Jarmark Opolski 2019

Zapraszamy na tegoroczny Jarmark Opolski! Gwiazdą imprezy będzie zespół Zakopower. Impreza odbędzie sie w dniach 29-30 czerwca 2019 w Opolu Lubelskim.

Już dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa na „Jarmark Opolski” w Opolu Lubelskim, który odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2019r. w Parku Miejskim.
Tegoroczne wydarzenie tak jak w latach poprzednich również będzie dwudniowe.
W sobotę (29.06) czyli pierwszy dzień „Jarmarku Opolskiego” rozpoczniemy „Festiwalem Opolskie TalenTY” – promocją młodych uczniów z terenu gminy Opole Lubelskie. Podczas festiwalu burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis uhonoruje najzdolniejszych uczniów z naszego terenu w kategoriach: nauka, sztuka i kultura. Na scenie wystąpi młodzież, która swoimi osiągnięciami rozsławiła Opole Lubelskie na wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach, festiwalach i przeglądach.
Natomiast koncert zespołu ABBACOVER, z utworami dobrze wszystkim znanego zespołu „ABBA”, wprowadzi nas w potańcówkę pod gwiazdami, którą poprowadzi Boogie Band.
Niedzielę (30.06) tradycyjnie rozpoczniemy mszą świętą w intencji mieszkańców Opola Lubelskiego w Kościele Parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP. Chwilę po mszy świętej będziemy mogli usłyszeć hejnał Opola Lubelskiego odegrany z wieży kościoła po czym barwnym korowodem wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi wyruszmy do Parku Miejskiego przy ul.600-lecia gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie „Jarmarku Opolskiego” jak również VII edycji Święta Produktu Lokalnego, którego głównym celem jest promocja lokalnej kuchni oraz produktów wytwarzanych metodą tradycyjną, zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego w tym kultury ludowej oraz krzewienie go wśród społeczności lokalnej. Święto Produktu Lokalnego organizowane jest przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak”.
Odrębnym życiem, od godz.18.30 tętnić będzie duża scena na, której odbędą się koncerty: „Aneta Dąbska” z zespołem i zespół „Sound’s Good”.
Dwudniowe wydarzenie „Jarmark Opolski” podsumuje koncert gwiazdy wieczoru: zespół ZAKOPOWER. Całość imprezy zakończy pokaz fajerwerków.
W dniach „Jarmarku Opolskiego” Park Miejski będzie wypełniony wieloma atrakcjami m.in. wielkie wesołe miasteczko dla najmłodszych, miasteczko kupieckie, stragany i kramy rzemieślnicze, strefa pojazdów: militarnych, wojskowych, strażackich, policyjnych, więziennictwa oraz zabytkowe alianckie, turniej piłkarski, konkursy i zabawy dla dzieci, koncerty i występy artystyczne.
Tegoroczny „Jarmark Opolski” będzie również próbą przypomnienia o bogatych tradycjach kupieckich i rzemieślniczych Opola. W tym celu uczestnikami naszego święta będą m.in. twórcy ludowego rękodzieła. Ich kolorowe kramy i stoiska bez wątpienia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Będzie można przyjrzeć się tzw. ginącym zawodom. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej. Święto Opola Lubelskiego będzie miało charakter interdyscyplinarny, integracyjny i rodzinny.
Zapraszamy do wspólnego świętowania podczas „Jarmarku Opolskiego” postaramy się zadbać, aby ten czas był spędzony atrakcyjnie dla najmłodszych i tych starszych, żeby było coś dla duszy i ciała niezależnie od wieku ;-)
W przed dzień wydarzeń weekendowych zapraszamy również na Konferencję „Naturalnie, że lokalnie – produkty lokalne i regionalne szansą na rozwój przedsiębiorczości”.
Patronat Honorowy wydarzenia „Jarmark Opolski” objęli – Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Partner wydarzenia „Lubelskie – Smakuj Życie”
Sponsor Główny wydarzenia – Perła Browary Lubelskie S.A.
„Jarmarki Opolski” jest wydarzeniem dwudniowym – bezpłatnym.

jarmark