Koncert Laureatów oraz Gwiazdy XIV Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda polska"

koledy

W dniu 24 stycznia 2016 zapraszamy Państwa serdecznie na Koncert Laureatów XIV Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda polska". Podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 16.00 zaprezentują się dzieci i zespoły nagrodzone w konkursie oraz gwiazda festiwalu (godz. 18.00): Artyści Teatru Wielkiego oraz wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu w programie pt. "Kolędy z czterech stron świata"

Obsada:
Tomasz Raczkiewicz – prowadzenie i śpiew
Tomasz Mazur – baryton
Tatiana Pożarska – sopran
Olga Lemko – fortepian

"Z którego roku i skąd pochodzi pierwsza wzmianka o Bożym Narodzeniu? Czy zamiast opłatka można dzielić się chałwą? Czy należy bać się Krampusa i czy zmarli także świętują ? Dlaczego trzeba schować miotły i czy wcześniej należy wysprzątać nimi pajęczyny? A co to takiego Kallikantzaroi oraz czy naprawdę nie ma nic smaczniejszego niż zepsuty drób? Czy zamiast rózgi można dostać węgiel i czy pieńki drewna mogą zamiast kupki robić prezenty?
Na te i inne pytania otrzymacie Państwo odpowiedzi słuchając niezwykłych opowieści Dobrego Duszka koncertu, zaś cała opowieść okraszona zostanie kolędami oraz pieśniami bożonarodzeniowymi z różnych stron świata, w różnych językach i o różnych charakterach.

W drugiej części do koncertu zaprosimy również publiczność. Taka forma kolędowania dostarcza i wykonawcom i publiczności niezapomnianych wrażeń. Impreza adresowana do wszystkich słuchaczy, szczególnie jednak polecamy ją dzieciom i młodzieży chcącej poznać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia – te znane z własnego podwórka jak i egzotyczne, czasami zupełnie niezrozumiałe."

ART