Brytyjski Teatr w opolskim kinie

teatr
To pierwszy pokaz (retransmisja) brytyjskiej sztuki - przedstawienia teatralnego „TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM” w naszym mieście i jednocześnie pierwsza retransmisja spektaklu londyńskiego Teatru Narodowego w naszym województwie.
Dzięki tej inicjatywie publiczność może uczestniczyć w najlepszych wydarzeniach kulturalnych z repertuaru słynnej sceny brytyjskiej National Theatre.
Przedstawienie zostało zarejestrowane na żywo, przy udziale publiczności i przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. Wydarzenie retransmitowane jest w jakości HD z dźwiękiem Digital Dolby Surround z polskimi napisami.
Udział w tym pokazie jest niepowtarzalną okazją by stać się częścią międzynarodowej publiczności i oglądać aktorstwo najwyższej próby.

TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM – to najbardziej rozchwytywany utwór teatralny świata. Osnową niezwykle emocjonalnej opowieści jest historia Blanche, w której rolę wciela się agentka Scully, czyli Gillian Anderson.  Kiedy jej kruchy świat rozpada się na kawałki, bohaterka szuka pocieszenia u swojej siostry Stelli.
Pogłębiającej się depresji nie sprzyjają kontakty z brutalnym, cynicznym Stanleyem, który wykorzystuje informacje na temat jej przeszłości, by zniszczyć jej życie.  

W tym sezonie na specjalne życzenie międzynarodowej publiczności na ekrany powraca „Frankenstein”. W Opolance słynnego doktora zobaczymy 23 listopada br.

FRANKENSTEIN - Romans grozy angielskiej pisarki doby romantyzmu uznawany jest za pierwszą powieść ‘science fiction’ lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku. Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych – przez co na trwale przeniknęła do kultury masowej – które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich. 

26 października 2014 r. godz. 19.00
Rezerwacje oraz bilety na spektakle do nabycia w sekretariacie OCK w cenie:
normalny: 25 zł.
ulgowy: 20 zł.

tr

fr