Wrzesień 2018

Wystawa i pakiet informacji na temat grzybobrania

W imieniu Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Opolu Lubelskim zapraszamy na wystawę i pakiet informacji na temat grzybobrania, która odbędzie się w dn. 3-4.10.2018r. w Opolskim Centrum Kultury.

pl


„Rozmowy kontrolowane”, spotkanie z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską oraz akcent Filmoffo

Tydzień Kultury Miejskiej - sobota z filmem w OCK przygotowaliśmy dla Państwa retrospektywny przegląd najciekawszych filmów Festiwalu Kina Offowego Filmoffo z ostatnich kilku lat oraz projekcje filmu „Rozmowy kontrolowane” z udziałem naszego gościa specjalnego aktorką Małgorzatą Ostrowska – Królikowską wraz z synem Antonim Królikowskim. Zapowiada się ciekawie i przyjemnie. Już dziś zapraszamy ;-)

Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Dodatkowe seanse

„Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni.

Tydzień Kultury Miejskiej

Już w najbliższy poniedziałek startuje Tydzień Kultury Miejskiej w Opolu Lubelskim. Interdyscyplinarne wydarzenie które organizowane jest jako jeden z punktów obchodów 600-lecia Opola Lubelskiego.

W organizację Tygodnia Kultury Miejskiej zaangażowane są szkoły podstawowe i szkoły średnie  oraz Opolskie Centrum Kultury. Każdy dzień poświęcony jest innej tematyce. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach TKM są ogólnodostępne dla mieszkańców i bezpłatne.

Spotkanie informacyjne na temat programu priorytetowego "Czyste Powietrze"

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Spotkanie informacyjne na temat programu w Gminie Opole Lubelskie zaplanowane jest 11 września 2018 o godzinie 16.00 w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 30, Opole Lubelskie.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - "Tego chciałem". 25 września 2018

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet & Mr. Krime

Jedyny w kraju zespołu łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje na najwyższym poziomie ze świetnymi rapowanymi tekstami w języku polskim. Muzyka zespołu łączy teksty jednego z najdłużej działających w Polsce undergroundowych raperów z muzyką świetnego trębacza, znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack.

Potyczka pod Opolem - historia nam bliska

Obchody rocznicy Potyczki pod Opolem z uroczystym odsłonięciem tablicy informacyjnej.

15 września 2018, godz. 16.00

nh