Kocham Poniedziałki w Kinie Opolanka - sezon 2

Opolskie Centrum Kultury zaprasza Państwa na drugi cykl retransmisji w Kinie Opolanka. Kocham Poniedziałki jak sama nazwa wskazuje będzie odbywać się właśnie w ten dzień tygodnia. Z cyklem startujemy już 19 listopada, retransmisje zawsze o godzinie 18.00.

W drugim cyklu „Kocham Poniedziałki” zobaczymy takie tytuły jak „Don Kichot”, „Sylfida”, „Dziadek do orzechów”, „Bajadera”, „Śpiąca Królewna”. Poniedziałki będą szczególnym dniem w naszym kinie kiedy na ekranie naszego będziemy wyświetlać retransmisje z największej sceny świata baletu Bolshoi Ballet w Moskwie.

  • Balet Bolszoj. - Teatr Bolszoj stał się wizytówką całej radzieckiej sztuki baletowej. Zespół pod kierownictwem Jurija Grigorowicza, choreografa i przez ponad 30 lat dyrektora artystycznego baletu, wypracował niepowtarzalny, wręcz akrobatyczny styl. Ikonami tego stylu stały się spektakle w choreografii Grigorowicza, jak „Spartakus” czy „Romeo i Julia”. Coraz częściej na scenie Bolszoj można także oglądać najsłynniejsze choreografie twórców zachodnich, oraz niezwykłe rekonstrukcje wielkich XIX-wiecznych baletów, olśniewające przepychem dawnej carskiej sceny. Również dziś wirtuozeria zespołu stoi na najwyższym, czasem aż niewiarygodnym poziomie. Na jego występy baletomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej operowo-baletowej sceny Rosji zdecydowało się, wzorem The Metropolitan Opera, na organizację transmisji do kin przedstawień baletowych drogą satelitarną i w jakości HD.

Niezapomniane wrażenia, pasjonujący ludzie, porywające momenty, to wszystko znajdziecie właśnie w Opolskim Centrum Kultury oglądając pełne emocji retransmisje z największej sceny baletu.

Nie może Was tam zabraknąć – wspólnie odczarujmy „Nie lubię poniedziałków” na „Kocham Poniedziałki” w Kinie Opolanka.

Cykl retransmisji w Kinie Opolanka:

KOCHAM PONIEDZIAŁKI”


Don Kichot - 19 listopada (czas trwania 2,55h)

Sylfida - 17 grudnia (czas trwania 2h)

Dziadek do orzechów - 21 stycznia (czas trwania 2,20h)

Bajadera - 18 lutego (czas trwania 3,20h)

Śpiąca Królewna - 18 marca (czas trwania 2,50h)


Bardzo dobre ceny biletów!

25 zł – normalny

20 zł – ulgowy (legitymacja szkolna)

18 zł – grupowy szkolny (na dodatkowe umówione projekcje)


ZAPRASZAMY!term