Maj 2018

FESTIWAL PROGRESMAN 2018. Startują zgłoszenia!

W dniu 12 czerwca 2018 komisja festiwalowa, po burzliwych obradach wyłoniła sześć zespołów, które zakwalifikowały się do FESTIWALU PROGRESMAN 2018. Oto lista wykonawców, którzy zaprezentują się 24 czerwca 2018 w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim i powalczą o statuetkę Progresman'a i nagrody finansowe:

"Piknik kreatywny" - Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki 01.06. (piątek) na obchody Dnia Dziecka organizowane przez Opolskie Centrum Kultury pod hasłem "Piknik Kreatywny". Impreza odbędzie się w plenerze na boisku obok Komendy Powiatowej Policji przy ul. Morwowej.

"Piotruś Pan" - retransmisja z cyklu Kocham Poniedziałki. 4 czerwca 2018, godz. 18.00

Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają… Gdy Piotruś Pan, przywódca Zgubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwa piratka Kapitan Hak już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód.

Warto rozmawiać w Opolu Lubelskim. Radio Progres w terenie!

warto

Klub Radiowy Internetowego Radia Progres w Opolu Lubelskim zaprasza do udziału w ramach Inicjatywy Lokalnej z projektu "Opole Lubelskie do dotknięcia, do zasmakowania - przygotowanie Gminy Opole Lubelskie do rewitalizacji gospodarczo -społecznej obszarów zdegradowanych" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

37 Mały Konkurs Recytatorski - etap powiatowy. Wyniki!

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej 37 Małego Konkursu Recytatorskiego - Etap powiatowy

Kiermasz Opolski i Graciarnia na Dzień Matki. 26 maja 2018. Skwer Miejski.

Graciarnia - sąsiedzka wyprzedaż zmienia formułę!
Od kwietnia każdy kolejny Kiermasz - Graciarnia oparty jest o konkretną tematykę. 
W kwietniu tematem kiermaszu były rośliny, kwiaty, sadzonki, ogrodnictwo.
m Maju - Dzień Matki, profilaktyka kobiet w ciąży.
Czerwiec - Dzień Dziecka, zabawki, sklepy z asortymentem dziecięcym, animacja.

Bezpieczny Dom - spotkanie w ramach kampanii społecznej

1

BEZPIECZNY DOM to inicjatywa społeczna skierowana do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Kampania powstała z inicjatywy Klubu Mam Opole Lubelskie oraz firmy SafeHouse a partnerami są Opolskie Centrum Kultury i KP PSP w Opolu Lubelskim.
W jej ramach odbędzie się cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych mających na celu poszerzenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń wynikających ze złego użytkowania oraz zaniedbania obowiązkowych przeglądów i czyszczeń przewodów kominowych.

"Giselle" - retransmisja z Bolshoi Ballet w Kinie Opolanka. 21 maja 2018

Ukoronowanie stylu romantycznego w balecie, tytuł uwielbiany przez baletomanów całego świata. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do willid – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem.

Strony