Koncert Charytatywny dla Wojtka

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny już 23 listopada!

Zagramy dla małego Wojtka dzielnego wojownika i jego leczenie w Niemczech.

Spotkajmy się wspólnie w Opolskim Centrum Kultury i powalczmy o lepsze jutro dla Wojtka.

Gwiazdą wieczoru będzie najprawdopodobniej najbardziej znany zespół kapłański w Polsce „Good God”. Zagra również zespół TAW, to z kolei zespół, który tworzą nauczyciele. Nie zabraknie licytacji, jak również odbędzie się kiermasz ciast i kartek bożonarodzeniowych.

Good God jest liczącym 7 osób zespołem muzycznym, wykonującym autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku „chrześcijańskiego reggae”. Tworzą go kapłani oraz osoby świeckie. Największym sukcesem zespołu jest zdobycie nagrody publiczności podczas ogólnopolskiego konkursu „Debiuty 2015”. Owocem pracy zespołu jest również wydana płyta „Droga ocalenia”, której nakład został rozprowadzony w ekspresowym tempie. Utwory z debiutanckiego albumu przez długi czas podbijały czołowe miejsca radiowej „Listy z mocą”.

Po kilku latach dalszej pracy, 14 grudnia 2017 r. zespół wydał drugą płytę pt. “On jest”, we współpracy z raperem Kolah czy też ks. Krzysztofem Kralką SAC. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w szkołach, kościołach oraz na festynach, które spotykają się z pozytywnym odbiorem publiczności tej młodej, jak i tej starszej.

Poznajcie Wojtka i jego rodzinę.

Nazywam się Agnieszka Paradowska, z domu Duda. Mieszkam wraz z rodziną w Lublinie, ale urodziłam się w Opolu, tu też spędziłam większość życia, jestem bardzo związana z Opolem, dużo zawdzięczam temu miastu. Społeczność Opolska bardzo nam dopinguje i pomaga w naszej walce o lepsze jutro dla naszego ciężko chorego synka Wojtusia.

Nasz Wojtuś ma 6 lat. Synek urodził się w ciężkiej zamartwicy. Choruje na padaczkę lekooporną, 4- kończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Poza tym ma problemy z widzeniem i połykaniem. Synek nie siedzi, nie mówi. Pomimo tak wielu problemów, jest niezwykle radosnym i pogodnym chłopcem, bardzo dużo rozumie, a poprzez gesty i mimikę potrafi wiele przekazać.

Naszą największą zmorą były do tej pory codzienne napady padaczkowe, które nie pozwalały mu normalnie spać i funkcjonować. Dzięki ogromnej pomocy wielu ludzi, w tym społeczności opolskiej, udało nam się w kwietniu tego roku wyjechać z synkiem do specjalistycznej kliniki w Niemczech zajmującej się leczeniem ciężkich postaci padaczek, i leczenie przynosi efekty. Wojtek w końcu normalnie zasypia, i śpi w nocy, a badania pokazujące pracę mózgu (eeg) uległy znacznej poprawie, pojawiły się m.in. cechy snu, których wcześniej nie było w zapisie. Wojtek jest spokojniejszy, mniej prężący, kontakt wzrokowy jest dużo lepszy, lepsza koncentracja. Chcielibyśmy znów wyjechać do Kliniki do Niemiec, gdyż sugerowano, żeby pojawić się u nich za rok na kontrolę. Wiem, że tylko tam mogą się zająć synkiem kompleksowo, tam też otwierają się nowe możliwości. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się tam pojechać.

Poza tym stała i kompleksowa rehabilitacja, częste wizyty u specjalistów, pobyty na turnusach rehabilitacyjnych oraz specjalistyczny sprzęt i badania to bardzo duże koszty, ale dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach jesteśmy w stanie wiele zdziałać. Dziękujemy Opole Lubelskie.

Chcemy robić wszystko, żeby mu pomóc. Ciągle szukamy nowych możliwości, bo przecież każdy rodzic zrobi wszystko dla swojego dziecka, stąd nasza prośba o pomoc skierowana do Was, byśmy mogli zrobić więcej niż my sami moglibyśmy zrobić.

Dziękuję i pozdrawiam.