Laur Aktywnego Seniora 2016 wręczony!

ls

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych 4 października już po raz trzeci wręczony został Laur Aktywnego Seniora. W tym roku Opolskie Centrum Kultury w skład kapituły powołało: Łukasza Króla - dyrektora Opolskiego Centrum Kultury, Dariusza Turzynieckiego – sekretarza gminy, Justynę Kocon – dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Piotra Piróga - wolontariusz OCK. Kluby, stowarzyszenia działające na terenie gminy Opole Lubelskie miały za zadanie wybrać spośród siebie jedna osobę i zgłosić do konkursu. W tym roku nominowani do nagrody głównej zostali: Pani Zofia Nowaczek – członkini Klubu Kobiet, Pani Maria Czopek – członkini Towarzystwa Przyjaciół Miasta Opola Lubelskiego, Pani Anna Kucharczyk – zgłoszona przez Związku Nauczycielstwa Polskiego, oddziału powiatowego, członkini Koła Gospodyń Wiejskich „ Elżbiecianki”, Pani Halina Wilga – członek Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej, Pani Jadwiga Adamczyk – zgłoszona przez Społeczną Radę Seniorów przy Urzędzie Miejskim, Pani Leontyna Zarzeka – zgłoszona przez Zespół Szkół nr 1, Pan Jan Łakomy – zgłoszony przez Klub Seniora działający przy OCK, Pani Jadwiga Korziuk – Zalewska.

Jak co roku wybór pośród wyjątkowo aktywnych seniorów jest bardzo ciężki. Kapituła w tym roku postanowiła wyróżnić Laurem Aktywnego Seniora za całokształt działalności społecznej na rzecz społeczeństwa lokalnego miasta i gminy Opole Lubelskie Panią Jadwigę Korziuk – Zalewską. Uzasadniając swój wybór tym,że laureatka od wielu lat wykazuje ogromną aktywność i zaangażowanie w działaniu na rzecz osób starszych podejmując szereg inicjatyw,które nie tylko przyczyniły się do poprawy życia seniorów, lecz także do promowania miasta i gminy Opole Lubelskie. Najważniejszy ostatni sukces Pani Jadwigi to bez wątpienia projekt „Foto-dźwiękowa mapa Opola Lubelskiego”, przy której do pracy zachęciła tak seniorów jak i młodych. Podczas tegorocznej edycji Lauru Aktywnego Seniora zostało wręczone po raz pierwszy wyróżnienie. Otrzymała je Pani Zofia Nowaczek za całokształt działalności, za przynależności i aktywne działanie w Społecznej Radzie Seniorów przy Urzędzie Miasta Opole Lubelskie, Klubu Kobiet przy OCK, a także chóru kościelnego. Na zakończenie głos zabrała Pani Jadwiga Adamczyk. która w skrócie opowiedziała o tematach poruszanych podczas Konferencji „Rady seniorów – partnerstwo z samorządami”, która miała miejsce 1 października w Sejmie RP.

Miłym akcentem od seniorów były podziękowania dla Burmistrza za wsparcie wszystkich inicjatyw jakie prowadzą. Instruktorzy OCK za działalność seniorów dziękowali bukietem muzycznym przygotowanym przez Małgorzatę Szpunar i Pawła Januszka. Jesienne popołudnie, a przede wszystkim Międzynarodowy Dzień Osób Starszych umilił zespół Apasze w składzie Agnieszka Łakoma, Ryszard Cynarski, Krzysztof Sołtys, Paweł Oszust i Paweł Januszek. Po części oficjalnej i artystycznej oczywiście nie zabrakło poczęstunku ufundowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Opolu Lubelskim. Od nas jeszcze raz wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla każdego seniora i najważniejsze – pogody ducha i uśmiechu na co dzień.

ls