Listopad 2018

Kocham Poniedziałki - Sylfida

Opolskie Centrum Kultury zaprasza Państwa na drugi cykl retransmisji w Kinie Opolanka. Kocham Poniedziałki jak sama nazwa wskazuje będzie odbywać się właśnie w ten dzień tygodnia. Z cyklem wystartowaliśmy już 19 listopada, retransmisje zawsze o godzinie 18.00.A o to kolejna z propozycji. 

Polski Jazz 360° - Kari Sál

Zapraszamy na pierwszy koncert  w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.

Zapraszamy na Andrzejki dla dzieci

Opolskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci od 5 do 13 lat na zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 1 grudnia 2018r. w godzinach od 10.00 do 13.00.

Będzie to impreza pełna magicznych zabaw, gier, niezapomnianych emocji i oczywiście wróżb!

XX Przegląd Małych Form Teatralnych

W środę 28 listopada 2018 w Opolu Lubelskim odbędzie się Przegląd Małych Form Teatralnych „Mała scena – duża radość”. W tym roku będzie to już XX edycja imprezy integrującej środowisko osób niepełnosprawnych wpisanej już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych powiatu opolskiego. Niepełnosprawni artyści prezentują się w czterech kategoriach – teatr, piosenka, poezja i taniec.

22. Jesienny Konkurs Recytatorski - kolejność występowania

Etap powiatowy konkursu odbędzie się w Opolskim Centrum Kultury w dniu 16.11.2018r. (piątek) od godz.10.00 w sali widowisko-kinowej.

Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zbliża się 11 listopada - data wyjątkowa dla wszystkich Polaków.W tym roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Opolskie Centrum Kultury i Gmina Opole Lubelskie zapraszają do wspólnego udziału w uroczystym świętowaniu Narodowego Święta Niepodległości.

Kocham Poniedziałki - Don Kichot

Opolskie Centrum Kultury zaprasza Państwa na drugi cykl retransmisji w Kinie Opolanka. Kocham Poniedziałki jak sama nazwa wskazuje będzie odbywać się właśnie w ten dzień tygodnia. Z cyklem startujemy już 19 listopada, retransmisje zawsze o godzinie 18.00.

"Niepodległa do hymnu"

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź 11 listopada o godzinie 12.00 i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.