Bezpieczny Dom - spotkanie w ramach kampanii społecznej

1

BEZPIECZNY DOM to inicjatywa społeczna skierowana do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Kampania powstała z inicjatywy Klubu Mam Opole Lubelskie oraz firmy SafeHouse a partnerami są Opolskie Centrum Kultury i KP PSP w Opolu Lubelskim.
W jej ramach odbędzie się cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych mających na celu poszerzenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń wynikających ze złego użytkowania oraz zaniedbania obowiązkowych przeglądów i czyszczeń przewodów kominowych.
Pierwsze spotkanie z cyklu przebiegnie pod hasłem „CZAD- obudź czujność” i odbędzie się już 29 maja o godzinie 17.00 w Opolskim Centrum Kultury.

Podczas jego trwania dowiemy się jak z pozoru bezpieczny dom zmienia się często w pułapkę bez wyjścia. Okiem fachowców spojrzymy na najczęstsze zagrożenia, które w nim czyhają. Swój punkt widzenia na ten temat przedstawią Państwu lokalny kominiarz, funkcjonariusz KP PSP w Opolu Lubelskim oraz członek LOIIB.
Często nie zdajemy sobie sprawy, że bezpieczeństwo w domu nie jest czymś co dostajemy od losu, ale musimy po prostu wypracować. I nie wystarczy, że wykupimy polisę na dom i spoczniemy na laurach. Musimy systematycznie dbać o konserwację, czyszczenie i obowiązkowe przeglądy naszych domów. Z pomocą przychodzi ustawodawca, który nakłada na właściciela budynku przeprowadzanie obowiązkowych okresowych przeglądów. Nie dopełnienie ich skutkuje nałożeniem mandatu, grzywny lub kary ograniczenia wolności. A jeśli nasz dom spali się, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Dom odbudujemy, karę zapłacimy, ale życia i zdrowia najbliższych nie odzyskamy. To jest najwyższa cena, którą płacimy za naszą niewiedzę. Właśnie dlatego powstała kampania Bezpieczny Dom. Biorąc udział w spotkaniach dowiedzą się Państwo co zrobić aby zapewnić sobie i swojej rodzainie najwyższe poczucie bezpieczeństwa.

bd