Dzień Dziecka 2014 - relacja

słoneczny piknik

Słoneczny Dzień Dziecka... muzycznie i charytatywnie. Festyn w malowniczym parku miejskim, lokalna akcja charytatywna, koncert muzyki filmowej – tymi wydarzeniami kulturalnymi OCK uczciło Światowy Dzień Dziecka.

"Pomóżcie nam pomagać" to hasło akcji charytatywnej organizowanej już po raz trzeci przez Opolskie Centrum Kultury i partnerów. W muszli koncertowej w okazji Słonecznego Pikniku i wspólnej akcji OCK, PCK i Ośrodka Pomocy Społecznej w Opolu Lub. zaprezentowali się: soliści z Zespołu Szkół nr 1, tancerze z EM Studio Opole Lubelskie (pary taneczne, mistrzowie Polski formacji tanecznych), Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Disco Robaczki oraz perełki wokalne z OCK.

W wieczornym bloku koncertowym dla młodzieży wystapili: Dagmara Sprawka - tegoroczna finalistka konkursu "Diamenty Lublina", KillOff, Raptor, Żywy, Agia&Rashid, DJ Nexxus. Nieoczekiwanym i emocjonujacym punktem programu stał się muzyczny pojedynek bitboxerów!

1 czerwca dużo działo się także poza sceną: zabawy na świeżym powietrzu w towarzystwie szczudlarza, roześmianej Pippi Pończoszanki, krasnala i Pani Wiosny, a także loteria fantowa, pokazy strażackie, strzelanie do tańczącego pluszowego niedźwiedzia i pingwina.

Do udziału w festynie włączyli się PCK O/Opole Lubelskie oraz niemal wszystkie służby bezpieczeństwa, które uczą jak pomagać potrzebującym. Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli opolskich szkół i firm, którzy również mieli swój wielki wkład w imprezę. Podczas festynu wolontariusze opolskiego PCK zebrali 580 zł, które decyzją Zarządu Rejonowego PCK trafią do dziecka niepełnosprawnego z tereny gminy Opole Lubelskie w celu pokrycia kosztów niezbędnych potrzeb: m.in. żywieniowych – mówi Justyna Kocon, kierownik OPS w Opolu Lub.

Partnerzy akcji charytatywnej:
PCK O/Opole Lubelskie,
Urząd Miejski w Opolu Lubelskim,
OPS Opole Lubelskie,
OSP Opole Lubelskie,
KP Policji w Opolu Lubelskim,
EM Studio Maciej Gołębiowski,
WOPR Drużyna 2 z Kazimierza Dolnego,
Geomax,
PKO BP Opole Lubelskie,
Eterna Łukasik Piotr,
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Opolu Lubelskim,
Przedszkole "Promyczek" w Opolu Lubelskim

Ewa Kalus / fot. Paweł Januszek