Kwiecień 2018

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

plakat

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Jubileuszowe Spotkanie Orkiestr Dętych

Szanowni Państwo Opolskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Jubileuszowe Spotkanie Orkiestr Dętych pod patronatem Burmistrza Opola Lubelskiego Dariusza Wróbla.

Finał akcji "Podziel się grosikiem". 5 maja 2018

plakat

5 maja 2018 o godz. 16.00 w Opolskim Centrum Kultury odbędzie się finał akcji "Podziel się grosikiem". Celem akcji jest pomoc w leczeniu pięcioletniego chłopca - Bartosza. Akcja charytatywna jest efektem zaangażowania wielu osób dobrej woli, których nie brakuje wśród lokalnej społeczności.

Wernisaż malarstwa Teresy Przydatek

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskiem zaprasza na wernisaż malarstwa Teresy Przydatek, mieszkającej i tworzącej w Poniatowej. W grudniu 2014 roku mieliśmy możliwość obejrzeć przekrojową wystawę prac artystki w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lub. Podczas wernisażu w Bibliotece zostanie zaprezentowana grafika i malarstwo olejne powstałe po roku 2014. Wernisaż ,to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi pracami T.

Konkurs Młodych Instrumentalistów 2018 - wyniki!

Przedstawiamy wyniki oraz protokół z posiedzenia Jury Konkursowego Konkursu Młodych Instrumentalistów z dnia 23 kwietnia 2018r.
Komisja w składzie:
1. Tomasz Olejnicki – przewodniczący komisji
2. Ewa Iskra – członek komisji
3. Albert Iwaniak – członek komisji

Urodziny Radia Progres PL. Stuknął nam roczek!

urodziny

Dzień bardzo dobry! Nadeszła pora aby podzielić się z Wami takimi oto dobrymi informacjami: 
Po pierwsze:

"Cyrano de Bergerac" - retransmisja z Comedie Francaise. 23 kwietnia 2018, godz.18.00

cyrano

Zapraszamy na retransmisję z cyklu Kocham Poniedziałki. Transmisja przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu: 4 lipca 2017 roku.

Konferencja inauguracyjna z okazji 600–lecia miasta Opole Lubelskie

600

Konferencja, która zainauguruje obchody 600-lecia o otwartej dla mieszkańców formule będzie doskonałą okazją do spotkania wszystkich miłośników miasta, związanych z nim historyków, regionalistów, działaczy społecznych, przedsiębiorców.

Konkurs Młodych Instrumentalistów - kolejność przesłuchań

Szanowni Państwo kolejny raz mamy przyjemność zaprosić do udziału w Konkursie Młodych Instrumentalistów. Konkurs ma zasięg powiatowy i kierowany jest do placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych na terenie powiatu opolskiego, a także uczniów kształcących się indywidualnie.

Kiermasz Opolski i Graciarnia. 21 kwietnia 2018

kiermasz

Graciarnia - sąsiedzka wyprzedaż odświeża formułę! Od kwietnia każdy kolejny Kiermasz Opolski - Graciarnia będzie oparta o konkretną tematykę.
Kwiecień - rośliny, kwiaty, sadzonki, ogrodnictwo.
Maj - Dzień Matki, profilaktyka kobiet w ciąży.
Czerwiec - Dzień Dziecka, zabawki, sklepy z asortymentem dziecięcym, animacja.

Strony