Koncert Wigilijny z zespołem Pectus

Koncert zespołu „PECTUS” „Kolędy przy kominie” w kościele parafialnym pw. WNMP w Opolu Lubelskim

22 grudnia 2019r. godz.20.00

Świąteczny czas nierozerwalnie kojarzy nam się z kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Przez cały grudzień słyszymy je wszędzie. Dlatego warto będzie się wybrać na koncert kolęd w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia.  Umożliwi on dzieciom, młodzieży i całym rodzinom bliższy kontakt modlitewny z Bogiem Wcielonym dla duchowego wzrostu wiary, poprzez kultywowanie polskich, chrześcijańskich tradycji.

„Kolędy przy kominie” zespołu PECTUS to płyta niezwykła. Niezwykła, bo powstała w miejscu niecodziennym i pełnym pięknych rodzinnych emocji - w starym domu w Bogoniowicach. To tam dorastał Tomek, Marek, Mateusz i Maciek. Tam właśnie pojawiły się pierwsze marzenia o wspólnym zespole. Po wielu ten stary dom postanowiliśmy odnowić, dać mu nowe życie i utworzyliśmy w nim rodzinne studio nagrań. Zaprosiliśmy do swojego domu przyjaciół i przy ich współudziale stworzyliśmy tradycyjną płytę z kolędami i pastorałkami.

Pięknymi ludowymi dźwiękami płytę dopełnił zespół ludowy „Pogórzanie”, a nieco góralskich akcentów smyczkowych dołożył Szymon Chyc - Magdzin z Zespołu „Future Folk”.

W koncercie udział wezmą także soliści Opolskiego Centrum Kultury oraz chór Cantata. Koncert będzie miał charakter integracyjny i rodzinny.

Zasłuchajcie się w „Kolędach przy kominie” i odpocznijcie po całym roku.

Wstęp wolny!