Dni Otwarte OCK już wkrótce

plakat

afisz
Rozpoczęliśmy odliczanie do uroczystego otwarcia Opolskiego Centrum Kultury oraz przygotowywanych z tej okazji Dni Otwartych. Już za 2 dni będziemy mogli zasiąść w wygodnych fotelach kinowych i cieszyć się dźwiękiem i obrazem najnowszej technologii projekcyjnej, zajrzeć do nowo wyposażonych pracowni i sal edukacyjnych czy integracyjnych nowego obiektu OCK. W dniach od 2 do 4 sierpnia dawne kino Opolanka oraz opolska instytucja kultury rozpocznie nową kartę swojej historii. 
 
Od piątku do niedzieli najmłodsi mieszkańcy gminy Opole Lubelskie oraz goście z sąsiednich gmin będą mogli nieodpłatnie założyć okulary 3D i przy paczce świeżego popcornu przenieść się w krainę trójwymiarowych bajek. Na dorosłych również czekają filmowe propozycje. Dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek zaplanowane są także warsztaty tematyczne, podczas których można będzie zapoznać się z bieżącą ofertą edukacyjną, kulturalno-rekreacyjną czy sportową naszej instytucji. Zapraszamy więc do odwiedzenia wszystkich sal, przyłączenia się do prowadzonych w nich zajęć lub nieskrępowanej obserwacji uczestników warsztatów. Tym razem nie trzeba się zapisywać, wystarczy nas odwiedzić i spróbować swoich sił w proponowanych aktywnościach.
 
Piątkowe popołudnie oprócz warsztatów plastycznych (batik, biżuteria koralikowa, florystyka) skrojone jest dla amatorów dobrej muzyki. Począwszy od nauki śpiewu rozrywkowego, którą poprowadzi pani Aneta Dąbska (lubelska formacja JAZZ BAND) poprzez wspólne muzykowanie (jam session) z instruktorami i uczestnikami Ogniska Muzycznego, występ młodzieżowej grupy rockowej KILLOFF po koncert opolskiej grupy INFRADŹWIĘKI, która na początku bieżącego roku zarejestrowała swoją pierwszą płytę IN<>ME w warszawskim studiu im. Adama Mickiewicza.
 
W sobotę najmłodszych zapraszamy na filny oraz do wspólnej zabawy z animatorem zaś młodzież i dorosłych do spróbowania swoich sił w sztuce aktorskiej podczas warsztatów teatralnych, które poprowadzi aktor Marek Grabowski (liczne role w polskich serialach, na scenach teatralnych i nie tylko). Zapraszamy całe rodziny do zabawy z gliną, która może okazać się prawdziwą pasją (tak jak było z prowadzącą pracownię ceramiki p. Katarzyną Ruta-Piłat) W sali tanecznej będzie okazja do aktywności ruchowej podczas otwartych zajęć taekwondo, fittnes czy zumby. A po południu oczywiście filmy.
Po niedzielnym poranku z bajkami ponownie ożyje sala widowiskowa, w której scenę teatralną o 16.00 otworzy nasza opolska grupa POKOLENIE. Wystąpi ona w przygotowanym i wyreżyserowanym przez Marka Grabowskiego spektakl kabaretowym, który rozbawił do łez już nie jedną publiczność. To koniecznie trzeba zobaczyć.
 
Wieczorem odbędzie się koncert Piotra Bukartyka z towarzyszeniem gitarzysty Krzysztofa Kawałko. Piotr Bukartyk od lat znany jest szerokiej publiczności m.in. z piątkowych audycji w radiowej Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”. W Opolskim Centrum Kultury wystąpi z programem „Urywki z rozrywki”
Do zapoznania się z programem godzinowym zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.ockopolelubelskie.pl
 
Koncerty: Piotra Bukartyka oraz zespołu Infradźwięki – bilety do nabycia w OCK po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.
Seanse kinowe: Rezerwacja online na stronie OCK w zakładce KINO. Wejściówki bezpłatne.
Warsztaty, zajęcia i pozostałe występy: bezpłatnie