Koncert charytatywny dla Kuby

koncert dla kuby
W dniu 16 listopada 2013r. Opolskie Centrum Kultury było gospodarzem imprezy pod nazwą Młodzieżowy Koncert Charytatywny dla Kuby. Inicjatywa tego koncertu wypłynęła od fantastycznej grupy młodzieży z pasją i sposobem na życie, reprezentowanej przez Martynę Oświecińską (Agia) i Damiana Rutynę. Postanowili oni pomóc swojemu choremu koledze Jakubowi Górzyńskiemu z Lublina. W trakcie widowiska przygotowanego przez utalentowaną młodzież z „naszego podwórka” tj. z Opola Lubelskiego, Poniatowej i okolic, mogliśmy posłuchać zespołów rockowych, hip-hopu, kilkoro solistów i obejrzeć tancerzy w swoich bardzo interesujących pokazach.
Impreza nie była biletowana, liczyliśmy na hojność uczestników. Podczas trwania koncertu przeprowadzone zostały aukcje przedmiotów dostarczonych na ten cel, jak również każdy mógł wrzucić jakąś kwotę do wielkiej szkatuły, której zawartość po dwóch koncertach (godz. 18.00, godz. 20.00) wyniosła 1430zł.
Zebrane środki w 100% przekazane zostały na konto:
Credit Agricole Bank Polski
61 1940 1076 6320 5396 0000 0000
Jakub Górzyński
Lublin, ul. Zygmunta Augusta 5/13
"Pomoc dla Kuby"

W imieniu organizatorów dziękujemy wykonawcom, publiczności oraz wszystkim, którzy włączyli się do tej charytatywnej imprezy. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Wszyscy bawili się świetnie i byli pod wrażeniem stworzonego widowiska. Okazało się, że mając talent i zaangażowanie można być autorem znakomitego przedsięwzięcia.
Podczas sobotnich koncertów wystąpili: Agia, Raptor, Rashid, Wyro, Angela, Bboy JC, Żywy, Natala, Jula, Killoff, Karolina Kuś, Piotr Piróg, Karolina Gołąb, Nation of fire i Snake’s Rib, DJ Onetime.
Paweł Januszek
fot. Katarzyna Ruta-Piłat