Młynarski kontra Osiecka - koncert. Zapraszamy 20.11.2021

Opolskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na niepowtarzalny, klimatyczny koncert pt. "Młynarski kontra Osiecka". Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowo-kinowej Kina Opolanka, w dniu 20 listopada 2021r. o godz. 18.00. Wstęp: 40zł. Bilety do nabycia w kasie Kina Opolanka oraz na stronie Eko-Bilet: https://ekobilet.pl/ock-opolelubelskie/mlynarski-kontra-osiecka-40225

Nie ma Polaka, który nie potrafiłby zanucić piosenki „Jesteśmy na wczasach” czy „Niech żyje bal”.
Stworzyli ponadczasowe teksty, aktualne, mądre, kompletne!
Wojciech Młynarski? Czy Agnieszka Osiecka? Czyje wersy bardziej trafiają do publiczności? Może uda nam się wspólnie odpowiedzieć na to pytanie podczas koncertu…
Śpiewają Beata Marczewska i Mateusz Grabowski.
Przy fortepianie Adam Snopek.

Piosenki, które będzie można usłyszeć, to m. in.:
Kocham Cię życie
Odkryjemy miłość nieznaną
Jesteśmy na wczasach
Nie ma jak u mamy
Uciekaj moje serce
Róbmy swoje
Wszystko mi mówi, że mnie ktoś mnie pokochał
Moje serce to jest muzyk
Niech żyje bal
Bądź moim natchnieniem
Małgośka
Wariatka tańczy
Piosenka o okularnikach

Beata Marczewska – wokalistka i aktorka, pracująca przez ponad 10 lat w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorką Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie. Od 6 lat prowadzi własną Agencję Artystyczną theART – produkuje koncerty, przedstawienia teatralne i programy kabaretowe, które prezentuje widowni w Europie.

Mateusz Konrad Grabowski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu. Studiował aktorstwo w Thomas Bernhard Institut na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w Austrii. Przed nauką w szkole teatralnej uczył się w Studium Musicalowym przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Współpracował m. in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Gerhart Hauptmann Theater Zittau (Niemcy), Teatrem Klinika Lalek z Wolimierza, Theater 89 w Berlinie, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.

Adam Snopek – ukończył klasę fortepianu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Śląskim, Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Jest laureatem międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.