Koncert Laureatów XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Polska Kolęda" - Lista Laureatów

11 stycznia br. w Opolskim Centrum Kultury po raz dziewiętnasty gościliśmy dzieci i młodzież z regionu na Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”.
Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, opiekunom, a także nauczycielom za przygotowanie repertuaru oraz udział na naszym cyklicznym wydarzeniu muzycznym. Uczestnikom gratulujemy zdolności artystycznych, talentu oraz zaangażowania w tworzenie kultury muzycznej. Dziękujemy za pielęgnowanie i kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.
Do dziewiętnastej edycji konkursu wokalnego organizowanego przez Opolskie Centrum Kultury zgłosiło się 55 wykonawców.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Jury festiwalowe wyłoniło 19 uczestników, których serdecznie zapraszamy w dniu 16 stycznia 2022r. o godz. 16.00 do udziału w Koncercie Laureatów. Wtedy to ogłoszone zostaną szczegółowe wyniki, nastąpi wręczenie nagród, a po prezentacji wszystkich wymienionych uczestników przed opolską widownią, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Maciejowej Kapeli - tegorocznej gwiazdy festiwalu.
Poniżej lista Laureatów oraz Wyróżnionych, których zapraszamy do Opolskiego Centrum Kultury, w dniu 16 stycznia 2022r. o godz. 16.00 na Koncert Laureatów (lista alfabetyczna):

Ada Kaszlikowska
Amelia Czarnota
Anna Błaszczak
Dziecięca Kapela Ludowa z Poniatowej
Eliza Kusy
Emilia Turek
Emilia Zuzanna Głodek
Grupa Przedszkolna "Liski"
Julia Pszczoła
Julia Turek
Maciej Dobrowolski
Malwina Pietroń
Marlena Duda
Pola Cygan
Szymon Czapik
Weronika Kubiś
Wiktor Pawełczak
Zespół wokalny „Basiulki”
Zespół Wokalny „Wega Junior”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz ks. Krzysztof Kozak Proboszcz parafii pw.WNMP w Opolu Lubelskim.