11 listopada w OCK

Zbliża się 11 listopada - data wyjątkowa dla wszystkich Polaków. Opolskie Centrum Kultury i Gmina Opole Lubelskie zapraszają do wspólnego udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Świętowanie rozpoczniemy już w niedzielę 10 listopada od godz. 18.00 przed Opolskim Centrum Kultury zapłonie symboliczne ognisko, przy którym z 11 Wielopoziomową drużyną harcerską „Watra” oraz Zespołem Ludowym „Kalina” z Puszna Godowskiego zaśpiewamy pieśni patriotyczne i harcerskie. Przygotowana będzie również herbata żołnierska, a na zakończenie zaprosimy do zapalenia symbolicznych lampionów.

Poniedziałek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości rozpoczniemy od godz.10.15 - oficjalnymi uroczystościami przed budynkiem Urzędu Miasta, następnie Manifestacją Patriotyczną ulicami miasta, podczas której delegacje złożą kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Część oficjalną zakończy Msza Święta o godz.12.00 za ojczyznę w kościele parafialnym pw. WNMP w Opolu Lubelskim.

Część artystyczna rozpocznie się od godz.14.00 w Opolskim Centrum Kultury. Program artystyczny pt. ”Ta, co nie zginęła” został przygotowany przez uczniów SP nr 1. Wystąpią także: Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Powiśloki” z SP nr 2, Chór Cantata oraz zespół żołnierski "Face to Face".

W trakcie wydarzenia na holu głównym OCK będzie można podziwiać wystawę "Historia naszej pasji" autorstwa stowarzyszenia Nasza Historia. Odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polak Mały”. Na zewnątrz stacjonować będzie kuchnia polowa, która serwować będzie grochówkę Piłsudskiego.