Fajne ferie w MGOK

Ferie w MGOK
Serdecznie zapraszamy najmłodszych w wieku 6-10 lat do uczestnictwa w tygodniowych warsztatach, grach i zabawach przygotowanych w tym roku przez MGOK pod wspólnym hasłem "Śladami Małego Księcia. Poznajemy Tajemnice Kosmosu!" Fajne Ferie z MGOK odbędą się w dniach 8-22 luty 2013 r. przy ul. Ogrodowej.
W programie zaplanowano zajęcia poznawcze podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. kto wstrzymał słońce i ruszył Ziemię, nauczą się obsługiwać teleskop i inne urządzenia stosowane do obserwacji nieba, poznają planety, galaktyki, obiekty latające, ciekawe zjawiska występujące w Kosmosie, poznają historię podboju Kosmosu przez człowieka.
Podczas zabaw ruchowych dzieci zbudują m.in. Żywy Układ Słoneczny z własnych ciał. Nie zabraknie też pracy z wyobraźnią, której wytwory przelane zostaną na papier. Powstaną więc. Uczestnicy warsztatów zostaną także konstruktorami urządzeń kosmicznych: wspólnie zbudujemy łazik księżycowy lub wielką rakietę kosmiczną.
Zaplanowane są także bardzo ciekawe wyprawy do "Młyna Hipolit", w którym znajduje się duża kolekcja minerałów i meteorytów, z którymi wiążą się niezwykłe historie. Odwiedzimy też planetarium w Puławach lub zorganizujemy je u siebie. Wszystkich, którzy chcą zostać prawdziwymi ASTRONOMAMI zapraszamy na Fajne Ferie do MGOK

Zapisy trwają do 8 lutego 2013r.
Koszt udziału w 5-dniowym turnusie: 100zł.
Opieka nad uczestnikami możliwa w godz. 7.30 – 15.30
Koszt obejmuje codzienny gorący posiłek oraz wyjazd do Puław i Wojciechowa.
Zapraszamy!