IV Opolska Gala Sportu

gala2016

W dniu 15.11.2016r odbyła się IV Opolska Gala Sportu program gali:
- podsumowanie Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016 (wręczenie pucharów, dyplomów , upominków i prezentacja multimedialna)
- podsumowanie i wreczenie pucharów, upominków za turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego
- prezentacja dokonań i osiągnięć sportowych UKS Dubler, UKS Olimp i Dominika Maciąga (wręczenie pucharów, dyplomów i nagród ufundowanych przez Urząd Miejski w Opolu Lub)
- rozmowa ze sportowcami „gość specjalny gali”
- występ artystyczny
- słodki poczęstunek (tort)
Organizatorzy imprezy to Opolskie Centrum Kultury i Gmina Opole Lubelskie.
Gala stanowiła zwieńczenie Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji sportowej uczestniczyło osiem szkół podstawowych działających na terenie gminy Opole Lubelskie.
Współzawodnictwo sportowe wygrał Szkoła Podstawowa Nr1 w Opolu Lubelskim, na drugim miejscu uplasował się Szkoła Podstawowa Nr2 w Opolu Lubelskim, a na trzecim Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach.
Uczniowie rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Między innymi w mini piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej a także biegach przełajowych,badmintonie
czwórboju i tenisie stołowym, punkty zdobywali zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i grach zespołowych.
Na gali zabraknąć nie mogło opolskich mistrzów , czyli dziewcząt i chłopców z UKS Dubler (piłka nożna), siatkarzy z UKS Olimp i Dominik Maciąg tenis stołowy.
Dużą atrakcją tegorocznej gali była obecność dwóch specjalnych gośći naszej gali: Marty Daniewskiej – prezesa MKS Selgros Lublin i Iwony Niedźwiedź zawodniczki MKS Selgros Lublin. Obie panie wspominały początki i przebieg swojej kariery jako działaczki i zawodniczki w piłce ręcznej kobiet- rozmowę przeprowadziła Sylwia Siedliska.
Puchary, nagrody i upominki otrzymali najlepsi sportowcy gminy z rąk Dariusza Wróbla
Burmistrza Opola Lubelskiego i zaproszonych gości Marty Daniewskiej i Iwony Niedźwiedź.
W części artystycznej wystąpiła grupa czirliderek ze Szkoły Podstawowej w Niezdowie i znakomity występ Wiktorii Ostrach uświetnił IV Opolska Galę Sportu.
Na zakończenie dla wszystkich uczestników gali, Gmina Opole Lubelskie przygotowała słodką niespodziankę – tort w kształcie boiska do piłki siatkowej.

przygotował – Sławomir Ignatowski