Kocham Poniedziałki - Śpiąca królewna. 29.04.2019

Śpiąca królewna; muzyka: Piotr Czajkowski; choreografia: Jurij Grigorowicz wg Mariusa Petipy

Baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowanym przez złą wróżkę wrzecionem, to klasyk nad klasykami. Spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów. „Śpiąca królewna” to także przedstawienie o niezwykłej urodzie plastycznej, przenoszące nas w czasy carskiej Rosji i bogatych wstawień w carskich teatrach. Oryginalną choreografię Petipy odtworzył, zarazem opracowując ją na nowo, od lat związany z moskiewskim zespołem Jurij Grigorowicz. Zgodnie z tradycją wykonawczą, według której złej i szpetnej postaci nie może wykonywać balerina, w postać złej wróżki Carabosse wciela się mężczyzna.
Obsada: Olga Smirnowa, Siemion Czudin, Julia Stiepanowa, Aleksiej Łoparewicz, Artiom Bieliakow, Anastazja Denisowa, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 50 minut.

Kocham Poniedziałki w Kinie Opolanka
29 kwiecień 2019r., godz.18.00
Śpiąca królewna
bilety: 25 – normalny, 20 – ulgowy (legitymacja szkolna),do nabycia sekretariat OCK oraz kasa Kina Opolanka te.81 827 25 67 oraz przez nasza stronę www.ockopolelubelskie.pl zakładka kino link https://ekobilet.pl/ock-opolelubelskie/w-dniu/2019-04-29