Koncert i warsztaty gitarowe- Pamięci Jarka Śmietany

ZMIANA TERMINU WARSZTATÓW I KONCERTU!
Z przykrością informujemi, iż z przyczyn od nas niezależnych warsztaty i koncert w dn. 11.01.2014r. został ODWOŁANY. Planowane wydarzenie odbędzie się w dn. 22.03.2014r.

Zapraszamy na koncert „Pamięci Jarka Śmietany” w wykonaniu zespołu: Leszek Cichoński Band 22 marca 2014r. Leszek Cichoński to osobowość polskiego bluesa i rocka. Starszej i młodszej publiczności znany z telewizyjnego cyklu instruktażowego. Założyciel zespołu GUITAR WORKSHOP z którym wielokrotnie koncertował na festiwalach tj. Rawa Blues, Jazz Jammboree, czy Przystanek Woodstock. W latach 90-tych opracował i zarejestrował 12 odcinków telewizyjnego kursu "Blues-Rock Guitar" z udziałem Jerzego Styczynskiego, Grzegorza Skawińskiego i Jana Borysewicza, emitowanego przez TV Edukacyjną TVP1, TV Polonia. Zarejestrował także dla Telewizji Edukacyjnej pięć 10-cio odcinkowych cykli telewizyjnych: Gitarowe ABC z udziałem Krzysztofa Pełecha, Gitara basowa bez tajemnic z udziałem Wojtka Pilichowskiego i Andrzeja Pluszcza, Harmonijka i Blues z udziałem Sławka Wierzcholskiego, Podstawy gry na perkusji z udziałem Zbigniewa Lewandowskiego, Blues Rock Guitar z udziałem Marka Raduli i Wojtka Seweryna.
W 1991 jako pierwszy w Polsce opracował kurs z kasetą instruktażową dla gitarzystów "Blues-Rock Guitar Workshop" . Założył własne wydawnictwo "Midi-Max" gdzie opublikował szereg podręczników do nauki gry na w/w instrumentach. Wydał liczne płyty. W 2002 w Teatrze Muzycznym w Gdyni Cichoński odebrał dwie statuetki: za "Thanks Jimi"- najlepszą gitarową płytę rockową i najlepszego gitarzystę w kategorii rock w ankiecie Gitarowy Top 2001 magazynu "Gitara i Bas". Nagrał także utwory Słodko Gorzki i Duet z Rafałem Olbrychskim do filmu „Słodko Gorzki” W. Pasikowskiego.
Leszek Cichoński inicjował trasy koncertowe i niezliczona liczbę koncertów w Polsce, całej niemal Europie oraz USA, koncertując m.in. z legendą brytyjskiego bluesa Tony'm McPhee, z Kenny Carr'em, Pistol Pete'm z Chicago, Stan'em Skibby, Carlosem Johnsonem.
Zainicjował szereg akcji warsztatowych tj. "Lato z Bluesem" w Brodnicy i Radkowie. Co roku prowadzi również Warsztaty Bluesowe "Blues nad Bobrem" w Bolesławcu i "Blues Express" w Zakrzewie. Jest uznanym w świecie muzycznym ekspertem w grze na gitarze elektrycznej i akustycznej.
Jest także inicjatorem oraz realizatorem wszystkich edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. Rozpoczęta w 2003 we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod wodzą Leszka Cichońskiego ustanowiła rekord Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa "Hey Joe". Komisja oficjalnie zaliczyła wówczas 588 uczestniczących gitarzystów. W 2010 r. rekord wykonawców uznany przez Komisję Rekordów Guinnessa liczył już 6346 gitar.
W dniu 22 marca artysta wraz zespołem wystąpi w OCK z koncertem zatytułowanym „Pamięci Jarka Śmietany”. To naprawdę niezwykła gratka dla fanów muzyki bluesowej i jazzowej a także niepowtarzalna okazja dla młodych gitarzystów na spotkanie z Mistrzem podczas warsztatów gitarowych.
Cena biletu: 25 zł.
Warsztaty: 50 zł. - 3 godz.
Po warsztatach/koncercie planujemy jam session. Zapraszamy!