Festiwal Kina Offowego Filmoffo - VII edycja przed nami

filmofoo
Po dwóch latach przerwy wymuszonej remontem obiektu kina powraca Festiwal Kina Offowego Filmoffo. Kolejna, siódma już edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 17-22 lutego 2014 roku. Jest to nowość w stosunku do dotychczasowych edycji które trwały każdorazowo dwa dni. Tym razem festiwal trwać będzie niemal cały tydzień.
Wydarzenia festiwalowego weekendu poprzedzi prezentacja dwóch cykli filmowych. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 zapraszamy na zestaw filmów pod wspólnym hasłem „LAF na FILMOFFO” – pokazy przygotowane we współpracy z Letnią Akademią Filmową w Zwierzyńcu – partnerem Festiwalu Filmoffo. Będą to cztery projekcje prezentujące kinematografie z różnych stron świata – Islandii, Kuby i z Rosji. Pokazy w ramach tego cyklu są bezpłatne.
Również w dniach 17-20 lutego, ale o godzinie 20:00, zapraszamy na cykl „WIELKIE KINO W MAŁYM MIEŚCIE” prezentujący najciekawsze festiwalowe filmy ubiegłego roku, wyświetlane i nagradzane na najważniejszych filmowych imprezach świata. Cykl rozpocznie zwycięzca ubiegłorocznego festiwalu w Cannes – „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2” w reżyserii Abdellatifa Kechiche. Bilety w cenie 5 zł.
Weekend festiwalowy – 21-22 lutego - to projekcje filmów niezależnych rywalizujących w konkursie o statuetkę Złotego Jeża przyznawaną przez publiczność obecną na pokazach. Oprócz statuetki zwycięzca otrzymuje też nagrodę finansową w wysokości 1 tys. zł. W tym roku filmy konkursowe zostały wyselekcjonowanych spośród ponad 50 filmów nadesłanych z całej Polski, a także z zagranicy (m.in. szwedzki krótkometrażowy musical). Są to zarówno filmy fabularne jak i dokumentalne. Amatorskie i studenckie.
Jednak Filmoffo to nie tylko filmy. Tradycją festiwalu stały się koncerty najlepszych zespołów polskiej sceny alternatywnej. W piątek festiwalowa publiczność zobaczy koncert grupy SKUBAS, a dzień później, na zakończenie imprezy zapraszamy na koncert grupy Wojtek Mazolewski Quintet.