne puszczanie lampionów szczęścia.
Manufakturowa moc grania!
Niedzielne uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym, po której w barwnym korowodzie  spotkali się mieszkańcy gminy Opole Lub.  oraz goście z Bułgarii i Węgier.
Atrakcyjnie, barwnie i zabawnie ...
przedstawiały się liczne imprezy i wystawy towarzyszące na ternie całego parku. Z historią za pan brat członkowie Stowarzyszenia Nasza Historia przygotowali prezentacje broni, mundurów i eksponatów historycznych.
W podróż do czasów średniowiecza zaprosili uczestników imprezy goście z Węgier – grupa rekonstrukcji historycznej prezentująca pokazy walk rycerskich, renesansowe tańce dworskie, a także stroje codzienne i odświętne mieszkańców zamku gminy Fuzer. Wystrzały broni, degustacja potraw średniowiecznych.
Do swych stoisk promocyjnych zapraszali również przedstawiciele okolicznych szkół.
Owocowa osada kusiła dorodnymi owocami i smacznymi przetworami producentów rolnych i przetwórców  z regionu Opola Lubelskiego. A wszystko dzięki współpracy ze Związkiem Sadowników RP i firmą FruVitaLand.
Najmłodsi bawili się nie tylko na wirujących karuzelach wesołego miasteczka, ale również w Konkursie  Kutej Maliny, tym razem przeprowadzonym w formie warsztatów.
Szczęściarze szukali pomyślności w loterii fantowej! Wśród wielu nagród znalazły się m.in.: smartfon, 2 tablety, trampolina, urządzenie wielofunkcyjne, uroczysta kolacja z noclegiem dla dwóch osób w Hotelu Słowik, 3 talony na 300 jaj:) oraz rower.
W tym samym czasie na scenie w muszli koncertowej w ramach II Święta Produktu Lokalnego odbył się konkurs na przyśpiewkę ludową oraz liczne występy towarzyszące, m.i.n. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor”.
Zanim na dużej scenie zagościła główna gwiazda wieczoru imprezę uświetniły liczne występy. Ulubieńcy programu Must be the Music mieli okazję spotkać się z grupą Pawkin. Nie mogło zabraknąć też: Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Killoff, po raz drugi w Opolu zaprezentowała się Dagmara Sprawka, finalistka konkursu „Diamenty Lublina” organizowanego przez Radio Lublin, Raptor, Beatbox (Jan Dybalski i JC Czarnowski), chearliderki ze Szkoły Podstawowej w Niezdowie.
Niesamowity!... z sercem  zagrany i zaśpiewany... koncert legendarnej grupy  Dżem spowodował, że jedna  z największych  imprez w naszym mieście będzie wspominana przez długi  czas. Usłyszeliśmy najnowsze utwory zespołu oraz oczywiście te, oczekiwane przez fanów, kultowe, niezapomniane.
Kropką nad i był oczekiwany przez tłumy pokaz fajerwerków, jak zawsze niepowtarzalny... a po nim autografy... zdjęcia...  z Maćkiem Balcarem w roli głównej:)

fot. Dominika Cieślak & Michał Zarobkiewicz
www.redge.pl
www.facebook.com/redgephotography